Emekçi Kadınlar Günü Sözleri

Emekçi Kadınlar Günü Sözleri Bir şeyler yapmak için emek ister. Hayata tutunmak, mücadele vermek verilen emekle olur. Dünyanın neresine giderseniz gidin, en ağır işçi kimdir? Kadınlar. Kadınlar evinde kadın gibi çocuklarına bakacak, evi çekip çevirecek, temizlik, yemek yapacak, dışarıda ise bir erkek gibi yeri gelecek en ağır koşullarda çalışacak.

Tabir yerinde ise makine gibi hiç arıza vermeden yıllarca bu işleri hiç aksatmadan yapacak. Dünya üzerinde böyle bir makine yok. Ama kadınlar var. Onlar durup dinlemeden büyük fedakarlıklarla çalışıyor ve emeklerinin karşılığını almak istiyorlar.

İş hayatında aynı işi yapan erkek ile aynı haklara sahip olmak istiyor. Çalışıyor ve kendi ayakları üzerinde durabildiği için takdir edilmek istiyor. Emeğinin paha biçilmez olduğunun kabul edilmesini istiyor. İşte bu haklarını savunmaları sayesinde 8 Mart 1921 tarihinden itibaren her yıl Dünya Kadınlar Günü veya diğer adıyla Emekçi Kadınlar Günü olarak kabul edilmiştir. Her yıl çeşitli etkinlikle kutlanan bugün de sizde emekleri ile dünya işlerine katkıda bulunan kadınlara Emekçi Kadınlar Günü Sözleri ile destek olabilir, onları mutlu edebilirsiniz. Bu günde öyle diğer özel günler gibi kadınlar sizden hediye beklemez. Onlara güzel sözlerinizle destek olun yeterli.

Emekçi Kadınlar Günü Sözleri
Emekçi Kadınlar Günü Sözleri

Editörün Seçimi ile Emekçi Kadınlar Günü Sözleri

 1. “Emekçi kadınlar, güçleri ve fedakarlıklarıyla dünyayı güzelleştiren mucizelerdir. Sizlerin emeği ve çabası, toplumun temel taşlarından biridir. Kadınlar Gününüz kutlu olsun!”
 2. “Emekçi kadınlar, zorluklar karşısında dimdik ayakta duran, sevgi ve sabrın sembolüdür. Sizlerin çalışkanlığı ve azmi, toplumun ilerlemesine büyük katkı sağlar. Kadınlar Günü’nüz kutlu olsun!”
 3. “Emekçi kadınlar, çalışma hayatında ve evdeki sorumluluklarında özveriyle yerine getiren güçlü kadınlardır. Sizlerin varlığı, dünyayı daha yaşanılır kılar. Kadınlar Günü’nüz kutlu olsun!”
 4. “Emekçi kadınlar, hayatın her alanında başarıyla var olan güçlü kadınlardır. Sizlerin kararlılığı ve çalışkanlığı, topluma örnek olur. Kadınlar Günü’nüz kutlu olsun!”
 5. “Emekçi kadınlar, bilgi ve tecrübeleriyle topluma değer katan, saygı ve sevgiyle anılan kadınlardır. Sizlerin emeği, geleceğimizin teminatıdır. Kadınlar Günü’nüz kutlu olsun!”
 6. “Emekçi kadınlar, gücünü sevgiyle harmanlayarak her alanda fark yaratan kadınlardır. Sizlerin varlığı, toplumun gücüdür. Kadınlar Günü’nüz kutlu olsun!”
 7. “Emekçi kadınlar, iş hayatında ve ailedeki rollerini başarıyla üstlenen, hayata anlam katan kadınlardır. Sizlerin özverisi, takdire şayandır. Kadınlar Günü’nüz kutlu olsun!”
 8. “Emekçi kadınlar, gücünüzü yürekten aldığınız, sabırla hayata yön veren kadınlardır. Sizlerin çalışkanlığı, toplumun gelişimine büyük katkı sağlar. Kadınlar Günü’nüz kutlu olsun!”
 9. “Emekçi kadınlar, kararlı ve özverili kişilikleriyle her alanda örnek olan kadınlardır. Sizlerin başarıları, toplumun geleceğini aydınlatır. Kadınlar Günü’nüz kutlu olsun!”
 10. “Emekçi kadınlar, güçlü duruşlarıyla hayata anlam katan, sevgi ve şefkatin simgeleridir. Sizlerin varlığı, dünyayı güzelleştirir. Kadınlar Günü’nüz kutlu olsun!”

Emekçi kadınların gücü ve fedakarlıkları toplumun temel direklerindendir. Kadınlar Günü vesilesiyle onların önemini anmak ve takdir etmek, onların emeklerine saygı göstermek önemlidir. Bu özel günü emekçi kadınlarla birlikte sevgi ve coşkuyla kutlamanızı dilerim.

Emekçi Kadınlar Günü Sözleri

 • Güneş yüzlü annem, ellerinden öperim. Kadınlar günün kutlu olsun.
 • Acıyla yoğrulan, sabırla bilenen kadınlarımızın dünya kadınlar günü kutlu olsun.
 • Hakkı ödenemeyecek olan kadınların 8 Mart kadınlar günü kutlu olsun.
 • Yüreğindeki sınırsız sevgi ve sabır için çok teşekkürler kadınlar günün kutlu olsun.
 • Can dostum biricik arkadaşım 8 Mart Dünya Kadınlar Günün kutlu olsun.
 • Her kadın bir çiçektir. Bu özel günlerinde onlara bir çiçek hediye edelim. Kadınlar gününüz kutlu olsun.
 • Mesafeler uzak olsa da, yüreğim hep senin canım. Kadınlar günün kutlu olsun.
 • 8 Mart Dünya Kadınlar Gününde, saygıdeğer Türk ve Dünya kadınlarına sağlık ve mutluluk dolu bir gelecek diliyorum.
 • Aslında senin küçük bir kopyanım. Umarım senin kadar sevgi dolu olurum. Kadınlar günün kutlu olsun.

Kısa bir mesaj olmalı bu. Sana binlerce öpücük ve sevgi yolluyorum buradan. Bil ki unutulmadın. Kadınlar günün kutlu olsun!

Bütün kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyor, eşitlik, özgürlük ve mutluluk dolu bir yaşam sürmelerini diliyorum.

Analarımız, bacılarımız, hayatımızın yarısı hatta çok daha fazla değerlerimizi ifade eden kadınlarımızın Kadınlar gününü kutluyorum.

Bütün dünya kadınlarına sağlık, mutluluk ve esenlik dolu günler diliyor, 8 Mart Dünya Kadınlar gününü kutluyorum.

Analarımız, bacılarımız, hayatımızın yarısı hatta çok daha fazla değerlerimizi ifade eden kadınlarımızın Kadınlar Günü’nü kutluyorum.

Bütün dünya kadınlarına sağlık, mutluluk ve esenlik dolu günler diliyor, 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyorum.

Peygamberimizin (Cennet annelerin ayakları altındadır) sözünün muhatabı olan tüm dünya kadınlarının 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutlarım.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü, saygıdeğer Türk ve Dünya kadınlarına sağlık ve mutluluk getirsin. Kadınlar Gününüz kutlu olsun.

Her zaman ne istediğini bilen, erkeğinin ardında ona destek veren, çocuklarının başında koruyup kollayan kadınlar. Dünya Kadınlar Gününüz kutlu olsun.

Seni ben çiçeklerden yemişten ve klasik dörtlüklerde anlatıldığından daha çok fazla severim, seni çok severim kadınlar günün kutlu olsun.

8 Mart, dünyada kadınların eşitlik, kalkınma ve daha huzurlu yaşam özlemleri dile getirdikleri gündür. Kadınlarımızın bu anlamlı gününü yürekten kutluyorum.

Senin sevgin dünyamı ısıtan tek güneştir. Hiç ışığın eksilmeyecek biliyorum. Varlığınla mutluyum. Kadınlar günün kutlu olsun sevgili anneciğim.

Kadınlar İnsanlığın devamı için olmazsa olmazdır. En büyük dertlerin dertlisi, en büyük mutlulukların ardındaki kahramandır. Dünya Kadınlar Gününüz kutlu olsun.

Doğumdan ölüme kadar her hayatın her anında varlıklarını hissettiğimiz, bizi biz yapan değerli kadınlarımızın bu özel gününü yürekten kutlarım.

8 Mart, dünyada kadınların eşitlik, kalkınma ve daha huzurlu yaşam özlemlerini dile getirdikleri gündür. Kadınlarımızın bu anlamlı gününü yürekten kutluyorum.

Sabırlısın, sıcaksın, şefkatlisin, koruyucumsun, bağışlayansın. Annemsin. 8 Mart Dünya Kadınlar Gününün Kutlu Olsun. Seni çok seviyorum.

Cumhuriyetimizin odak noktasında yer alan kadınlarımız, modern ve çağdaş günlere gelmemizde önemli görevler başarmışlardır. Kadınlar gününüz kutlu olsun.

Arkadaşlar yıldızlar gibidir, onları her zaman göremezsin ama senin için her zaman var olduklarını ve seni düşündüklerini bilirsin. Kadınlar günün kutlu olsun.

Adam olmadan önce insan olabilmenin en temel unsurudur kadın. Çoğu zaman değil, her zaman her gözün nuru, hayatın can damarıdır. 8 Mart dünya kadınlar gününüz kutlu olsun.

Eğer yanınızda olsaydım size sımsıkı sarılır, yaşam boyu gözlerinizdeki ışıltının devam etmesini, huzurlu bir hayat sürmenizi dilerdim. Kadınlar gününüz kutlu olsun.

Kadın, doğası gereği zayıftır; ama acıya en çok o dayanır. Kadının direncini kıran tek şey; hayal ettiği kişinin boş çıkmasıdır. Hiçbir kadının hayali boşa çıkmasın Kadınlar gününüz kutlu olsun.

Sen hayatımın kutup yıldızı oldun, nereye gidersem gideyim ışığının altında sevginle uyudum. Doğru yolu buldum, seni seviyorum! Kadınlar gününü en içten dileklerimle kutlarım.

Onlardan olduğumuz ve yaşamımızın doğumdan ölüme her anında varlıklarıyla onurlandığımız, ihtiyacımız olduğunda desteklerini esirgemeyen, eğiten, yetiştiren, bizi biz yapma yolunda yüreklerindeki sevgi ve şefkati karşılıksız veren fedakar kadınlarımızın Dünya Kadınlar Gününü kutluyorum.

Dünyada birçok insan vardır. Kimi mutlu, kimi mutsuz. Kimi gülüyor, kimi ağlıyor. Ama tüm güzelliklere ve mutluluklara layık biri var; O”da şu anda bu mesajı okuyor. Kadınlar günün kutlu olsun!

Müminler için en güzel örnek Sevgili Peygamberimizdir. O, hanımlara karşı daima sevgi, saygı, hoşgörü ve anlayış göstermiş, bırakın dövmeyi; hanımlara karşı hiçbir zaman kaba davranmamış; hep güler yüzlü olmuştur. Dolayısıyla Peygamberimizin hanımlara karşı gösterdiği bu tavır, hepimiz için örnek olmalıdır. Bu vesile ile tüm kadınlarımızın gününü kutluyorum.

20 yorum

Emeği geçen her kadına yollayabileceğim en güzel sözler burada.

Kadınların gücünü anlatan en özel sözler, çok beğendim.

Emekçi kadınlarımızı en güzel şekilde anlatan sözler, çok beğendim.

Bu sözlerle eşimin gününü özel kılacağım, teşekkürler.

İşte tam da aradığım, kadınlar için cesaret verici sözler.

Bu sözler tam da aradığım şeydi, anneme göndereceğim.

Bu içerik emekçi kadınlarımıza layık, elinize sağlık.

İş hayatının içindeki kadınlar için çok özel sözler, herkesin okumasını tavsiye ederim.

İş hayatındaki kadın arkadaşlarıma atmak istediğim sözleri burada buldum.

Bu sözlerle kadınlarımızın ne kadar değerli olduğunu anlatabilirim, sağ olun.

Anlayışla yazılmış bu sözler emekçi kadınlarımızı anlatıyor.

Eşim çalışan bir kadın, ona uygun en güzel mesajları burada buldum.

İşte bu! Çalışan kadın arkadaşlarım için mükemmel mesajlar buldum.

Emekçi kadınlarımıza yönelik bu sözler çok düşündürücü ve güzel.

Çalışan annem için bu içerikteki sözler tam aradığım şeydi.

Emekçi kadınlarımız için çok özel sözler, elinize sağlık.

Kadınların iş dünyasındaki yeri hakkında güzel sözler, çok etkileyici.

Kadınların emeğine dair güzel sözler, arkadaşlarıma göndereceğim.

Bu sözlerle kadınların iş hayatındaki emeklerini anlatabilirim, teşekkürler.

Annem ve teyzelerim için en uygun sözler burada, harika!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap