E-devletten 3000 TL Pandemi Yardımı için Hemen Başvurunuzu Yaptın

Pandemi neredeyse 3 yıldır dünyayı kasıp kavururken aynı zamanda ekonomik anlamda yıkıcı etkileri halen daha görülmeye devam ediyor. Ülkemizde de daha önce yapıldığı gibi pandemi destek ödemeleri tekrardan aktif oldu.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına sunulan pandemi yardımı daha önceden 1.000 TL tutarındaydı ve sonrasında 1.100 TL’ye çıkarılarak ekonomik destek kalkanı yaratılmıştı. Şimdi ise halen etkileri süren pandemi sebebiyle yeniden destek ödemeleri aktif edildi. Bu kez enflasyon oranı ve alım gücündeki inanılmaz değişimle birlikte tam 3.000 TL destek ödemelerine başlandığı duyuruldu.

SGK tarafından duyurusu yapılan 3 bin TL pandemi yardım parası için başvurular eskiden olduğu gibi e-devlet üzerinden gerçekleştiriliyor. Tabii ki önceki pandemi destek ödemelerinden faydalanmış olan bireyler bu fazdan yararlanamıyor.

 

Pandemi Destek Ödemesine Nasıl Başvurulur?

 

Pandemi destek ödemesi olarak sunulacak olan 3 bin TL için SGK düğmeye bastı. Tüm vatandaşlara sunulan bu fırsat oldukça rahat bir nefes almanızı sağlayacaktır. Başvuruları ise e-devlet üzerinden yapmanız gerekiyor. TC kimlik numaranız ve e-devlet şifrenizle giriş yapabileceğiniz gibi sahip olduğunuz mobil banka uygulaması üzerinden de e-devlet sekmesiyle direkt geçiş yapabilirsiniz.

E-devlet işlem panelinde bulunan arama kutucuğuna pandemi yazdığınızda zaten burada başvuru ekranının çıktığını göreceksiniz. Formu eksiksiz ve tamamıyla doğru bilgilerle doldurduktan sonra kaydınızı oluşturun ve onaylanmasını bekleyin. Onaylanan vatandaşların beyan ettikleri IBAN numarası üzerinden 3.000 TL pandemi destek parası hesaplara hemen aktarılıyor.

 

Pandemi Destek Kredisi

 

Eğer SGK tarafından sunulan 3 bin TL pandemi yardım parası gerek daha önce pandemi yardımlarından faydalandığınız için gerekse aile içerisinde başka birisi faydalandığı ya da başvurduğu için onaylanmazsa kredilere yönelebilirsiniz. Çünkü kamu bankaları bu zorlu süreci atlatabilmeniz için çok uygun koşullarda kredi sağlıyor.

Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank tarafından pandemi destek kredileri hem en uygun faiz koşullarıyla hem de uzun vadeli ve ertelemeli olarak sunuluyor. 6 ay ertelemeli kredilerin gündemde olduğu şu günlerde kısa sürede yeni pandemi kredileri duyurulacaktır. Kamu bankaları dışında bu kez özel bankalardan da benzer krediler geleceği öngörülüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap