Emine İsminin Anlamı

Emine İsmi?

Emine İsminin Anlamı Gelişmiş teknoloji ile beraber anne ve babalar evlatlarına vermek istedikleri isimleri internetten araştırma olanağına oldukça sahiptir. Hem internet ortamında hem de etraftan duyma bilgiler ile isimler konusunda araştırma yapan ebeveynler seçecekleri isimlerin oldukça anlam yüklü olmalarına özen göstermektedirler. Türkiye de Emine ismi çok fazla kullanılmaktadır. Ülkemizde oldukça yaygın şekilde kullanılmakta olan Emine isminin anlamı sıklıkla kullanıldığından ötürü oldukça merak edilmektedir. 

Anne ve babaların kulağına oldukça hoş gelen Emine isminin anlamı bu sebepten ötürü sıklıkla tercih edilmesine olanak sağlamaktadır.

Peki Emine isminin anlamı nedir ve ne manalara gelmektedir? Kısaca değinmek gerekir ise; Emine isminin anlamı için şunları söylemek mümkündür.

Emine İsminin Anlamı
Emine İsminin Anlamı

Emine isminin anlamı; Gayet güvenebileceğiniz ve inanabileceğiniz iyi huylu aynı zamanda zararsız, korkusuz ve cesur olan kişi manasına gelmektedir. Ayrıca bu isim güzel anlamında da kullanılmaktadır.

Emine ismini yavrusuna koymak isteyen ebeveynlerin Emine isminin anlamı dışında merak ettiği birkaç detay daha vardır. Kısaca değinmek gerekirse; Emine isminin TDK’deki anlamı için güvenilir, korkusuz, sakıncasız ve tehlikesiz demek doğru olacaktır.

Emine isminin anlamı bu denli güzel olduğu için birçok aile tarafından evlatlarına gönül rahatlığı ile verilmektedir. Ayrıca Emine isminin analizi yapılacak olursa kısaca; Bu kişiler oldukça yardımsever ve pratik kişiler olurlar. Ayrıyeten oldukça hızlı öğrenen, çok dinamik ve eğlenceli yapıdaki insanlardır. Bilimsellik onlar için daima ön planda gelmektedir ve hayatın getirdiği tüm yeniliklere karşı çok açık bireylerdir.

Bu isime sahip olan kişiler duygularını sürekli içine atan ve saklayan bir yapıda olurlar. Gayet pratik ve somut, biraz katı ve duygusuzlardır. Maddiyata ve şekilciliğe oldukça bağlı bireylerdir. Bu ismi taşıyan kişiler her şeyi ayrıntıları ile analiz edip öyle planlama yapmaktadırlar. Emine isminde bulunan bazı harfler kişinin karar vermesinde kişiye zorluk yaşatabilir ancak aynı zamanda da çok yönlü düşünme özelliği avantajını da bu kişilere sunar.

Bunların yanı sıra Emine isminin kişilik analizi yapılacak olursa; Bu isme sahip olan kişiler doğuştan liderlik özelliğine sahiplerdir. Bulunmuş oldukları ortamlarda her daim güven duyulan ve fikri alınan bireylerdir. İş hayatları başta olmak üzere özel hayatlarında da fazlası ile hırslı, oldukça azimli, çalışkan ve işbirlikçi yapıdaki insanlardır.

Gayet aceleci ve sabırsız kişilikleri çevresindeki kişilere karşın hükmedici davranışlar algılatmaktadır. Çok önemli hususlarda çevrelerinde bulunan insanların fikrini almaya fazlasıyla özen gösterirler. İdealist, ailesine ve arkadaşlarına aşırı düşkün, son derece koruyucu ve yardımsever bireylerdir.

Emine ismine benzer isimler ise; Zemine, Emin, Defne, Amine, Medine, Efsane, Meftune, Sakine, Nardene, Mine, Emel, Emin ve Semine’dir. 

Bu ismi kullanmak isteyen kişiler için Emine ismi caiz mi oldukça merak edilmektedir. Evet emine ismi caizdir ve kullanılmasında herhangi bir sakınca görülmemektedir. 

Hem caiz oluşu hem de içerdiği güzel anlamlardan ötürü popülaritesi oldukça yüksek olan isimler kategorisinde elbette yerini almaktadır. Oldukça yaygın şekilde kullanılan Emine ismine sahip olan ünlüler ise Emine Ün ve küçük oyuncu Emine Aydın’dır. Ayrıca dizi izlemeyi seven kişiler için Emine denilince akıllara ilk olarak “Çocuklar Duymasın” dakik Emine gelmektedir. Bu Emine karakterini ise  Melek Şahin canlandırmıştır. Son olarak değinmek gerekir ise; Emine ismine sahip olan insanlar duygularını çok rahat biçimde ifade edebilen, oldukça enerji dolu bir yapıya sahip olan bireylerdir. Kırmızı renk, unutulmuş olan tutkulara yön göstermektedir ve kişisel olarak motivasyonu da fazlası ile arttırmaktadır.

Emine isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 8 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – İz + El /El İzi Anlamında
  • 2 – Kendisine İnanılan, Korku Ve Endişesi Olmayan, İtimad Edilen.
  • 3 – Peygamber Soyundan Gelen Kadın Demektir.
  • 4 – İnanılan, Doğru; Korkusuz; Tehlikesiz Yer; İtibarlı.
  • 5 – Güvenilir, inanılır
  • 6 – Sakıncasız, tehlikesiz
  • 7 – Yüreğinde korku olmayan, korkusuz.
  • 8 – Arapça’daki Amine kelimesinin Türkçeleştirilmiş şeklidir. Peygamber Efendimizin (s.a.a) annesi Hz. Amine (a.s).

Cinsiyeti: Kız
Kökeni: Farsça/Arapça
Kuran ‘da geçiyor.

Emine ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Emine ismini kullanan 822.040 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Emine ismini kullanan 109.346 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Emine ismini kullanan 40.916 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Emine ismini kullanan 36.597 kişi bulunmaktadır.

Emine isminin Türkiye sıralaması

Emine en çok kullanılan 6. isimdir.

Kız isimleri arasında, en çok kullanılan 3. isimdir.

Aşağıdaki grafik, Emine isminin en son hangi yıllar popular olduğunu, o yıl doğan bebeklere verilen kız isimleri arasında kaçıncı sırada olduğunu göstermektedir.

Emine isminin Harf Analizi

Kişiye Emine ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

M : Ticarete yatkın biri fikrini uyandırır, m harfinin sağında ve solunda muhakkak a harfi barındırmalıdır.

İ : Hassas ve duygusal anlamlarını çağrıştırır, i harfi olmazsa da olur.

N : Sağduyulu bir özelliğe sahip olduğunu çağrıştırır, n harfi fena değildir.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

Emine İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Emine ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Emine isminin anlamını gözden geçirin!

Emine İsminin Numerolojisi

Emine isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

E: altı
M: on altı
İ: on iki
N: on yedi
E: altı
TOPLAM: 57

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap