Efsa İsminin Anlamı

Efsa İsminin Anlamı

Ebeveynler çocuklarına isim seçimi gerçekleştirirken sık olarak internet üzerinden araştırma yapmaktadır. Yeni anne baba olmaya hazırlanan kişilerin farklı isim koymak istemesi sebebiyle pek çok isim arasında kararsız kaldığı görülmektedir. Oldukça fazla kişi tarafından tercih edilen ve özellikle modern isim koymak isteyen kişilerin karşılaştığı isimler arasında Efsa ismi yer almaktadır. Pek çok kişinin ilk kez duyduğu ve modern isimler arasında yer aldığını bildiği isimlerden biri olan Efsa isminin anlamı oldukça fazla kişi tarafından merak edilmektedir. Bu aşamada pek çok kişi Efsa isminin anlamı nedir? Sorusunun cevabını merak etmektedir.

Efsa ismi pek çok anlamı bulunan isimler arasında yer almaktadır. Genel bir değerlendirme gerçekleştirildiğinde Efsa isminin anlamları arasında ilk sırada sahip, ikinci sırada bir deniz ismi, üçüncü sırada Cennet ırmaklarının birinin adı, dördüncü sırada sihirbaz, beşinci sırada insanı teshir eden, altıncı sırada açık, yedinci sırada iyi, sekizinci sırada etkileyici konuşan biri, dokuzuncu sırada şeffaf, onuncu sırada berrak, on birinci sırada temiz ve on ikinci sırada ise efsuncu anlamları yer almaktadır.

Bu anlamlar göz önünde bulundurulduğunda Efsa isminin bulundurduğu anlamların oldukça olumlu olduğundan bahsetmek mümkündür. Farsça kökenli bir kız ismi olan ve genellikle kız evlatlarda kullanılan Efsa ismi hakkında merak edilen  ve sıklıkla sorulan bir diğer soru ise Efsa ismi Kur’an-ı Kerim içerisine geçiyor mu?  sorusu olmaktadır.  

Efsa ismi Kuranı Kerim içerisine geçmeyen isimler arasında bulunmaktadır. Fakat isim konusunda uzmanlar tarafından gerçekleştirilmiş olan açıklamalar doğrultusunda Efsa isminin çocuklara verilmesinde herhangi bir sorun yoktur. Bu durumun nedeni ise  Efsa isminin caiz olan isimler arasında bulunuyor olmasıdır.

Efsa  ismi hakkında oldukça sık araştırılan bir diğer soru ise Türkiye’de Efsa isminde kaç kişi var? Sorusudur. Genel bir açıklama yapıldığında Türkiye’de toplam 12314 kişinin Efsa ismine sahip olduğu görülmektedir. Bu kişilerden 287 tanesi İstanbul’da, 165 tanesi Ankara’da, 81 tanesi İzmir’de yaşamaktadır. Geriye kalanların ise Türkiye genelinde 81 ile yayılım gösterdiği düşünülmektedir.

Çocuklara verilmesinde sorun olmayan isimler arasında bulunan Efsa ismi oldukça fazla anlama sahiptir. Ancak çocuklar için isim seçim gerçekleştirilirken yalnızca ismin anlamına göre tercih yapılmamalıdır.  Bu duruma göre Efsa isminin karakter analizi ve olumlu özellikleri de göz önünde bulundurulması gereken faktörler arasında bulunmaktadır.

Efsa isminin olumlu özellikleri arasında gizemlilik, şefkatlilik, yumuşak başlılık, duygusallık, sakinlik, hassasiyet, uyumluluk, merhamet, iyi niyet ve yardımseverlik özellikleri yer almaktadır. Tüm isimlerde görüldüğü gibi Efsa isminde de olumsuz özellikler bulunmaktadır. Bu bilgiye göre Efsa isminin olumsuz özellikleri arasında merhametten uzak olmak ve inatçılık özellikleri yer almaktadır. Efsa ismine sahip olan kişiler ise genellikle oldukça fazla dik başlı oldukları için çeşitli sorunlarla karşılaşmaktadır.

Efsa ismini çocuğuna vermek isteyenlerin merak ettiği ve oldukça sık  araştırdığı bir diğer konu ise Efsa ismine benzer isimler olmaktadır. Bizler bu aşamada sizlerin aradığınız isimlere kolay bir şekilde ulaşmaz adına Efsa ismi ile benzerlik gösteren isimler listesi paylaşıyoruz. Sizler de Efsa ismi ile benzer isim arayış içerisindeyseniz bu isim listesinden bir isim seçebilir ve çocuğunuza verebilirsiniz. Listede yer alan tüm isimler caiz ve anlamı hoş olan isimler arasından seçilmiştir. Bu nedenle isim seçimi gerçekleştirirken herhangi bir endişe duymasına gerek yoktur. Efsun, Efşan, Efnan, Efil, Elif, Efvan, Efken, Eflem, Efran, Arfa, Erva, Erfin, Efan isimleri Efsa ismi ile benzer isimler arasında yer almaktadır.

efsa-isminin-anlami-28214
Efsa İsminin Anlamı

Efsa isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 5 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Sahip, Bir Denizimiz
  • 2 – Cennet ırmaklarından birinin adı. (Kaynak belirtilmedi)
  • 3 – Sihirbaz. Efsuncu. İnsanı teshir edici. | cennet ırmaklarından birinin adı
  • 4 – Açık, iyi ve etkileyici konuşan kimse.
  • 5 – Şeffaf, berrak, temiz

Cinsiyeti: Kız
Kökeni: Farsça
Kuran ‘da geçmiyor.

Efsa ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Efsa ismini kullanan 2.314 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Efsa ismini kullanan 287 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Efsa ismini kullanan 165 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Efsa ismini kullanan 81 kişi bulunmaktadır.

Efsa isminin Türkiye sıralaması

Efsa en çok kullanılan 2047. isimdir.

Kız isimleri arasında, en çok kullanılan 934. isimdir.

Efsa ismini kullananların sayısı, son bir yılda 49 kişi artmıştır.

Efsa isminin Harf Analizi

Kişiye Efsa ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

F : Uysal, güvenilir anlamı uyandırır,bu harf isminizde olabilir.

S : Hayalperest bir kişiliği uyandırır, s harfinin olması iyidir.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

Efsa İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Efsa ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Efsa isminin anlamını gözden geçirin!

Efsa İsminin Numerolojisi

Efsa isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

E: altı
F: yedi
S: yirmi iki
A: bir
TOPLAM: 36

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap