Edim İsminin Anlamı

edim-isminin-anlami-23663

Edim İsim Anlamı

Kişiler çocuklarına uygun olan ismi seçerken internet üzerinde birçok şekilde araştırma yapabilmektedir. Çoğu kişi popüler olarak Edim ismini çocukları için düşünebilmektedir. Özellikle Erkek çocuklarına uygun bir ad olarak ön plana çıkmaktadır. Son dönemlerde internet üzerinde Edim isminin anlamı nedir? sorusuna cevap aramaktadır. Karşılarına bu soru sonrasında çok farklı cevaplar ortaya çıkabilmektedir.

Edim ismi genel manasıyla halk arasında yapılan iş ve gerçekleşmiş emel olarak bilinmektedir. Eski Türkçe ’de de bu isim sıklıkla kullanılmaktadır. Edim adı aynı zamanda geçmişten günümüze topraklarımızda yaşamış olan çeşitli medeniyetlerde sıklıkla kullanılmaktaydı. Bu sayede günümüzde pek de uzak olmadığımız bir isim olarak çevremizde bulunmaktadır.

İnsanlar çocuk sahibi olmaya karar verdiklerinde çeşitli sorunlarla karşı karşıya kalabilmektedir. Bu sorunlar arasında hangi ismin seçileceği de söz konusu olmaktadır. Ebeveynler kendi zevklerine ve isteklerine göre isim belirlerken zorlanabilmektedir. Aynı zamanda bir isim seçerken çok farklı kriterler ortaya çıkabilmektedir Çocuklarınıza isim belirlerken ilk olarak cinsiyete uygun bir seçim yapılması gerekmektedir.

Edim aynı zamanda birçok farklı anlamlar taşımaktadır. Bu anlamlar kimi zaman birçok insan tarafından bilinmemektedir ve gündelik Türkçe içerisinde seyrek olarak kullanılmaktadır. Birçok ebeveyn çocuklarına Edim ismini vermeye karar verdikten sonra TDK’na göre Edim isminin anlamı merak edilmektedir. Yüz ve zemin manasıyla birlikte aynı şekilde tabaklanmış deri anlamını da taşımaktadır.

Edim isminin kökeni pek de uzak olmadığımız topraklardan günümüze gelmektedir. Bu ismin kökenleri Arap topraklarından çeşitli kültürler içerisinde yer almıştır. Daha sonrasında İslam’la birlikte kendi kültürümüz içerisine giriş yapmıştır. Erkek bebeklerine Edim isminin verilmesi birçok aile içerisinde konuşulmaktadır ve tercih edilmektedir. Bu doğrultuda eğer bebeğinize Edim ismini vermeye karar verdiğinizde daha detaylı bilgiler edinmelisiniz.

İsimler hakkında aileler araştırmalar yaparken adların insanların kişiliklerini etkileyebildiğini öğrenmişlerdir. Bu durumda birçok kişi isimler hakkında çeşitli analizler yapmaktadır. Hatta bu konu üstündeki uzman kişiler belirli parametreler sonucunda isimlere çeşitli özellikler atayabilmektedir. Eğer aileler Edim ismini çocuklara vermek isterlerse Edim isminin kişilik analizi detaylarını araştırmaktadırlar.

Edim ismi hem olumlu yönden hem de olumsuz yönden kişilere birçok etkide bulunabilmektedir. Bu etkiler insanlar üzerinde aşağı yukarı görüldüğü için bir genelleme sonucunda ortaya çıkmıştır. Edim ismine sahip olan kişiler genellikle el işlerinde yetenekli ve sanata yatkın olmaktadırlar. Aynı zamanda güler yüzlü ve merhametli kişilerdir.

Öte yandan olumsuz özellik olarak eleştirilmeyi kabul edemezler ve kıskanç olmaktadırlar. Edim adını almış insanlar, sevdiklerini oldukça koruyucu ve kollayıcı şekilde hareket ederler. Kıskanç olurlar diyebilmekteyiz. Bu sebeple ebeveynler çocuklarına isim vermeden önce bu tarz bilgilere sahip olması önerilmektedir. Çeşitli uzmanlar Edim isminin analizi üzerinde çalışarak bu tarz bilgileri kişilere sunmuşlardır. Kişiler bu doğrultuda karar verebilmektedir.

Ebeveynler arasında çocuklarına isim verirken tatlı bir çekişme olabilmektedir. Bu noktada bir isme karar verildiğinde aynı zamanda başka isimlere de yönelebilmektedirler. Edim ismini araştırırken karşılarına farklı ve bu isme benzer adlar çıkmaktadır. Eğer ebeveynler başka isimlere bakıyorlarsa Edim ismine benzer isimler araştırması yapmaktadırlar. Benzer isimleri saymak gerekirse Nedim, Edip ve Kadim ön plana çıkmaktadır. Bu isimlerin de özel manaları bulunmaktadır.

Aileler, yeni doğacak olan çocuklarına isim seçerken birçok farklı yönden etkilenebilmektedir. Bu etkiler kimi zaman toplum içerisinde popüler olan insanlar tarafından yaratılmaktadır. Bu sebeple kişiler Edim ismine sahip ünlüler, araştırması yapabilmektedir. Günümüzde birçok dizi içerisinde Edim ismine sahip karakterler de yer almaktadır. Bu sebeple Edim ismine karşı popülerlik yaratılmaktadır.

Edim isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 3 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Yapılmış, gerçekleşmiş iş, amel, fiil.
  • 2 – Tabaklanmış deri.
  • 3 – Yüz, zemin

Cinsiyeti: Erkek
Kökeni: Arapça
Kuran ‘da geçmiyor.

Edim ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Edim ismini kullanan 77 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Edim ismini kullanan 9 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Edim ismini kullanan 3 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Edim ismini kullanan 5 kişi bulunmaktadır.

Edim isminin Türkiye sıralaması

Edim en çok kullanılan 6579. isimdir.

Erkek isimleri arasında, en çok kullanılan 3296. isimdir.

Edim ismini kullananların sayısı, son bir yılda artış göstermemiştir.

Edim isminin Harf Analizi

Kişiye Edim ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

D : Üstün güçlere sahip olmayı ,hırsı akılda uyandırır.

İ : Hassas ve duygusal anlamlarını çağrıştırır, i harfi olmazsa da olur.

M : Ticarete yatkın biri fikrini uyandırır, m harfinin sağında ve solunda muhakkak a harfi barındırmalıdır.

Edim İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Edim ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Edim isminin anlamını gözden geçirin!

Edim İsminin Numerolojisi

Edim isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

E: altı
D: beş
İ: on iki
M: on altı
TOPLAM: 39

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap