Destina İsminin Anlamı

Destina İsmi

Destina İsminin Anlamı Yaşam üzerinde nefes alan tüm insanların büyükten küçüğe ayrım olmadan farklı isim ve karakter özellikleri vardır. Bazı isimler kelime olarak birbirine benzese her insanın farklı kişilik yapısı bulunmaktadır. İsimlerin her birinin ayrı ayrı anlamları bulunur. Bu anlamlar isimlere göre değişir. Bazı isimler yabancı kökenli olup farklı kelime yapısı ile insanların dikkatini çekmektedir. Bu isimlerden olan günümüzde popüler olan Destina isminin anlamı da oldukça ilgi çekici olup genel olarak aileler tarafından kız çocuklarına verilir. Her ismin anlamı olduğu gibi bu isminde kelimeler bakımından ve özellikler bakımından anlamı bulunur. Bu ismin anlamı; kader, kısmet ve yazgı  anlamlarına gelir. 

Her ismin kelime olarak anlamı olduğu gibi Türk dil Kurumuna göre de anlamları bulunmaktadır. Bu konuda bakıldığı zaman oldukça öne çıkan ve sevilen Destina isminin anlamı olduğu gibi Türk dil kurumuna göre anlamı var mı diye merak edilmiştir. Yapılan araştırmalar sonunda bu anlamda bakıldığı zaman Destina TDK deki anlamı bulunmamaktadır. Türk dil kurumunun sözcüğünde Destina kelimesi isim ve kelime olarak yer almamıştır. Sebep olarak bu ismin kökeni yabancı olup kökeni İtalyancadır. 

Destina İsminin Anlamı
Destina İsminin Anlamı

İsimler ve anlamları araştırıldığı zaman Destina isminin anlamı gibi analiz olarak da araştırmalar yapılmıştır. Yapılan araştırma ve değerlendirmeler sonunda Destina isminin analizi sayısal olarak ifade edildiğinde Türkiye’ de toplam olarak 656 tane bu isimden bulunmaktadır. Tam olarak ifade edildiğinde Türkiye de her 125.005 kişiden birinin ismi Destina olmaktadır.   

Aileler tarafından sevilen Destina isminin anlamı olduğu gibi anlamların özellikleri ve kişilik analizi olarak da araştırmalar yapılmıştır. Dünyada bulunan her isimler gibi  bu araştırmalar sonunda analiz olarak bakıldığında Destina isminin kişilik analizi de oldukça farklıdır. Bu ismin kişilik analizine bakıldığı zaman en büyük özelliği insancıl yapıya sahip olmalıdır. Ilımlı ve aynı zamanda hassas olan bu insanlar oldukça duygusalladır. Etrafındaki kötülüklere karşı en büyük silahı güçlü bir yapıya da sahip olmalarıdır. Oldukça idealist, sevecen ve cömert insanlar olarak bilinmektedir. İnsanlara yol göstermek ve yaratıcı olmayı oldukça severler. 
Başladığı bir işi sonuna kadar götüren çalışkan ve dikkatli insanlardır. Oldukça enerjili yapıları sayesinde diğer insanlar tarafından oldukça sevilir.

Kız isimlerinde oldukça popüler olan Destina isminin anlamı ve dikkat çekmesi ile öne çıkmaktadır. Bu ismin anlamı ve kendisini sevenler doğacak olan diğer çocuklarına da bu isme yakın ve benzer isimler aramaktadır. Bu anlamda Destina ismine benzer isimler şu şekilde örnek verilebilir; Albina, Dessa, Admina, Almira, Mina, Mislina, Mina gibi benzer ve uyumlu olan isimler bulunur. 

Farklı isimlerden dikkat çeken Destina isminin anlamı sevenler bu ismin İslami açıdan uygun olup olmadığını oldukça merak etmiştir. Bu anlamda Destina ismi caiz mi oldukça merak edilen bir konu olmuştur. Bu isim kuran da geçmemektedir fakat İslami açıdan caiz bir isim olmaktadır. Yani tam olarak ifade edilebilirse bu ismi koymanın İslami açıdan herhangi bir sakıncası yoktur. Aileler gönül rahatlığı ile bu ismi koyabilmektedirler.

Kız çocuklarına verilen kulağa hoş gelen Destina isminin anlamı olarak seven insanlar takip ettiği ünlü sanatçılarında bu isme sahip olup olmadığını merak etmişlerdir. Bu merak edilen soruya çevap olarak araştırıldığı zaman da Destina ismine sahip olan ünlüler den tek ünlü çiçeği burnunda sanat dünyasına yeni atılmış olan oyuncu Destina Başer bulunmaktadır. Bunun dışında yapılan araştırmalarda  verilere göre bu isme ait bir ünlü bulunmamaktadır. 

Destina isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 4 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Eski Yunan’da Irmak Tanrısı Asopos’un su perisi kızlarından birisidir.
  • 2 – Servet, zenginlik
  • 3 – Şans, kısmet, uğur
  • 4 – Kader, alın yazısı.

Cinsiyeti: Kız
Kökeni: Yunanca
Kuran ‘da geçmiyor.

Destina ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Destina ismini kullanan 694 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Destina ismini kullanan 165 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Destina ismini kullanan 38 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Destina ismini kullanan 62 kişi bulunmaktadır.

Destina isminin Türkiye sıralaması

Destina en çok kullanılan 3314. isimdir.

Kız isimleri arasında, en çok kullanılan 1479. isimdir.

Destina ismini kullananların sayısı, son bir yılda 38 kişi artmıştır.

Destina isminin Harf Analizi

Kişiye Destina ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

D : Üstün güçlere sahip olmayı ,hırsı akılda uyandırır.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

S : Hayalperest bir kişiliği uyandırır, s harfinin olması iyidir.

T : Duygularını zor açabilen birini akılda uyandırır,T harfini çok tercih edilmemelidir.

İ : Hassas ve duygusal anlamlarını çağrıştırır, i harfi olmazsa da olur.

N : Sağduyulu bir özelliğe sahip olduğunu çağrıştırır, n harfi fena değildir.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

Destina İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Destina ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Destina isminin anlamını gözden geçirin!

Destina İsminin Numerolojisi

Destina isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

D: beş
E: altı
S: yirmi iki
T: yirmi dört
İ: on iki
N: on yedi
A: bir
TOPLAM: 87

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap