Elmalı Kurabiyeyi Vazgeçilmez Bir Tatlı Yapan 4 Özelliği

Kurabiye çeşitlerinin yıldızı olan ve lezzetiyle yediden yetmişe herkesin severek tükettiği elmalı kurabiyeyi neden bu kadar çok seviyoruz? Bu sorunun yanıtı, elmalı kurabiyenin sahip olduğu bazı özelliklerde gizli! Bu eşsiz lezzeti mükemmel bir tatlı yapan özellikleri hemen sizlerle paylaşıyoruz.

Elmalı Kurabiyeyi Vazgeçilmez Bir Tatlı Yapan 4 Özelliği

1. En Güzel Soslara Taş Çıkartan İç Harcı 

Bildiğiniz gibi elmalı kurabiyenin mükemmel bir iç harcı olur ve bu iç harç da ilk ısırıktan itibaren ağıza yayılarak damaklarda bir lezzet şöleni oluşturur. Elbette içinde özel olarak hazırlanmış harç olan tek kurabiye elmalı kurabiye değil. Ancak bu kurabiyenin iç harcındaki elma ve tarçının uyumu damaklarda bambaşka bir lezzet bırakıyor. Bu da elmalı kurabiyeyi eşsiz bir tatlı kılıyor.

2. Kıyır Kıyır Olması 

Elmalı kurabiyeyi benzersiz kılan lezzetlerden biri de kıyır kıyır olmasıdır. Hem yumuşak hem de çıtır olması ise özel tarifinden kaynaklanıyor. Eğer doğru tarifi eksiksiz ve hatasız bir şekilde uygularsanız kıyır kıyır bir kurabiye elde etmeniz mümkün olur. Doğru tarifi ise uzaklarda aramayın, Yemek.com internet sitesinde en pratik elmalı kurabiye tarifi yer alıyor. Yapmanız gereken sadece bu tarifi uygulamak ve lezzetiyle dillere destan olan bu kurabiyeyi keyifle yapmak olacak. 

3. Günün Her Saatinde Yenebilmesi

Bir diğer özellik de elmalı kurabiyenin günün herhangi bir saatinde rahatlıkla tüketilebilmesidir. Kahvaltıdan sonra canınız tatlı istediğinde, öle yemeğinden sonra, 5 çayında ya da akşam yemeğinden sonra rahatlıkla yiyebilirsiniz. Gün içerisinde tatlı krizlerini bastırmak istediğinizde de bir adet elmalı kurabiye yemeniz yeterli olacaktır. Üzerindeki pudra şekeri ve iç harcındaki elma, tatlı ihtiyacınızın karşılanmasını sağlar. 

4. Çocukların Severek Tüketmesi 

Çocukların tüm kurabiye çeşitlerini sevdiğini düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Her kurabiyeyi ilkin sever ancak kısa zamanda sıkılırlar. İşte bu nedenle elmalı kurabiye diğerlerinden ayrılıyor. Çünkü çocuklar elmalı kurabiyeden asla sıkılmıyor. Çocuklara meyveleri sevdirmenin yollarından biri de elmalı kurabiyedir. Bu arada evde kalan birkaç elmayı değerlendirmek için de elmalı kurabiyenin harika bir tercih olduğunu ekleyelim. Hemen bir deneme yapmak isterseniz Yemek.com’a tıklayın ve burada yazan tarifi hemen uygulamaya başlayın. 

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap