Elvin İsminin Anlamı

elvin-isminin-anlami-49176

Elvin İsminin Anlamı

Anne ve baba adaylarının, annenin hamilelik sürecinden itibaren üstünde özenle durduğu konulardan biride isim konusudur. Her anne-baba adayı çocuğunun ismini koyarken anlamını araştırmak ister. Bu anlamda yardımcı olmak adına kız isimlerinden biri olan Elvin isminin anlamı nedir? Açıklayalım…

Elvin TDK’deki anlamı olarak bir açıklama bulunmamaktadır. Fakat araştırıldığı zaman Elvin isminin 5 farklı anlamı bulunmaktadır. Elvin isminin anlamları şöyledir; cennet çiçeği, gökkuşağının her bir rengi, kıymetli arkadaş, sıcak, istek, amaç, umut ve büyülü varlıktır. Elvin dilimize ve kültürümüze Arapçadan gelmiş bir isimdir. Aynı zaman da Elvin, erkekler için kullanılan bir isimdir.

Türkiye’de bu ismi kullanan kişi sayısı 8065’tir. İstanbul’da 1116, İzmir’de 499 ve Ankara’da 690 kişi kullanmaktadır. Türkiye genelinde Elvin ismi en çok kullanılan isimler arasında 1204.sırada yer almaktadır. En çok kullanılan erkek isimleri arasında ise 560.sırada yer almaktadır. Elvin ismini kullanan kişi sayısında son bir yılda 568 kişi olarak artış meydana gelmiştir.

Elvin adı Kuran’da geçmemektedir. Elvin ismi caiz mi diye merak edenler için, kişilere Elvin isminin konulmasında herhangi bir yasak ve ya mani görülmemektedir diye ifade edilebilir.

Elvin isminin analizi yapıldığında; karakterleri oturmuş olgun insanlar, olaylara ve insanlara olumlu yaklaşan, iradesi güçlü ve motivasyonu yüksek olan kişiler oldukları anlaşılmaktadır. Aynı zaman da inatçı ve çoğu zaman bencil bir karaktere bürünebilirler. Bu durum onların arkadaşlık ve dostluk ilişkilerine zarar verebilir. Her bakımdan kendi çıkarlarını korumak öncelikleridir. Bu durumda onları hırslı bir karaktere sahip olmasına sebep olur. Bu yüzden motivasyonları düşmediği takdirde iş hayatlarında daima başarılı olabilecek kişilik yapısına sahiptirler. İkili ilişkilerinde kıskanç ve sahiplenici kişilerdir. Özgüvenleri yüksek ve baskın karakterli insanlardır.

Elvin ismine sahip olanların genel olarak olumlu yönleri; özgüveni yüksek, cesur, rekabetçi, kendini ifade etmekten çekinmeyen, dışa dönük, enerjisi yüksek, liderlik yetisi bulunan, amacından şaşmayan, girişimci, yenilikçi, cömert ve güçlü yapıda olmalarıdır.

Elvin ismine sahip olanların genel olarak olumsuz yönleri; kararsız ve değişken fikirlere sahip, hassas, çabuk etkilenen, baskı altında olmayı sevmeyen ve sabırsız kişilikleri olmasıdır.

Genel fiziksel özellikleri; üçgen ve uzun yüz tipi, uzun boy, zayıf vücut tipi, keskin yüz hatları, gamzeli çene yapısı, büyük gözler, ince ağız yapısı ve saçları dolgun olan kişilerdir.

Elvin isminin harf analizi ses titreşimlerine göre şöyle analiz edilebilir; E: Problemlerle mücadele konusunda yetenekli ve sabırlı, L: Sanatsal yeteneği ağır basan, V: İçe dönük yapısı bulunan ve çevresindeki olayları ve insanları pek umursamayan ve onlarla ilgilenmeyen umarsız kişilikleri temsil eder. İ:Duygusal anlamda hassas ve kırılgan kişilikleri, N: Sağduyulu ve doğru kararlar verebilen akıllı kişilikleri temsil eder.

Elvin isminin kişilik analizi ise şöyle yapılabilir; öngörülü, marjinal, çağdaş ve kendine özgü bakış açıları bulunan, arkadaşlık ilişkileri kuvvetli, sosyal anlamda dışa dönük ve özgürlüğü seven kişilerdir. İnsanlara kendini dinletmeyi çok iyi başarır, aynı zamanda karşısındakini dinlemeyi de bilen insanlardır. İnsanları seven, sakin huylu ve uyumlu gibi gözükse de kendi çıkarlarına zıt düşüldüğü durumlarda zarar verebilir duruma gelmektedir.

Elvin isminin numerolojisi; E:6, L:15, V:27, İ:12, N:17 olmak üzere toplam numeroloji değeri 77’dir. Elvin ismine sahip olan kişilerin kader sayıları ise 1’dir.

Elvin ismine benzer isimler: Elvan, Alvin, Elver, Elvida, Elvir, Şervin, Sevin, Hevin, Ünsevin, Elçin, Elgin, Eren, Erkan, Ercan, Emin, Emir, Erhan, Engin, Dilvin, Telvin, Nevin, Evin, Havin ve Pervin isimleridir.

Elvin ismine sahip olan ünlüler: Türk oyuncu aynı zamanda Youtuber olan Elvin Levinler, Türk oyuncu Elvin Aydoğdu, Türk sinema ve tiyatro oyuncusu Elvin Beşikçioğlu olarak örnek verilebilir.

elvin-isminin-anlami-49176
Elvin İsminin Anlamı

Elvin isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 5 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – [Bakınız: Elvar]
  • 2 – Hedef, arzu, umut
  • 3 – Cennet çiceği, Gökkuşağının her bir tayfına verilen isim, Sıcak
  • 4 – Büyülü bir varlık.
  • 5 – Değerli arkadaş.

Cinsiyeti: Erkek
Kökeni: Arapça
Kuran ‘da geçmiyor.

Elvin ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Elvin ismini kullanan 8.065 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Elvin ismini kullanan 1.116 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Elvin ismini kullanan 690 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Elvin ismini kullanan 499 kişi bulunmaktadır.

Elvin isminin Türkiye sıralaması

Elvin en çok kullanılan 1204. isimdir.

Erkek isimleri arasında, en çok kullanılan 560. isimdir.

Elvin ismini kullananların sayısı, son bir yılda 568 kişi artmıştır.

Elvin isminin Harf Analizi

Kişiye Elvin ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

L : Sanatsal yeteneğe bir kişiliğe sahip izlemi yaratır, l harfi isimde barındırabilir.

V : Kendi içine dönük, umursamaz birini çağrıştırır, v harfinin çok bir etkisi yoktur.

İ : Hassas ve duygusal anlamlarını çağrıştırır, i harfi olmazsa da olur.

N : Sağduyulu bir özelliğe sahip olduğunu çağrıştırır, n harfi fena değildir.

Elvin İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Elvin ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Elvin isminin anlamını gözden geçirin!

Elvin İsminin Numerolojisi

Elvin isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

E: altı
L: on beş
V: yirmi yedi
İ: on iki
N: on yedi
TOPLAM: 77

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap