Dini Davetiye Sözleri


Dini Davetiye Sözleri  Dini güzellikleri yaşam tarzında ince ince işleyerek hatırlatılması insanların içini ısıtacak davetiyelerde de yüzünü gösteriyor. Bu hoşluklar ahenkli sözler yahut Kuran ayetleri ile dini davetiye sözleri olarak davetiyelerin bakış açısını değiştirdi. Mevla’nın izni ile mesut olmak, beraber olmak İslam toplumunda yaşayan Müslümanlar için çok önemlidir. Yüce Rabbimiz Allah’ın ayetleri ile davetiyelerine döken davet sahipleri misafirlerini de bu özel ve kutlu günlerinde yanlarında görmek istediklerini bildiriyorlar. Böylelikle birbirlerinin mutluluklarına dua ve hoşgörü ile ortak olma şansına da nail oluyorlar.

Düğün törenleri, sünnet törenleri, mevlitler hatta doğumdan sonra yapılan eğlence toplantısı tarzında olan organizasyonlarında Peygamberimiz Hazreti Muhammed’in dini güzel sözleri ile mesajlarını yahut mutluluklarını davetiyelerinde de göstererek çevreleri ile paylaşıyorlar. Dünyada da çok revaçta olan bu davet ahlakın da zarafetle ilerlemesine yardımcı oluyor. Bu davetiyelerin amacı hayatı anlamlandırmak ve duyurulan mutluluk için insanların hayır dualarını almaktır. Allah’ın emirlerine uyan Müslüman dostlar için dinini böylesine dolu dolu yaşamak, mutluluklarını nurlarla taçlandırmak ne güzeldir.

Dini Davetiye Sözleri
Dini Davetiye Sözleri

Dini Davetiye Sözleri

  • Bu anlamlı günümüzde düzenlemiş olduğumuz düğünümüzde sizleri de hayır dualarınızla birlikte aramızda görmekten mutluluk duyarız.
  • Allah’ın emridir yaşantı böyle mesut olmamıza sen dua eyle, gelip düğünümüze şeref eyle gelmeyen dostlara selam söyle, bekliyoruz sizleri unutmayın bizleri.
  • Karanlığı arkalarında bırakıp, gözlerindeki sevda güneşinin peşinden yürüdükleri bu günde, sizleri de aralarında görmekten mutluluk duyarlar.
  • Diyorlar ki, tevhit ipi elimizde Nur Muhammed gönlümüzde yüce Kuran dilimizde yarın düğün vardır. Bizde düğünümüz ne şanlı açılış Kuran’la davetlisi imanlı, buyurun dostlar bekleriz törenimize.
  • Allah’a bağladık özümüzü, Peygambere verdik sözümüzü, Mevla’m ak eylesin yüzümüzü, buyurun dostlar gelin, beraber yapalım düğünümüzü.
  • Allah’ın (cc) rızasını kazanma yolunda Resulü Hz Muhammed(sav)’in sünneti gereğince İslam toplumunun temelini teşkil eden mukaddes aile müessesesini kurmak için bir araya geliyoruz.

Yüce Rabbimizin bize bahşettiği bu kısa ömrün nadide günlerinden biri olan düğün törenimizde sizleri de aramızda görmek bize mutluluk verecektir.

Peygamberimizin (sav) Sünneti gereğince, mukaddes aile müessesesini kurmak için, düzenlemiş olduğumuz düğünümüzde sizleri de hayır dualarınızla birlikte aramızda görmekten mutluluk duyarız.

Birlikteliğimizin sonsuza kadar sürmesi umut ve dileği ile ortak yaşama adım attığımız bu günde sizlerle birlikte olmaktan mutluluk duyacağız.

Allah’ın emridir yaşantı böyle mesut olmamıza sen dua eyle gelip düğünümüze şeref eyle gelmeyen dostlara selam söyle bekliyoruz sizleri unutmayın bizleri.

Birlikteliğimizin sonsuza kadar sürmesi umudu ve dileği ile ortak yaşama adım attığımız bu günde sizlerle birlikte olmaktan mutluluk duyacağız.

Düğün törenlerinde sizleri de aralarında görmekten mutluluk duyarlar mutlu beraberliğimizin başlangıcında sizlerle birlikte olmaktan kıvanç duyarız.

Ömür boyu mutluluğa imzalarımızı atarken sizlerin yanımızda olmanızdan büyük mutluluk duyacağız.

Beraberliğe adım attığımız bu çok özel günümüzde, mutluluğumuzu sizinle paylaşmak bizi onurlandıracaktır.

Evlilik törenimizde, sizlerle birlikte olmaktan mutluluk duyacağız.

Akıp giden hayatın içinde kendimize dair yeni bir sayfa açarken nikah törenimizde siz dostlarımızı yanımızda görmek bize mutluluk verecektir.

Birlikteliğimizi evliliğe götüren yolda mutluluğumuzu sizinle paylaşmayı diliyoruz.

Sevdik birbirimizi evlendirin dedik bizi kırmadılar sözümüzü yapıyorlar düğünümüzü bu mutlu günümüzde bekleriz hepinizi.

Gördü gözlerimiz sevdi kalplerimiz hayatın baharında birleşti ellerimiz düğünümüz var bizim hepinizi bekleriz.

Gördüm diyebilseydim, eğer gördüğümü, Hiç kimse inanmazdı, hayal derlerdi. Bilseydiler, sende neler gördüğümü, Yıllarca hayal görmeyi isterlerdi. Gördüğümüz hayal değil, gerçek biz bu gerçeği beraber yaşamak, sonsuz kılmak istiyoruz. Ve bu en güzel günümüzde sizleri de aramızda görmeyi diliyoruz.

Sevdik güvendik birbirimize karar verdik ömür boyu beraberliğimize bu mutlu günümüzü müjdeleriz size bekleriz hepinizi düğünümüze.

Allah (c.c)’in emri sevgili Peygamberimiz (s.a.v)’in sünneti yerine getirmek islam toplumunun temelini oluşturan Aile’yi teşekkül ettirmek için ilk adımı atmış bulunuyorlar. Bu hayırlı günde sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyarız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap