Elis İsminin Anlamı

elis-isminin-anlami-28416

Elis İsminin Anlamı Nedir?

Antik dillerden günümüze kadar gelen isimlerden biri olan Elis isminin anlamı Yunanistan’ın bir bölgesinin adıdır. Antik Yunan’da kullanılan bir isimdir. İçinde atların yetiştirildiği çok geniş ovaların yer aldığı bölgenin ismidir. Elis isminin TDK deki anlamı mitolojide ismi geçen bir çiçeğin adıdır. Bu nadir yetişen ve özel çiçeğin ismi olan Elis, aynı zamanda çok güzel kadın anlamını da taşıyor.

Elis isminin kişilik analizi yapılırsa aşk, özgürlük ve samimiyet ile sıcakkanlılığı temsil eder. Elis ismi eğlenceyi seven, neşeli, pozitif ve sanatsal yönden enerjisi yüksek kişiler olarak tanımlanabilir. Sanat yetenekleri bakımından yüksek, yüksek zekaya sahip kişileri temsil eden Elis ismini anne baba adayları çocuklara rahatlıkla verebilir. 

Elis isminin analizi için bakıldığında 4 harften meydana gelir.  E, iletişim yönünü ifade ederken L sanatsallığı gösterir. İ duygusal ve sezgiselliği, S ise üretken, güç ve hayalci yönü işaret eder.

Bu ismin analizine bakıldığı zaman yazarlık yeteneğinin çok fazla olduğu görülür. Aynı zamanda müziğe ve edebiyata da düşkünlüğü ile bilinen Elis ismi kısacası tüm sanat dallarında üstün bir yeteneğe sahip olduğu için bu tarz mesleklerde son derece başarılı olurlar.

Elis isminin anlamı kimi yorumculara göre Kurân-ı Kerim’de ismi geçen İlyas peygamberin İbranicedeki karşılığı olan Elijah ismidir deniyor. Bu kelimeden türemiş bir ad olabileceği yönündeki tahminler ağır basıyor. İlyas ismi Kurân-ı Kerim’de açık açık ismi geçen bir peygamberdir. Çocuklara en fazla verilen modern isimler arasında yer alan Elis isminin anlamı Amerika’da bulunan bir eyalet olan Ellis isminden de gelmiş olabilir şeklinde yorumlayanlar da bulunuyor.

 Alıngan bir kişilik yapısı sergileyen Elis isimli kişiler bu özelliklerinden dolayı çevresindekileri kırabilirler.  Hayal yetenekleri oldukça gelişmiş olan bu kişilerin hayallerinin peşinden koşma olasılıkları da çok yüksektir. Elis isminin anlamı içinde yer alan o sanatsal yön bu isimdeki kişilere bir hayli yön veriyor.

Bebeklerin doğumu yaklaştıkça anne baba adaylarını tatlı bir telaş alır. Bu telaşın içinde pek çok şey vardır. Doğumu, hastane, bakımı, ekonomik yönden telaşlar, alışveriş ve en önemlisi çocuğa verilecek isim. Çünkü anne babanın vereceği ismi çocuk ömür boyu taşıyacak ve belki de karakterini harmanlayıp şekillendirecek. Bu açıdan büyük bir öneme sahip olan isim konusu ebeveynleri strese sokan bir durumdur. Elis ismi caiz mi sorusu da bu yüzden sıklıkla sorulan ve araştırılan bir konudur. Elis ismi Kurân-ı Kerim’de ismi geçen İlyas peygamberin adından türemiş bir ad olabileceği şeklinde tartışmalar da yer alıyor.

Her iki durumda da Elis isminin anlamı çok güzel bir manada olduğu için çocuklara verilebilir. Birçok araştırmacıya göre Elis ismi Kurân-ı Kerim’de geçmemektedir. Son dönemlerde çocuklarına modern isim vermek isteyen aileler Elis ismini tercih etmektedir.  

Elis ismine benzer isimler arasında Enis, Faris, İdris, Melis, Haris, Hadis, Munis, Reis, Alis, Eris, Cedis, Kavis, Kandis, Nuris, Tomris, Nergis, Semiramis, Neris, Nefis, Sinemis, İris ve Akis gibi isimler yer alır.

Elis ismine sahip ünlüler olarak araştırıldığında Amerika’da bulunan Ellis Adası dışında bir ünlü ismi bulunmamaktadır. Bir de Elis Regina adındaki Brezilyalı meşhur müzik sanatçısı aynı adı taşıyor. Bunun dışında ünlü olmayan fakat ülkemizde bu ismi taşıyan birçok kişi bulunuyor. Özellikle son dönemlerde modern isim bulmak isteyen ailelerin sıklıkla tercih ettiği Elis isminin anlamı da etkileyicidir. Bu yüzden, son yıllarda daha trend adların içinde yer alacağa benziyor.

elis-isminin-anlami-28416
Elis İsminin Anlamı

Elis isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 6 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Değerli Bir Taş
  • 2 – Güzel kokulu bir çicek. ( Kaynak bilinmiyor)
  • 3 – Eski Yunanistan’da at yetiştirmekle ün kazanmış ovalık bir bölge.
  • 4 – Güzel kokulu bir çicek.
  • 5 – Eski Yunan’da Olimpiyat Oyunlarının oynandığı Peloponnesus’ta, antik bir ülke. Bu ülkenin başkenti.
  • 6 – Hakim, yüksek (İbranice).

Cinsiyeti: Kız
Kökeni: Yunanca/Arapça
Kuran ‘da geçmiyor.

Elis ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Elis ismini kullanan 2.196 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Elis ismini kullanan 596 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Elis ismini kullanan 109 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Elis ismini kullanan 219 kişi bulunmaktadır.

Elis isminin Türkiye sıralaması

Elis en çok kullanılan 2085. isimdir.

Kız isimleri arasında, en çok kullanılan 952. isimdir.

Elis ismini kullananların sayısı, son bir yılda 211 kişi artmıştır.

Elis isminin Harf Analizi

Kişiye Elis ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

L : Sanatsal yeteneğe bir kişiliğe sahip izlemi yaratır, l harfi isimde barındırabilir.

İ : Hassas ve duygusal anlamlarını çağrıştırır, i harfi olmazsa da olur.

S : Hayalperest bir kişiliği uyandırır, s harfinin olması iyidir.

Elis İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Elis ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Elis isminin anlamını gözden geçirin!

Elis İsminin Numerolojisi

Elis isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

E: altı
L: on beş
İ: on iki
S: yirmi iki
TOPLAM: 55

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap