Elma Sirkesiyle Nasıl Temizlik Yapılır?

Sağlığımıza kavuşmak için bazen yemeklerde bazen de doğrudan kullanmakta olduğumuz elma sirkesi aynı zamanda ev temizliğinde de kullanılabilecek mucizevi bir g..

Sağlığımıza kavuşmak için bazen yemeklerde bazen de doğrudan kullanmakta olduğumuz elma sirkesi aynı zamanda ev temizliğinde de kullanılabilecek mucizevi bir gıdadır. Deterjanı daha az kullanmak istiyorsanız ve temizliği daha hesaplı bir şekilde gerçekleştirmek niyetinde iseniz elma sirkesi kullanabilirsiniz.

Elma sirkesi ile Temizlik nasıl gerçekleştirilmelidir?

Bilgisayarların temizlemek oldukça zordur Çünkü içerisinde çok fazla girinti çıkıntı bulunan alan mevcuttur Aynı zamanda da Elektronik parçalardır. Bunların güvenli bir şekilde temizliğini gerçekleştirebilmek için elma sirkesi bulunuyorsa herhangi bir temizlik malzemesini ihtiyacınız bulunmayacaktır.

Bir kabın içinde su ve sirke karıştırıldığında aktive bez yardımıyla rahatlıkla temizlik yapabilirsiniz.

Evinizde bulunan Gümüş eşyalarında parlaklığı azalacaktır bu sebeplerden ötürü birçok kadın gümüşlerin tekrar parlaması için farklı metotlar uygulamaktadır.

Bazen yanlış kullanılan malzemelerden dolayı Gümüşler eski halinden daha kötü hale gelebilir bu nedenlerden ötürü de bir su bardağının içerisine iki üç yemek kaşığı karbonat ve sirke ekledikten sonra rahatlıkla temizlik yapabilirsiniz.

Evdeki çeşitli yerlerde Demirler bulunmaktadır Demirler de zamanla oksitlenecektir. Demir bölgeleri bu durumdan kurtulabilmek ve üzerindeki püften alabilmek için yüzeyine az miktarda sirke dökerek temizlik gerçekleştirebilirsiniz. Küf lekesi ağır değilse eğer su ile beraber sirke karıştırılarak da doğrudan uygulama yapılabilir.

Bulaşık makinesinin içerisinde bulaşıkları nasıl daha parlak ve temiz çıkmasını istiyorsanız parlatıcı bölümüne az miktarda elma sirkesi yerleştirmeniz Temizlikte ciddi farklar oluşturacaktır. Tükenmez kalem lekesini çıkarma bilmesinde elma sirkesi birebir çözüm olarak gösterilmektedir.

Elma sirkesini bir havlunun üzerine yazı süngerin üzerine döktükten sonra lekeli bölgeye uygularsanız çok hızlı şekilde sonuç alacaksınız.
Fayans larımızın aralarında oluşan lekeler de derz aralarındaki lekeler de son derece hızlı sonuçları almak için yine elma sirkesi kullanabilirsiniz.

Renklerde hızlı bir şekilde açılma ve parlaklık ortaya çıkartacaktır.

Kahve içmekten hoşlanıyorsanız Eğer kahve makinası temizlerken ve tencereleri parlatır kendine elma sirkesi kullanmanız oldukça büyük farklar yaratır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap