Dücane İsminin Anlamı

ducane-isminin-anlami-69497

Dücane  İsminin Anlamı

İsimlerin farklı anlamları bulunmaktadır ve yeni doğan bebeklere buna göre isim verilir. Bu nedenle ebeveynler bebeklerine isim verirken detaylı bir araştırma yapmaktadır. Dücane ismi de son zamanlarda sık duyulan bir addır ve erkek bebeklere koyulmaktadır. Dücane isminin anlamı nedir? Sorusunun yanıtı ise oldukça detaylıdır.

Yeni doğan bebeklere verilen isimler, özel anlamlar taşımaktadır ve buna göre koyulmaktadır. Dücane ismi de özel anlamı bulunan bir addır ve hayâl ettiğim, düşlediğim anlamına gelmektedir.

Dücane ismi erkeklere verilen bir addır ve Arapça kökenlidir. Aynı zamanda bu isim anlamca çok özeldir ve sık rastlanmayan adlar arasındadır. Dücane isminin TDK’da ki anlamı ise yağmur ve rahmet demektir.

Arapça isimler oldukça özeldir ve anlam bakımından da çok farklıdır. Son derece özel bir isim olan Dücane adı da anlamca farklıdır ve hayâl edilen manâsını taşımaktadır. Bu isimde Türkiye’de bulunan kişi sayısı ise 43’tür. İstanbul’da bu ismi taşıyan kişi sayısı da 10’dur ve ismin Türkiye’de ki sıralaması 7605’tir. Dücane isminin ülkemizdeki son yıldaki artışı ise 2’dir.

Dücane ismi, Arapça bir isim olmakla beraber pekte yaygın olmayan bir addır. Farklı bir isim olan Dücane adının anlamı ise oldukça detaylıdır. Dücane isminin analizi detaylarına bakacak olursak, bu adı taşıyan kişiler duygusaldır. Son derece yoğun duygular yaşayan bu kişiler, aniden öfkelenir ama kin beslemezler. Sanat açısından da farklı yeteneklere sahip bu kişiler, özgür düşünen bireylerdir.

Son zamanlarda duyulan yeni isimler arasında olan Dücane adı, farklı anlamlara sahiptir. Bu ismin analizi de oldukça detaylıdır ve pek çok olumlu yönler bulunmaktadır. Dücane ismini taşıyan kişilerde görülen olumlu özellikler ise enerjik ve yetenekli olmasıdır. Dışa dönük ve güçlü olan bu kişiler, eğlenceyi çok sevmektedir. Aynı zamanda ön planda olmayı da seven bu kişiler, lükse de oldukça düşkündür.

Bu ismi taşıyan kişilerde görülen olumsuz özellikler arasında ise tutucu yön ön plandır. Bununla birlikte Dücane adındaki kişilerde fazla sahiplenici, hassas ve alıngan yönlerde vardır.

Son yıllarda karşımıza çıkan ve özel bir isim olan Dücane, anlam açısından oldukça farklıdır. Erkek bebeklere verilen bu ismin geniş bir analizi bulunmaktadır. Bu isimdeki kişilerin fiziksel özellikleri ise uzun ve dolgun yüz yapılarıdır. Bununla birlikte bu adı taşıyan kişilerde açık kestane saçlar ve uyumlu yüz hatları vardır.

Dücane isminin kişilik analizi yapıldığında gözlemlenen özellik taklit yetenekleridir. Akıcı konuşmasıyla insanların ilgisini çeken bu kişiler, toplumda çok sevilmektedir. Ayrıca bu kişilerin hisleri çok kuvvetlidir ve sezgileriyle hareket ederler.

Dücane isminin harf analizi durumuna bakınca pek çok özellik vardır ve oldukça detaylıdır. D: harfi analizine bakınca üstün güçlere sahip olma özelliği görülmektedir. Ü: Engellerle mücadele eden kişiyi çağrıştırmaktadır. C: Konuşma ve yazma yeteneği olan kişidir. A: Atılgan, enerjik anlamını uyandırır. N: Sağduyulu bir kişilik manâsını taşır. E: Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele eden kişiliği çağrıştırır.

İsimlere benzeyen farklı adlarda bulunmaktadır ve çoğu harf hemen hemen aynıdır. Dücane ismine benzeyen isimler ise Güldane ve Dürdane isimleridir. Ayrıca Ferdane, Nurdane ve Defne isimleri de Dücane adına benzerdir.

Bazı isimler  anlamca zararlı ve tehlike olabilmektedir. Bu nedenle bebeğinize isim koyarken anlamını iyice araştırmanız gerekebilir. Dücane ismi caiz mi? Sorusuna gelince bu ad, anlam bakımından tehlikeli ve sakıncalı değildir.

Dücane isminin farklı anlamları vardır ve ülkemizde bu ismi taşıyan kişi sayısı oldukça azdır. Dücane ismine sahip ünlüler ise hiç yoktur. Bu ismin kültürümüzdeki yeri de önemlidir ve peygamber efendimizin meşhur sahabelerinden birine aittir.

Dücane isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 4 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Hayal Ettiğim, Düşlediğim.
  • 2 – Peygamber Efendimizin (s.a.a.) meşhur sahabelerinden birisi.
  • 3 – sahabe-i kiramdan önemli bir şahsiyetin adı
  • 4 – Yağmur, rahmet

Cinsiyeti: Erkek
Kökeni: Arapça
Kuran ‘da geçmiyor.

Dücane ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Dücane ismini kullanan 43 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Dücane ismini kullanan 10 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Dücane ismini kullanan 2 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Dücane ismini kullanan 1 kişi bulunmaktadır.

Dücane isminin Türkiye sıralaması

Dücane en çok kullanılan 7605. isimdir.

Erkek isimleri arasında, en çok kullanılan 3852. isimdir.

Dücane ismini kullananların sayısı, son bir yılda 2 kişi artmıştır.

Dücane isminin Harf Analizi

Kişiye Dücane ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

D : Üstün güçlere sahip olmayı ,hırsı akılda uyandırır.

Ü : Engellerle mücadele eden anlamını çağrıştır ,olmaması iyidir.

C : Konuşma ve yazma yetenekleri olan çağrıştırır.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

N : Sağduyulu bir özelliğe sahip olduğunu çağrıştırır, n harfi fena değildir.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

Dücane İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Dücane ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Dücane isminin anlamını gözden geçirin!

Dücane İsminin Numerolojisi

Dücane isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

D: beş
Ü: yirmi altı
C: üç
A: bir
N: on yedi
E: altı
TOPLAM: 58

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap