Dişler Beyazlaması için Sirke Tarifi, Fırçalama Şekli

Diş beyazlatma için sürekli kimyasal kullanmak istemiyorsanız sirke gibi doğal tarifleri ile fırçalayabilirsiniz. Sirkeli tarif ve beyazlatma yolları yazımızda.

Mağazadan almış olduğunuz beyazlatıcı ürünler ile kıyaslandı zaman çok daha ucuz ve daha sağlıklı olduğu için tercih edilen sirke yöntemi oldukça faydalı bir diş beyazlatma yöntemi olmaktadır.

Çok basit bir şekilde su ve diş macunu karşımıza eklediğiniz zaman diş etlerinde biriken bakterilerin Yok edilmesini sağlar ve aynı zamanda beyaz bir şekilde gülümseme alabilmeniz için de sizlere fayda sağlamaktadır.

Lekeleri ortadan kaldıracak yapıya sahip olduğundan dolayı içerisindeki çözeltiye Son derece güzel bir şekilde ağzınızı temizleyecektir. Normal sirke de aynı işlemi görebilir fakat elma sirkesi ağızda acı tat veren bir sürü olmadığından dolayı daha rahat bir şekilde temizlik işlemi gerçekleştirir.

Nasıl hazırlanır?

Öncelikle ölçü kaşığı bir elma sirkesi ve 1 küçük kase elinize aldıktan sonra 3 kaşık su ve bir kaşık sirkeyi karıştırıyorsunuz. Kaseyi normal miktarda diş macunu sıktıktan sonra diş fırçanızı da karışımı iyice karıştırmaya devam edin.

Karışımı kullanarak dişlerinizi fırçaladıktan sonra ağzınızı suyla çalkalayın ve sirket oldu Gitmiyor seyyar dişlerinizi diş macunuyla tekrar fırçalamayı deneyerek kendinizi daha fazla rahatlatır bilirsin.

Bu yöntem çok bilinmeyen bir yöntem olsa da kullanan kişiler dişlerinin beyazlarından ve uzun dönem kalıcı etkilerinden dolayı son derece memnun olmaktadırlar.

Içerisinde sirke kullanılarak yapılan birçok çalışmak günlük hayatımız içerisinde rahat sandığımız durumlar arasında yer alıyor.

Sirkesi kullanılarak çeşitli temizlikler yapılabileceği gibi evlerde cam silmek gibi lavabo temizlemek gibi durumlarda da kullanılabilmektedir.Bu kadar çok yönlü olmasının altında yatan en önemli unsurlardan bir tanesi hem asit içeren bir yapıda olması hem de organik bir gıda olmasından kaynaklanıyor.

Eğer elinizde kaliteli bir elma sirkesi bulunuyorsa güvenme istediğiniz gibi kullanabilir ve dişetleri problemlerinize de büyük bir yol katetmiş olursunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap