Dijital Termometre Nasıl Kullanılır?

dijital-termometre-nasil-kullanilir-82883

Özellikle çocukların ve ergenlik çağındaki kişilerin hastalandıklarında ihtiyaç haline gelmiş olan dijital termometreler bildiğimiz ilkel termometreler e göre ..

Özellikle çocukların ve ergenlik çağındaki kişilerin hastalandıklarında ihtiyaç haline gelmiş olan dijital termometreler bildiğimiz ilkel termometreler e göre vücut ısısını çok daha hızlı bir şekilde anlayabilmektedir.

Hastalık gibi durumlarla karşılaşıldığında ilk teşhisin evde anneler veya babalar tarafından yapılması gerektiği göz önünde bulundurulduğu zaman dijital termometre kullanmak oldukça avantajlı bir yol olmaktadır.

Çocukların ateşinin hızlı bir şekilde ölçülebilmesi için oldukça pratik olan dijital termometreler eski tip içerisinde civa bulunduran termometrelere oranla çok daha sağlıklı sonuçların alınmasını sağlamaktadır.

37 ile 36 derece arasında insan vücudunun ısısı bulunduğu göz önünde tutulduğu zaman termometre içerisinde yazacak rakama göre çocuğunuzun ateşinin normal ya da normal olmadığına hızlı bir şekilde karar verebileceksiniz.

Dijital termometre nasıl kullanılır?

Dijital termometre kullanmak oldukça basittir. Bu kadar basit olmasından dolayı günümüzde 10 yıl öncesine kadar kullanılan civa içeren termometrelerin yerine daha da yaygınlaşmış durumdadır.

Hastalık gibi durumlarda vücuttaki ısının ölçülmesi büyük bir önem arz ettiğinden dolayı günümüzde dijital termometreler bu alanda birçok kişinin işine yaramaktadır.

Dijital termometre kullanırken Öncelikle koruyucu kabuğundan dışarı çıkartılır ve Tepe kısmı sabunla ılık bir su yardımıyla yıkanır. Ağzından kağıt havlu yada 15 ile kurulama işlemi yapılır ve tamamen kurumuş Üzerinde hiç bulunmamış olduğundan emin olunur.

Dijital termometre dilin arka kısmı yerleştirerek ağız kapatılır.

Ateş ölçmeye başlaması için Termometrenin düğmesine basılı veya termometre ders çıkan ses duyulduğu zaman termometre ağızdan çıkartılır. Ufak yaştaki çocukların bile uygulayabileceği bu basit işlemler sonrasında Termometrenin üzerindeki derece okunarak ısının kaç derece olduğuna bakılır.

Eğer 37 derecenin üzerinde bir ateş bulunuyorsa ateşiniz Var anlamına geliyor.

Ardından termometre temizlendikten sonra tekrardan koruyucu kabının içerisine koyulur ve saklanır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap