Elis İsminin Anlamı

Elis İsminin Anlamı

Ailelerin en güzel telaşlarından biri bebek beklerkendir. Bu süreç onlar için oldukça yavaş ve heyecanlı geçer. Tabi ki bu süre zarfında da doğacak bebeklerine isim arayışına girerler. Bir ismi koymaya karar verdiklerinde de o isim hakkında her bilgiye ulaşmayı isterler. Bebeklerine Elis ismini vermek isteyen aileler bu sebeple ‘’Elis isminin anlamı nedir?’’ sorusunun cevaplarını ararlar. Elis isminin birden fazla anlamı vardır. İlk anlama bakacak olursak değerli bir taş olarak geçmektedir. Aynı zamanda kaynağı bilinmese de güzel kokan bir çiçek manasında da kullanıldığı görülür. İbranice hakim, yüksek anlamındadır. Aynı zamanda Eski Yunan’da olimpiyatların yapıldığı bir şehirdir. Kökeni Yunanca ve Arapçadır.

Ebeveyn olacak Müslümanların çocuklarına isim verirken en çok önemsediği şeylerden biri o ismin Kuran’da geçip geçmediğidir. Çocuklarına Elis adını verecek aileler de ‘’Elis ismi Kuranda geçiyor mu’’ sorusuna yanıt ararlar. Elis ismi, Kuran-ı Kerim’de geçmemektedir. Ancak dinen yasaklı olan isimler listesinde bulunmamaktadır.

Son yıllarda isimlere bakıp buna göre karakter analizi yapan birçok uzman vardır. Kişilik analizleri ismin numerolojisine, harf karşılıklarına, anlamına göre yapılmaktadır. Elis isminin anlamı bakımından karakter analizini yapıldığında bu ismi kullanan kişilerin genellikle ince fikirli ve romantik insanlar olduğu görülmektedir. Çok arkadaş canlısı bir yapıları vardır. Ancak kimseyi eleştirmezler ve kendilerinin eleştirilmesinden de hiç hoşlanmazlar. Aşkı çok seven, kalpleri hep açık olan kişilerdir. Keyiflerine düşkün olduklarından eğlenmeyi ve gezmeyi ihmal etmezler. 

 Ülkemizde Elis isminde toplamda 2196 kişi bulunmaktadır. Bu kişilerin 596 tanesi İstanbul’da yaşamaktadır. Kız isimleri arasında 952. sırada yer alan bu isim Türkiye’de en çok kullanılan 2085. isimdir. Son bir yılda 211 kişiye Elis ismi verilmiştir. Son dönemlerde gittikçe popülerleşen, modern adlardan bir tanesidir.

Yukarıda karakter analizinin harf analizi yapılarak da bulunduğunu belirtmiştik. Elis isminin harf analizi yapıldığında E harfinin sıkıntılardan uzaklaşmak adına mücadele etmeyi gösterdiğini söyleyebiliriz. L harfi ise kişinin sanatsal yeteneğinin olduğu anlamına gelir. İ harfi bizlere hassas anlamını çağrıştırmaktadır. S harfi ise hayalperest kişiliği simgelemektedir. 

Türkiye’de Elis ismi gün geçtikçe artmaktadır. Ancak daha çok, yeni bilinmeye başlayan bir addır.  Aileler çocuklarına verecekleri ada sahip ünlüleri merak etmektedirler. Fakat maalesef Elis ismindeki ünlüler hakkında yaptığımız aramalar neticesinde hiçbir ünlü bulamadık.

Yapılan incelemelere göre Elis isminin analizi yapıldığı zaman bu isimdeki kişilerin taklit yeteneğinin çok gelişmiş olduğunu görürüz. Çok akıcı konuşabildikleri için çevresindeki insanların dikkatini çekerler ve ilgiyi üzerlerinde toplarlar. İkili ilişkilerinde çok seçicidirler. Ancak doğru kişiyle karşılaştıklarında ona karşı çok samimi olurlar. Ama hayatlarındaki önceliklerinde özellikle işleri gelir. Sabır ve azimle her işi halledebilirler. 

Elis isminin yanına gelebilecek ikinci bir isim arıyorsanız ya da ilk çocuğunuz bu ada sahipse onun ismiyle uyumlu isim arıyorsanız sayacağımız isimleri çocuklarınıza verebilirsiniz. Harflerin uyumuna göre bulduğumuz benzer sonuçlar şu şekilde: Esil, Melis, Melisa, Esila, Elif, Belis. İkinci isim olarak Beren tercih edilebilir. 

Elis ismi Kuran-ı Kerim’de geçmiyor olsa da caiz bir isimdir. Tüm anlamları araştırdıktan sonra kullanabileceğiniz modern bir isimdir. Kızınız için koyabileceğiniz bu ismin çok hoş anlamları vardır. Analizlere bakıldığında fiziksel olarak dolgun dudaklara sahip, dalgalı saçları olan, yüz hatları birbirine orantılı olan, düz ve geniş bir alın ve aynı zamanda kalın telli gür saçları olan kişilerdir.

elis-isminin-anlami-3649
Elis İsminin Anlamı

Elis isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 6 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Değerli Bir Taş
  • 2 – Güzel kokulu bir çicek. ( Kaynak bilinmiyor)
  • 3 – Eski Yunanistan’da at yetiştirmekle ün kazanmış ovalık bir bölge.
  • 4 – Güzel kokulu bir çicek.
  • 5 – Eski Yunan’da Olimpiyat Oyunlarının oynandığı Peloponnesus’ta, antik bir ülke. Bu ülkenin başkenti.
  • 6 – Hakim, yüksek (İbranice).

Cinsiyeti: Kız
Kökeni: Yunanca/Arapça
Kuran ‘da geçmiyor.

Elis ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Elis ismini kullanan 2.196 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Elis ismini kullanan 596 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Elis ismini kullanan 109 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Elis ismini kullanan 219 kişi bulunmaktadır.

Elis isminin Türkiye sıralaması

Elis en çok kullanılan 2085. isimdir.

Kız isimleri arasında, en çok kullanılan 952. isimdir.

Elis ismini kullananların sayısı, son bir yılda 211 kişi artmıştır.

Elis isminin Harf Analizi

Kişiye Elis ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

L : Sanatsal yeteneğe bir kişiliğe sahip izlemi yaratır, l harfi isimde barındırabilir.

İ : Hassas ve duygusal anlamlarını çağrıştırır, i harfi olmazsa da olur.

S : Hayalperest bir kişiliği uyandırır, s harfinin olması iyidir.

Elis İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Elis ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Elis isminin anlamını gözden geçirin!

Elis İsminin Numerolojisi

Elis isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

E: altı
L: on beş
İ: on iki
S: yirmi iki
TOPLAM: 55

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap