Durgunluk İle İlgili Sözler

Durgunluk İle İlgili Sözler Kötü hissettiğimizde, sevdiklerimizin başına bir iş geldiğinde ya da istenmeyen bir durum yaşadığımızda bazen durgunlaşırız. Bu nedenle kullanılan durgunluk sözleri burada yaşanılan duyguyu ifade etmek amaçlı kullanılan sözlerdir. Bu sözler vasıtasıyla insan o an ki ruh halini yansıtmaya çalışır.

Durgun olduğumuz zamanlar kimse yoktur çevremizde sadece düşüncelerimiz döner durur kafamızda aslında kendi kendimizin ilacıyız o zaman içimizden sözcükler düğümlenir, yaşadığımız anılar kafamızda canlanır. Aslında bu durağanlık yenilenmedir. Yenilenir insan o an da. Kendini ölçer ve tartar. Daha iyi bir insan olabilmek için ayağa kalkar.

Çevremizde gördüğümüz her durgun insanın aslında geçmişinde yaşadığı tatsız olaylar vardır. Bunun sebebi kendisini çevresindeki kişilere hitap etmemesidir. Bu nedenle durgunluk insana farklılık katar. Yaşamda olumsuz olan her durumda durgun kalır. Sadece bu durumun üstünden geçmesini ister. Sözcükler imdadımıza yetişir, kendimizi ifade etmek için kullanılan bu sözcükler sayesinde yeniden ayağa kalkabilme şansına erişiriz. Durgun olduğumuz anlarda sözcükler daha bir anlam sözleri kazanır, şiirler daha yüksek okunur. Bunların hepsi duygularımızı çevremizdeki kişilere yansıtmak amaçlıdır.

Durgunluk İle İlgili Sözler
Durgunluk İle İlgili Sözler

Durgunluk İle İlgili Sözler

  • Sevincin verdiği durgunluk bu olsa gerek.
  • Ruh iklimimdeki durgunluk ne kadar sürecek? Cemil Meriç
  • Kaptanın ustalığı deniz durgunken anlaşılmaz. Lukianos
  • Kurallar doğrultusundaki bir yaşam yalnız ve yalnız durgunluktur. Tezer Özlü
  • Şiir, durgunluk halinde iken hatırlanan bir heyecandır. Andre Maurois
  • Yağmur gibi gözlerinden akan yaş niye? Bu suskunluk, bu durgunluk, sıkıntın niye?
  • Yine kumsal sakin yine deniz durgun yine güneş batıyor ve ben yine yalnızım.
  • Dalgalar susup, durgunluk esir aldıktan sonra geceyi, sabrın en anlamı var! A. Ali Ural

Ne zaman gece çökünce üstüme bir durgunluk geliyor, gözlerim hep seni arıyor.

Bu göl İznik gölüdür. Durgundur. Karanlıktır. Derindir. Bir kuyu suyu gibi içindedir dağların. Nazım Hikmet

Açlık arayış, doygunluk durgunluk, durgunluk isteksizlik yaratır.  Tahir Musa Ceylan

Akıllara durgunluk veren iletim yolları buluyoruz, ama birbirimizle ilişki kurabiliyor muyuz? Henry Miller

Şimdi senin o durgun ve her şeyden çekilmiş halini, bir yaşam tembelliği sanıyorlar.

Durgunluk bulut getirmediği için denizler her zaman mavi ve durgunluk havayı karıştırmadığı için dalgasızdı. Oğuz Atay

Durgunsa ya da suskunsa insan, mutlak bir nedeni vardır. Suskunluğa aldanma, her şeyin bir zamanı var. Paul Auster

Dertlerim deniz misali durgun ve sessiz, her sessizliği acılar içinde boğuyor nefesimi ve her nefesimde çığlıklarım yükseliyor sensizliğe!

Durgunsa bir insan belki bir sebebi, suskunsa bir nedeni var. Suskunluğuna aldanma kimsenin: Bil ki her şeyin bir zamanı var.

Doğada her şey titreşir, şarkı söyler. Hiçbir şey durgun değildir. Her şey bir yere yönelmiştir, kendi yazgısını yerine getirir.  Delia Steinberg Guzman

Durgunsa insan belki bir sebebi, suskunsa bir nedeni var. Sen suskunluğuna aldanma kimsenin; bil ki her şeyin bir zamanı var. Paul Auster

Hayat ne olursa olsun, insanlar hayatı ne korkunç hallere sokarsa soksun, dünya çok güzel, büyülü, şaşılacak bir yer. Dünya akıllara durgunluk veriyor. D. H. Lawrence

Ya durgun olmalı deniz ya da kudurmalı sonuna kadar, saplanamayacaksa hançer kınında durmalı, seven ölene dek sevilmeyecekse baştan unutulmalı.

Aklıma sen gelince birden durgunlaşıyorum, sadece ve sadece seni düşünüyorum, içimde hep bir umut taşıyorum, biliyorum sadece kendimi kandırıyorum ama ne yapıyım elimde değil seni çok ama çok seviyorum.

Vazgeçebilmek insana netlik getirir. Zihnimizi, kalbimizi gereksiz karmaşadan arındırır. Bir berraklık kalır geride. Hüzünlü bir durgunluk. Ama bir o kadar sakin, âlimane. Elif Şafak

Kaptanın ustalığı deniz durgunken anlaşılmaz. LukianosAklıma sen gelince birden durgunlaşıyorum, sadece ve sadece seni düşünüyorum, içimde hep bir umut taşıyorum, biliyorum sadece kendimi kandırıyorum ama ne yapıyım elimde değil seni çok ama çok seviyorum.

Durgunluğumda uzanmış, Suskunluğumda dinleniyorum. Gözlerimi kapatıp, dalıyorum senin düşlerine. Ne kadar dağınık kalmış hayallerim varsa, topluyorum tek tek feda ediyorum gülüşlerine. Atakan Korkmaz

Aşk bir duygu olarak göz, gönül ve kulak menfezleriyle insanın iç alemlerine akar; vuslata dek de bir baraj gibi şişer, bir çığ gibi büyür, ve bir alev gibi onun her yanını sarar. Aşk vuslatla noktalanınca her şey durgunlaşmaya yüz tutar; ateş, söner baraj boşalır, çığda dağılır gider.

Formun Üstü

Formun Altı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap