Dülger İsminin Anlamı

dulger-isminin-anlami-42667

Dülger İsminin Anlamı Nedir?

Ebeveynler doğum yaklaştıkça tatlı telaşları arasında bebeğin cinsiyeti belli olduktan sonra isim telaşına kapılabilirler. Kültürel değerlerimizi bırakmadan, dini görüşlerimiz açısından uygun olmayan bir isim koymak istemezler. İsim koyarken anlamlarını merak ederek onlarca isimler arasında yer alan seçenekler arasından seçmek isterler.

Anne ve baba adayları doğacak olan çocuklarına isim olarak en doğru kararı vermek isterler. Bu yüzden de isim ve anlamlarını araştırmak için telaşa kapılırlar. Günümüzde ebeveynlerin işlerini sanal ortamı kolaylaştırmaktadır.

 İsimler ve anlamları, karakter özelliklerine kadar detaylı bilgiler yer almaktadır. Peki, Dülger isminin anlamı nedir isim kökeni, özellikleri merak edilmektedir. Dülger ismi Farsça kökenli ve erkek çocukları için kullanılan isim olarak bilinir. Yapı işlerinin tahtaya işleyen kişileri temsil eden bir anlam içerir.

İsimler koyulurken kişiliklerine yansıdıklarını unutmamak gerekir. Kolay söylenebilen, anlamlı ve sevilen isimler olmasına anne ve baba adaylarının dikkat etmesi gereken durumlar arasında yer almaktadır.

İsim koyarken dikkat edilmesi gereken bir diğer hususta Türk Dil Kurumuna göre uygun olup olamadığını araştırmanız gerekir. Türk Dil Kurumuna göre bazı isimler yasaklanmıştır. Kötü anlamı olan isimlerin koyulması yasaklanmıştır. Dülger isminin TDK’ deki anlamı yapı işlerinde ağaçların kaba işlerini yapan kişi olarak tanımlanır. Kurumun yasakladığı isimler arasında yer almamaktadır. Kurumca koyulması uygun isimleri arasında yer almaktadır.

İsim hayatı boyunca ruhuyla eşleşmiş bir çağırışım olarak kalır. Anne ve baba adayları koyacakları isimlerin anlamlarının yanı sıra hangi kişilik özelliklere sahip olduğunu bilmek isteyebilirler. Dülger isminin kişilik analizi olarak yere sağlam basmayı seven, düşünerek hareket etmeyi tercih eden bir kişiliktir.

Düzenli ve sistemli olmak Dülger karakteri için olmazsa olmazlar arasında yer almaktadır. İnatçı ve zorluklarla baş etmeyi seven bir yapısı olan, olayların merkezi olmaktan kaçınmayan kişiliktir. Atak bir yapıyla, olayların gidişatına göre yön veren ve iletişimi kuvvetli bir kişiliğe sahiptir. Aşktan vazgeçmeyen hayatının her anında aşkla beslenen bir kişiliktir. Bazı durumlarda karar verme anı gecikerek başarısızlıkla sonuçlanabilir.

Dülger ismini taşıyan ya da koymak isteyen anne ve baba adaylarının bakması gereken başka bir durumda harflerin bir araya gelerek oluşturduğu harf yapısıdır. Dülger isminin harf analizi merak edilenler arasında yer alarak araştırma yapılmaktadır. Sizler için bu harf analizlerini sıralayalım.

D- gücü temsil eden, üstün yeteneklere sahip, hırs ve zorluklarla baş edebilen bir kişiliktir.

Ü- derinden işleri yapan, sessiz kalmayı seven, sakin yapısıyla işlere çözüm getiren bir kişiliktir.

L- farklı alanlarda yetenek sahibi olan, sanatsal faaliyetleri ile ön plana çıkan bir kişiliktir.

G- gücü seven ve güce sahip olmak için bütün yolları deneyen bir kişiliktir.

E- farklı duyguları bir arada yaşayabilen, duygu karmaşasını seven bir kişiliktir.

R- şüphe hayatından hiç gitmeyen, sert yapısı ile bilinen, güç karar veren bir kişiliktir.

Bazen isim ararken ünlü isimlerin karakterlerinden etkilenebilirler. Sevdikleri ve önemli işler başaran kişilerin adını koymayı tercih edebilirsiniz. Dülger ismine sahip olan ünlüler olarak soy isimli Eralp Dülger Yeşilçam oyuncusu olarak bilinir.

Baba adayları ya da anne adayları kendi isimlerinin çağrışımı ya da benzer isimler koymak isteyebilirler. Dülger ismine benzer isimler olarak konulan erkek isimler, Cenger, Öger isimleri akla gelmekte, kız isimleri olarak da Ülger ve Dilber isimleri akla ilk gelenler arasında yerini alır.

Ebeveynler isim koyarken inançlarımıza ters gelen isimler koymaktan sakınabilirler. Dülger ismi caiz mi kuranda geçen anlamı merak edilmektedir. Kuranda geçmemektedir, bu Dülger isminin koyulamayacağı anlam taşımamaktadır. Dinimizde yasaklanan isimler arasında yer almamaktadır.

dulger-isminin-anlami-42667
Dülger İsminin Anlamı

Dülger isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 1 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Yapıların tahta işlerini yapan kimse.

Cinsiyeti: Erkek
Kökeni: Farsça
Kuran ‘da geçmiyor.

Dülger ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Dülger ismini kullanan 9 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Dülger ismini kullanan bulunmamaktadır.
Ankara’da Dülger ismini kullanan bulunmamaktadır.
İzmir’de Dülger ismini kullanan bulunmamaktadır.

Dülger isminin Türkiye sıralaması

Dülger en çok kullanılan 10020. isimdir.

Erkek isimleri arasında, en çok kullanılan 5151. isimdir.

Dülger ismini kullananların sayısı, son bir yılda artış göstermemiştir.

Dülger isminin Harf Analizi

Kişiye Dülger ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

D : Üstün güçlere sahip olmayı ,hırsı akılda uyandırır.

Ü : Engellerle mücadele eden anlamını çağrıştır ,olmaması iyidir.

L : Sanatsal yeteneğe bir kişiliğe sahip izlemi yaratır, l harfi isimde barındırabilir.

G : İnatçı kişilik, gerginlik çağrıştırır, g harfinin olması iyidir.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

R : Tereddütlü birini çağrıştırır, olmasa da olur.

Dülger İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Dülger ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Dülger isminin anlamını gözden geçirin!

Dülger İsminin Numerolojisi

Dülger isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

D: beş
Ü: yirmi altı
L: on beş
G: sekiz
E: altı
R: yirmi bir
TOPLAM: 81

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap