Dünyanın En Önemli Kripto Para Birimi Bitcoin’in Gelecekte Çöküşe Sürüklenmesi Mümkün mü?

Son zamanlarda Bitcoin’in fiyatı hakkında çok fazla spekülasyon var. Daha spesifik olmak gerekirse gelecekte bir Bitcoin çöküşü beklemeli miyiz? Ve bu durum gerçekleşirse ne zaman gerçekleşecek?

Bitcoin’in (çoğu kripto para birimi gibi) son aylarda önemli dalgalanmalar yaşadığını hemen hemen herkes biliyor.

İnternette dolaşırken ve bir şeyler keşfederken bu konuya dair farklı açıklamalara ve spekülasyonlara rastlayabilirsiniz.

Bu kriptoparanın çöküşüne dair öne sürülmüş en popüler spekülasyonlardan bazılarını gelin beraber analiz edelim. Birçok kişinin sorduğu soruya cevap vermeye çalışalım: Bitcoin çökecek mi?

Bitcoin’in yükselişi

Bitcoin uzun zamandır kripto para birimlerinin simgesi olarak biliniyor. Ancak bugün popülaritesine ve popüler tanınırlığına rağmen para birimi 2009 yılında oluşturulduğunda hikaye çok farklıydı.

Bitcoin’in ilk günlerinde, kripto para birimi neredeyse hiçbir şeye değmezdi. Satoshi Nakamoto olarak adlandırılan yaratıcısı (veya yaratıcıları), 2009’un başlarında Bitcoin’i piyasaya sürdü, ancak para birimi 2011’den itibaren önemli bir değer kazandı.

2011’in ilk yarısında, Bitcoin’in fiyatı ABD dolarına ulaştı. Bu tarihi bir andı.

Bitcoin’in değerinin önümüzdeki iki yıl içinde düştüğünü ve yükseldiğini görmek neredeyse günlük bir olaydı. Bitcoin fiyatındaki dalgalanmalar da önemliydi: para birimi 3 ila 30 dolar arasında herhangi bir yerde olabilirdi.

Kripto para birimi topluluğunun yaşadığı ilk şok dalgası Nisan 2013’te gerçekleşti. Ayın başında, Bitcoin’in fiyatı o noktaya kadar bir rekor olan 266 dolara ulaştı.

Bu ani ve patlayıcı büyüme, tutkulu kripto para birimi topluluğuna ve dünyanın geri kalanına önemli bir şeyin gerçekleştiğinin açık bir işaretiydi. Birdenbire, giderek daha fazla insan kripto para birimlerine, özellikle de Bitcoin’e ilgi göstermeye başladı.

Bitcoin, 2017’nin ortalarında 1.000 dolara ulaştı ve 2017’nin sonunda yaklaşık 18.000 dolara ulaştı.

Bitcoin’in çöküşü

2018’in başlarında Bitcoin’in fiyatına bakarsak kafanız karışabilir: Bitcoin’in değeri 2017’nin sonunda neredeyse 18.000 ABD Doları’ndan Ocak 2018’de 6000 ABD Doları’na düştü.

İnsanlar “Bitcoin’in değeri düşecek mi?” diye merak etmeye başladı. Sanal para biriminin fiyatının istikrarlı olduğunu ve elbette bu Bitcoin düşüşünün, insanların “Bitcoin balonunun” patlamasının nihayet gerçekleşip gerçekleşmediğini merak etmeleri için yeterli olduğunu unutmayın.

Peki 2022’de ne olacak, Bitcoin dibe vuracak mı yoksa görkemli bir geri dönüş yaşayacak mı?

Bitcoin’in olumlu tarafı

Bitcoin’i düşündüğünüzde akla gelen ilk şey blokzinciri dünyasıysa doğru yoldasınız demektir.

Ayrıca, milyonlarca insan Bitcoin’i nasıl satın alacağını öğrenmek için her gün internette arama yapıyor. Yıllardır devam eden bu trendin son zamanlarda yavaşladığını söyleyemeyiz. Bu yüksek sayıda yapılan aramalar Bitcoinin hala iyi durumda olduğunu gösteren emarelerden biriydi. Kripto para birimlerine olan sosyal ilgi hala aktif ve büyüyor.

Kripto para birimi topluluğundaki birçok kişi muhtemelen blockchain’in Bitcoin’i canlı tutan ve tekmeleyen ana faktörlerden biri olduğu konusunda hemfikirdir. Sonuçta, bu tür bir teknoloji iki taraf arasında hızlı ve güvenli işlemler sağlayarak üçüncü bir tarafa (örneğin bankalara) olan ihtiyacı ortadan kaldırır.

Ayrıca kripto para birimine yatırım yapmak istiyorsanız, doğru zamanda satın almak en iyisidir. Tüccarlar için farklı uygulamalar vardır. Örneğin bitcoin alıcısı, yatırım yapmak için en iyi anı bulmanıza yardımcı olacak bir uygulamadır. Özellikle acemi yatırımcılar için oldukça güvenilir ve çok kullanışlıdır. Web sitesini ziyaret Bitcoin Buyer nedir ne olduğunu öğrenebilirsiniz.

Şu anda kendi hazırladıkları projelere milyonlarca dolar yatırım yapan ve kendi blokzincirlerini geliştiren ve iyileştiren birkaç şirket bulunmaktadır. Tek başına bu gerçek kötümserleri susturmaya yetecektir çünkü önce giderek daha fazla ilgi çeken blokzincir teknolojisini düşünmeden Bitcoin’in çöküşünü düşünmek imkansızdır.

İşlevsellik

Potansiyel büyümenin bir başka nedeni de Bitcoin’in (ve genel olarak diğer kripto para birimlerinin) sınırlı ancak çok pratik olmasıdır.

Hadi gelin en temele inip paranın ne olduğuna bir bakalım. Bir şeyin azlığı her zaman değerlidir. Bitcoin’in doğal azlığı ve sınırlı arzı, yüksek talebine yansır ve bu da fiyatını arttırır.

Kripto para birimleri bu ekonomik gerçeğin mükemmel bir örneğidir. Kripto para birimleri nadir bulunan emtialardır, çok kullanışlı ve çok yönlü oldukları gerçeğini de eklersek elde ettiğiniz şey sonlu bir ürün için sonsuz taleptir.

Dahası, Bitcoin’in piyasadaki diğer kripto para birimlerine göre bir avantajı var: büyüleyici popülaritesi ve “şöhrete yükseliş” hikayesi, onun için popüler başarının kapılarını açtı.

Bugün, Bitcoin’i hiç duymamış biriyle tanışmak nadir ve sıra dışı olarak kabul edilir. Tüm bu faktörleri bir araya getirin ve Bitcoin’in değerinin düşmesinin muhtemel olmamasının sağlam bir nedeni olduğunu siz de fark edeceksiniz.

Bitcoin’in dezavantajı

Ancak Bitcoin’in değerinde düşüşe yol açabilecek faktörler var mı? Evet

Muhtemelen en önemlisi kötü tanıtım ve güvenlik sorunlarıdır. Kötü tanıtım, bazılarını Bitcoin’den vazgeçirirken güvenlik eksikliği bu para biriminin genel algısını etkileyebilir.

Kripto para birimi topluluğu şansla çalışırsa dünyanın geri kalanı blok zincirinin ve diğer kripto para birimlerinin büyümesine katılmaya devam edecek ve bu da Bitcoin’i başarıya götürecektir.

1 Yorum

:(:((((

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap