Dex Forte 50 Mg Fiyat Nedir Ne İçin Kullanılır?


Dex Forte 50 Mg
 ağrı kesmeye yardımcı olan bir ilaç formudur. Sancılı regl ağrıları ve diş ağrısı gibi şiddetli ağrıların geçmesine yardımcı olan bu ilaç sinir ve iskelet sistemi ağrılarını ortadan kaldıran son derece etkili bir ilaçtır. Son zamanlarda Bu krem ne işe yarar sorusu çok fazla soruluyor.

Bu ilaç ağır adet dönemi geçiren kişiler için en uygun rahatlatıcı ilaçlardan biridir. Uzun bir süre kullanılmaması gerekir. Devamlı kullanım ile etkinliğini kaybeder. Vücut bu ilaca alıştığı için bir süre sonra etkinliği biter ve ağrı geçirme durumu ortadan kalkar. Eczaneden satın alınan bu ilaç mutlaka herkesin evinde olması gereken bir ilaçtır. Ağır ağrıları son derece hızlı bir şekilde geçirir.

Dex Forte İlacının Fiyatı Nedir?

Dex Forte nasıl kullanılır ve fiyatı nedir gibi sorular çok merak edilen sorular arasında yer alıyor. Adet döneminde oluşan karın ağrısı ve şiddetli diş ağrısı gibi sorunlar da bu ilaç çok sık tercih edilen bir ilaçtır. F

akat bilinçsiz bir şekilde kullanılmaması gerekir. Bu ilaç hekimler tarafından yazıldığı takdirde eczaneden satın alınabilir. Aynı zamanda migren gibi ağır baş ağrılarında da en çok tercih edilen ilaç olmaktadır.

İlacı kullanmadan önce içerisinde yer alan prospektüsü okuyarak ona göre kullanmak gerekir. Aynı zamanda doktorun hangi saatler içerisinde kullanacağını söyledikten sonra ona uygun olarak kullanmak gerekir. Gereğinden fazla kullanıldığı zaman yan etkileri ortaya çıkabilir. yan etkileri bulunan bir ilaçtır.

Dex Forte en etkili ağrı kesici ilaçlar grubunda yer alıyor. Sürekli oluşan ağrıları tedavide kullanılan ilacın kullanım talimatları doğrultusunda kullanılması gerekir.

Dex Forte Nasıl Kullanılır?


Bu ilaç pek çok alanda fayda sağlar. Tablet şeklinde olduğu için bol miktarda su ile yutulması gerekir. İlacı ağzınızı alırken elinizin temiz olduğundan emin olmanız gerekir. Yere düşen ya da farklı bir yüzey ile temas olan ilacı kullanmak doğru değildir. Bu ilacı aşırı ağrı durumunda aç karnına bol su ile alarak ağrılardan kurtulmak mümkün olur.

Aç karnına alınmasının sebebi ise kanda daha hızlı emileceği için ağrıyı daha kısa sürede geçirir. Ağrının türüne göre ilacın dozu ve günlük kullanım miktarı değişiklik gösterir. Ne kadar süre bu ilacı kullanacağınıza ve hangi dozda kullanacağınıza hekiminiz karar vermelidir. Bu ilaç kullanırken mutlaka doktorun dediği talimatlara uygun şekilde kullanmak gerekir. Genellikle 75 miligramlık ve 8 saat ara ile alınması uygun görülür. Yani 8 saatte bir 25 miligram almak en uygun dozdur. 

Dex Forte Hakkında
Dex Forte Hakkında

Dex Forte Kimler Kullanılmamalıdır?


Bu ilacın yanlış kullanımı ile birlikte yan etkileri kendini göstermeye başlar. 

Emziren anneler ve gebelik dönemimdeki kişiler bu ilacı kullanmamalıdır. 

Mide rahatsızlığı bulunan kişilerin bu ilacı doktora danışmadan kullanması doğru olmaz. 

Karaciğer rahatsızlığı olan kişilerin bu ilacı kullanması doğru olmaz.  

Dex Forte kronik ve iltihaplı bağırsak hastalığı yaşayan kişilerde uygun olmaz. 

Böbrek rahatsızlığı yaşayan kişiler için bu ilaç kullanımı uygun değildir.

Kalp yetmezliği ve çarpıntı problemi yaşayan kişiler bu ilacı kullanmamalıdır.

Kan sulandırıcı ilaç kullanan kişilerin bu ilacı kullanması doğru olmaz.

Bu ilacın içerisinde yer alan etken maddelere alerjisi olan kişilerin kesinlikle kullanmaktan kaçınması gerekir.

Nefes darlığı ve astımı bulunan kişilerin uzak durması gereken ilaçlardan biridir.

Mide ağrısı ve hazımsızlık gibi hastalıkları olan kişilerin uzak durması gerekir. 

Sindirim sistemi problemi yaşayan kişilerin kullanmaması gerekir.

Dex Forte Yan Etkileri


Bu ilacın pek çok yan etkisi bulunur. Bu yan etkileri:

Karaciğer fonksiyonunda anormal durumların saptanması
Böbrek enfeksiyonu 
Pankreas iltihabı
Karaciğerin çalışmasında yaşanan aksilikler
Işığa karşı aşırı bir duyarlılık hali
Tansiyon düşmesi
Tansiyon yükselmesi
Nefes alıp vermede zorlanma ve nefes darlığı 
Kalp ritminin bozularak gereğinden az ya da çok atması

Bunların yanı sıra yorgunluk hissi, bulanık görme, uyuşukluk ve hareket etmede güçlük, denge bozukluğu ve baş dönmesi, baş ağrısı,  ateş ve titreme,  sık sık idrara çıkma, sivilce ve leke problemi,  regl döngüsünde yaşanan bozukluklar görülebilir. Aynı zamanda mide de problem,  hazımsızlık,  ishal ya da kabız olma durumu,  bulantı ve kusma da görülür. Dex Forte nasıl kullanılır sorusunun yanıtı karşısında kişiler yan etkiler hakkında da bilgi edinmelidir.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

Hayat Ölümden Önce Bir Rüyadır.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Bizden Haberdar Ol