Duygulandıran ve Gururlandıran En Güzel Asker Sözleri

Vatani görevimiz birçoğumuz için namus borcudur. Askere gidecek kişi arkadaşımız, akrabamız olabilir. En güzel sözleri onlar hak ediyor.

Asker Sözleri

Duygulandıran ve Gururlandıran En Güzel Asker Sözleri Her erkek belli bir yaşa geldiğinde vatani görevini yapmak zorundadır. Kimisi ise askerliği kalıcı bir meslek ve sevgi haline getirmiştir. Vatanı için görev yapmaya can atan insanlar askerlik için şarkılar yazmış, şiirler söylemiş, besteler yapmıştır. Askerlik aşkını resimlere yansıtanlar bile vardır. Kimileri askerlik için güzel sözler söylemekte, kimileri ise manalı ve özlü sözler yazmaktadırlar. Vatan aşkını dillendirmek onları mutlu eder.

Tüyleri diken diken eden asker sözleri ise birçok vatan aşığı birey tarafından kullanılmaktadır. Asker sözleri kısa versiyonları kolayca bulunabilmektedir. Asker sözleri şafak sayan askerlerin oldukça fazla kullandığı sözlerdir. Asker sözleri damar versiyonlarıyla da oldukça fazla yer almaktadır. Asker sözleri ağır anlamlar içermektedir.

Duygulandırıcı Asker Sözleri

Duygulandırıcı Asker Sözleri Vatan için canla başla çabalayan, şehit olan, gazi olan ve ölene kadar bu görevi sürdürecekler için harika sözler vardır. Ülkesine bağlı insanları ise hüzünlendirecek, belki de ağlatacaktır. Bunlardan en güzelleri ve en bilindikleri ise ‘’Kapımıza dayanıyorsa zulüm… Başka yol yok! Ya İstiklal Ya Ölüm!’’ sözüdür.

Bir vatan evladının, bir Mehmetçiğin olası bir savaşta ne kadar yürekli ve inançlı olduğunu göstermektedir. ‘’Savaş türkün düğünüdür.’’ sözünün ne kadar doğru olduğunu ve vatanı için seve seve bir askerin can vereceğini göstermektedir. Bu sözlerin nicesi ise sitemizde bulunmakta ve insanları duygulandırmaktadır. Böylesine duygulandırıcı asker sözleri arayan insanlar dilerlerse bu sözleri paylaşabilir ve vatani sevgisini yansıtır.

Gururlandırıcı Asker Sözleri

Gururlandırıcı Asker Sözleri Askerlik dostu bir başkadır. Askerde oluşan dostluklar sonuna kadar güvenebileceğimiz dostluklar ile herkese baş kaldırabilir. Her düşmana meydan okuyabilirsiniz. Tabii bu sadece şanlı Türk askeri için geçerlidir. Dünyada asla savaştan kaçmayan, düşmandan korkmayan tek askerler Türklerdedir.

Tarihinde de bunları kanıtlayan Türkler için bu olaylar sonrasında ve günümüz için ise gururlandırıcı asker sözleri oluşmuştur. Bunlardan birisi ‘’Türk askeri savaşa girerse siz ancak mezara girersiniz.’’ sözüdür. Ne kadar doğru olduğu ise birçok Türk tarih kitaplarında bulunmakta. Türk askerinin bu sözlere ne kadar layık olduğunu göstermektedir. İnsanı gururlandıran bu sözlerin cabası ise yine bizdedir.

Asker Sevgiliye Söylenebilecek Sözler

Asker Sevgiliye Söylenebilecek Sözler Her kızın askerden döneceği bir sevdiği, her erkeğin askerden dönünce kavuşmak için can attığı bir yâri olabilir. Ona çok özlem duyar ve onunla iletişime geçtiğinde güzel sözler söyler. Asker sözleri sevgiliye söyleyen bir insan ise çok güzel sözlerden birisi olan ‘’365 gün vatan için. Gerisi senin için sevgilim.’’ sözü olabilir. Sevgiliyle olan ilişkiyi daha da güçlendiren güzel bir sözdür. Sevgiliye söylenebilecek asker sözlerinden çokça bulunmaktadır.

Esprili Asker Sözleri

Esprili Asker Sözleri Askerlik çok samimi ve şakacı bir ortama da bürünmektedir. Askerler aralarında geyik yapar ve muhabbet ederler. Birbirlerine şakacı tavırlar sergilerler. Bu durum için ise çok sık olmasa bile söylenen birkaç söz vardır. Bu sözlerden çok bilinen birisi ise ‘’3 Günlük dünya dediler 365 gün kilitlediler.’’ dir. Bu söz ile askerlik hakkında esprili bir tavır sergilenmektedir. Asker sözleri komik versiyonarıyla da oldukça fazla kullanılmaktadır.

Asker Uğurlama Sözleri

Asker Uğurlama Sözleri Askere giden bir insan sevenleri tarafından bir hayli kalabalık ve güzel uğurlanır. Kişi ailesinden, sevdiklerinden ve günlük hayatından uzun süreliğine ayrılacağından dolayı birçok iyi dilek dilenir ve güzel sözler söylenir. Çok güzel törenlerle uğurlanan askerlere ise çok güzel uğurlama sözleri söylenerek hem asker motive edilir hem ona duyulan sevgi belli edilir.

Vatani görevi için uğramaya giden asker ona söylenen güzel sözleri ise askerliği boyunca unutmayacaktır. Sözün güzelliğine göre ömrü boyunca dahi unutmayabilir. Bu sözlerden en güzellerinden birisi kesinlikle ‘’En büyük asker bizim asker.’’ sözüdür. Genel ve bilindik bir sözdür.

Eğer asker sevdiklerine bu tarz güzel sözler söyleyecek ise ‘’Ben burada 12 ay değil 12 yıl yapmaya razıyım, yeter ki şehitlerimiz rahat uyusun yerinde’’ bu sözü söyleyebilir. Askerliğe gitmeye yaklaşan insanlar ise bu sözleri paylaşabilir ve vatan sevgisini gösterebilir. Sevdikleri gurur duyar, anne babaları yetiştirdikleri oğul için duygulanırlar ve mutlu olurlar.

Askerlik için korkan ailesine birey ‘’Eğer bir gün şafağım için doğacak güneş dağdaki teröristin sırtını ısıtacaksa bırakın o güneş hiç doğmasın.’’ mesajını vererek ölümden korkmadığını, ne kadar istekle gittiğini ailesine kanıtlayabilir. Bu tarz bir sürü sözü ise yine bizde bulabilir. Kişi asker uğurlama sözlerinden dilediğini alıp dilediği şekilde kullanabilir.

İŞTE O SÖZLER

  • Asker Uğurlama Sözleri
  • Nöbet ile İlgili Sözler
  • Asker Sözleri
  • Asker Şafak Sözleri
  • Duygusal Asker Sözleri
  • Asker Uğurlama Sözleri
  • Duygulandıran ve Gururlandıran En Güzel Asker Sözleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap