Elanur İsminin Anlamı

elanur-isminin-anlami-60166

Elanur İsminin Anlamı

Anne baba olma telaşı içerisinde bulunan her ailenin çocuklarına isim arama yoluna gittiği görülür. Hal böyle olunca bu işlem epey ehemmiyetli bir hal alır ve herkesçe ciddiye alınır. Elanur isminin anlamı nedir? Sorusunun cevabını ise bu yazımızda vereceğiz. Elanur ismi ülkemizde yaygın olan isimlerden bir tanesidir ve ara ara hepimiz duyarız.

Elanur isminin anlamına geçmeden önce, Elanur isminin TDK’deki anlamı göz rengi sarıya çalan, kestane rengi olan güzel anlamına gelmektedir. Türk Dil Kurumu’na göre anlamı bu şekilde olan Elanur isminin diğer iki anlamı ise şunlardır; ilk olarak demet ve deste gibi anlamlara gelir bu isim. İkinci ve son olarak ise direkt ela anlamına gelmektedir. Anlamından bahsettiğimiz bu isim için merak edilenlerden bir diğeri ise Elanur isminin harf analizi olacaktır. Bu ismin harf analizi ise şu şekildedir;

E harfi: Hayatta karşılaştığı zorluk ve sıkıntılara karşı mücadele etmeyi ve bu sıkıntılardan kurtulmak için çaba sarf etmeyi çağrıştırır. Soyadında ya da isimde en azından bir tane bu harften bulunması iyi olarak yorumlanır. L harfi: Sanata ilgili ve sanatsal yetenekleri olan anlamlarına çıkmaktadır. L harfinin isimde bulunması iyi olarak yorumlanır bir sakıncası yoktur. A harfi: Bir şeyler yapmak için atılgan ve enerjik anlamlarına gelir. Bir iş için bir eylem için enerjisi bol ve atılgandır. Bu harfin olması da iyi olarak yorumlanır ancak ikiden fazla olmamalıdır. N harfi: Feraset sahibi aklıselim bir insan olduğu anlamına gelmektedir. Bu harfin de bulunması iyi olarak yorumlanır. U harfi: Bereketi ve bolluğu temsil eder, bulunması iyi olarak yorumlanan bir harftir ancak bu harften iki tane bulunursa o zaman kötü olarak yorumlanır. R harfi: Sürekli olarak tereddütlü ve kuşkulu biri anlamlarına gelir. Bu harf olsa da olur olmasa da olur bir harftir. Olmaması daha iyi olarak yorumlanır.

Harf analizi bu şekilde olan Elanur isminin kişilik analizi ise şu şekildedir; Bu isme sahip kişiler genel olarak çağının ötesinde bir bakış açısına sahiptirler. Modern, çağdaş ve akılcı düşünebilen bu kimseler ilerici bir bakış açısı ile hayatlarını devam ettirirler. Orijinal fikirleri olan bu kimseler etraflarındaki insanlardan farklı görünürler. Özgürlüğüne çok düşkün bu kimseler, sosyal hayatlarında da özgür olmayı severler. Ancak yine de insanlar ile kaynaşıp bir arada zaman geçirebilirler. Arkadaş canlısı bir karakter özelliğine sahip olan bu kişiler, arkadaşlarını çok fazla önemserler. Öyle ki bu kimselerin arkadaşları kendilerini bu kişilerin özel hayatlarından daha önemli hissedebilirler. Arkadaşlık onlar için vazgeçilmez bir manevi duygudur. Konular karşısında mantıklı ve ilgi çekici yorumlar yapar bunun yanında da iyi birer dinleyicidirler. Zararsız ve kendi hallerinde gibi gözükürler ancak kendilerini tehlikede ya da özgürlüklerini kısıtlayıcı bir hareket içinde hissederlerse o zaman ters yüzleri ortaya çıkabilir.

Bu gibi güzel isim anlamlarına, harf analizlerine ve bir diğer yandan bu şekilde bir kişilik analizine sahip Elanur ismi caiz mi sorusu kimi aileler için en önemli sorulardan bir tanesidir ve cevabı önem teşkil eder. Bildiğiniz üzere İslam dinine göre caiz olan ve olmayan isimler listesi bulunmaktadır ve Elanur ismi caiz olan yani konulmasında bir sakınca olmayan isim listesinde geçmektedir. Ancak sizler yine de bu ismin anlamını iyice araştırıp koyunuz. Elanur ismine sahip ünlüler araştırmamızda ise ülkemizde bu isimde ünlü olan bir kişi bulunmuştur. Bu isim de müzisyen Elanur Pat olmuştur. Elanur ismine benzer isimler araştırmamızda ise karşımıza, Ela, Elame, Elaldı gibi isimler çıkmıştır.

Elanur isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 3 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Demet, deste
  • 2 – Gözü sarıya çalan kestane rengi olan güzel.
  • 3 – [Bakınız: Ela]

Cinsiyeti: Kız
Kökeni: Farsça+Arapça
Söylenişi: elâ:nur
Kuran ‘da geçmiyor.

Elanur ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Elanur ismini kullanan 47.617 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Elanur ismini kullanan 9.324 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Elanur ismini kullanan 2.506 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Elanur ismini kullanan 1.550 kişi bulunmaktadır.

Elanur isminin Türkiye sıralaması

Elanur en çok kullanılan 364. isimdir.

Kız isimleri arasında, en çok kullanılan 189. isimdir.

Elanur ismini kullananların sayısı, son bir yılda 1.449 kişi artmıştır.

Aşağıdaki grafik, Elanur isminin en son hangi yıllar popular olduğunu, o yıl doğan bebeklere verilen kız isimleri arasında kaçıncı sırada olduğunu göstermektedir.

Aşağıdaki grafik, Elanur isminin en son hangi yıllar popular olduğunu, o yıl doğan bebeklere verilen kız isimleri arasında kaçıncı sırada olduğunu göstermektedir.

Elanur isminin Harf Analizi

Kişiye Elanur ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

L : Sanatsal yeteneğe bir kişiliğe sahip izlemi yaratır, l harfi isimde barındırabilir.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

N : Sağduyulu bir özelliğe sahip olduğunu çağrıştırır, n harfi fena değildir.

U : Bereketi ve bolluğu çağrıştırır, bir taneden fazla olmaması kaydıyla olur.

R : Tereddütlü birini çağrıştırır, olmasa da olur.

Elanur İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Elanur ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Elanur isminin anlamını gözden geçirin!

Elanur İsminin Numerolojisi

Elanur isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

E: altı
L: on beş
A: bir
N: on yedi
U: yirmi beş
R: yirmi bir
TOPLAM: 85

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap