Dermaroller Nasıl Kullanılır? Cilde Faydaları ve Etki Süresi Nedir?

Dermaroller Nasıl Kullanılır? Cilde Faydaları ve Etki Süresi Nedir? Cilt bakımı için kullanılan birçok ilginç yöntem bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi de dermaroller uygulamasıdır.  Bu uygulama temelde cilt altının uyarılmasını sağlayan hasara dayanmaktadır. Dermaroller nasıl kullanılır diye merak edenler oldukça fazladır. Uygulamanın nasıl yapıldığı ve etkileri kişilere göre farklılık göstermektedir.

Dermaroller Nedir?

Temel çalışma prensibi Uzak Doğu’ya dayanmaktadır. Geleneksel cilt bakım rutininde var olan bütün yöntemlerde amaç cildi uyarmaktır. Dermaroller nedir diyenler için silindir şeklinde, ucunda iğneler olan bir alet olduğu söylenebilir. Bu yöntemde hedeflenen durum cilt yüzeyine uygulanan serum vb. ürünlerin cilt altına daha iyi geçmesine olanak sağlamaktadır.

Dermaroller nedir, etki mekanizması nedir?  Üstünde bulunan 0,2 ve 1 milimetrelik iğneler sayesinde cilt altına daha kolay ulaşılabilir. Cilt yüzeyinde zamanla azalmış olan kolajenin artmasına olanak sağlayan bu işlem ile cilt yüzeyindeki birçok hasar giderilebilir.

Dermaroller nasıl kullanılır, faydaları nelerdir derseniz, bu işlemin sağladığı faydalar oldukça fazladır. Dermarol kullanımı, günümüzde oldukça yaygındır. Cilt bakım rutininde fazlasıyla yer edinen bu rutin, birçok kadının bakım alışkanlıkları arasına girmiştir. Üzerinde 60 mikro iğne bulunan bu alet aracılığıyla kullanılan bakım malzemeleri cilt altına daha iyi geçmektedir.

Dermaroller Cilde Faydaları Nelerdir?

Cildin kaybettiği canlılığı geri kazanmak için kullanılan ürünlerin başında bu ürün gelmektedir. Bu aletin kullanılmasının birçok avantajı vardır. Belli bir rutinde uygulandığı zaman cilt yüzeyinde gözle görülür etkiler yaşanmaktadır. Dermaroller cilde faydaları nelerdir derseniz birçok yararının olduğu söylenebilir. Dermaroller faydaları aşağıdaki gibidir:

  • Akne oluşmasını engelleyen bir etkisi vardır. Akne sonrası kalan lekelerin iyileşmesine yardımcı olmaktadır. Dermaroller etkileri arasında en dikkat çekici olanı da budur.
  • Geniş gözeneklerin küçülmesinde oldukça etkilidir. Cilde sıkılık verir.
  • Güneş ışınlarından dolayı hasar görmüş cilt yüzeyinin onarılmasına yardımcı olur.
  • Saç derisinde yaşanan saç kaybı üzerinde etkili olmaktadır. Köklerin beslenmesi ve canlanması için çok faydalıdır.
  • Göz çevresinde ki ince çizgilerin onarılması için olukça uygundur. Gözaltı torbalarının iyileşmesi için etkin bir şekilde kullanılmaktadır. Morluklara iyi gelmektedir.
  • Boyunda ve dekolte bölgesinde oluşan kırışıklıklarda etkilidir. Cilt sarkmalarına iyi gelmektedir.
  • Cilt yüzeyinde oluşan çatlakların giderilmesinde de kullanılmaktadır.
  • Siğillerin tedavisi için de kullanılmaktadır.
  • Dermaroller sayesinde elde edilen iyileşme kalıcıdır. Hasar tedavi edildiği için problem geri gelmez.
  • Genel olarak ince kırışıklıkların tedavisinde etkin olarak kullanılabilmektedir. Derinin sahip olduğu kaliteyi arttırdığı için oldukça değerlidir.
Dermaroller Alırken Neye Dikkat Edilmeli?

Dermaroller Alırken Neye Dikkat Edilmeli?

Her ürün insan sağlığını tehdit etmeyecek kaliteye sahip olmalıdır. Özellikle cilt altına uygulanan dermaroller gibi aletlerin ayrı bir titizlikle seçilmesi gerekmektedir. İğne kalitesi açısından olması kriterleri taşıması gerekir. Dermaroller alırken neye dikkat edilmeli diye sorarsanız, bu sorunun ve dermaroller nasıl kullanılır sorusunun cevabını igrus.com adresinde bulabilirsiniz.

Dermaroller alırken nelere dikkat etmeliyiz diye araştırdığımızda karşımıza iğnelerin önemi çıkmaktadır. Bu cilt bakım ürününün iğnelerinin sayı olarak fazla ve 2-2,5 milimden uzun olmaması gerekir. Dermaroller 1200 iğne sayısına kadar çıkabilmektedir. Altın kaplama, paslanmaz çelik ya da titanyum paslanmaz iğne olması herhangi bir enfeksiyon yaşanmaması adına oldukça önemlidir.

Kişiye özel kullanılması gereken bir üründür. Paylaşılabilen bir cilt bakım ürünü değildir.  Düzenli aralıklarla ve kullanımı sonrası dezenfekte edilebilir olması gerekir. Bunun için kullanılacak dezenfektanların edinilmesi elzemdir.

İğnelerin uzunluğu kadar çapı da çok önemlidir. 0,2 milimden fazla olan kalınlıklar deri yüzeyinde hasara ve iz oluşumuna yol açar. Yüzdeki cilt kalınlığı bölgelere farklılık göstermektedir. Bu yüzden her dermaroller yüzün her yerine uygulanmaz.

Yüz için ideal iğne uzunluğu 1,5 milim olarak kabul edilmektedir. Fakat göz çevresi gibi bölgelerde bu iğnelerin kullanımı uygun değildir.

Dermaroller Ne Kadar Sıklıkla Kullanılır?

Dermaroller Ne Kadar Sıklıkla Kullanılır?

Cilt bakım rutininde yapılan işlemlerin düzenli aralıklarla tekrar etmesi oldukça önemlidir. Çünkü gerçekleşmesi beklenen etki ancak devamlılık olursa ortaya çıkmaktadır. Fakat dikkat edilmesi gereken nokta cildi tahriş etmeyecek aralıklarda uygulama yapmaktır. Dermaroller ne kadar sıklıkla kullanılır diye merak edenler vardır.

Dermaroller nasıl kullanılır diye bakıldığında, cildin tahriş olmaması ya da hasara uğramaması için uygulamanın süre ve şekline dikkat edilmesi gerektiği ortaya çıkmaktadır. Aynı zamanda uygulama aralığı da derinin hırpalanmaması adına dikkat edilmesi gereken noktalardandır.

Dermaroller ne kadar kullanılır diye merak edenlere, temel olarak başlangıçta bir hafta arayla, 6 hafta boyunca tekrarlanabildiği söylenebilir. Sonrasında 15 gün arayla uygulanması faydalı ve yeterli olacaktır. Çünkü cilde iyileşmesi için zaman tanımak gerekir.

Dermaroller ne sıklıkla kullanılmalı sorusunun cevabı verilirken, uygulama esnasında kullanılan serum veya kürlerin içeriği de bu noktada dikkate alınmalıdır. Cilt altında çalışması ve iyileşmeyi destekleyici etkisini almak adına bir süre ara vermek gerekmektedir.

Dermaroller Ne Kadar Sürede Etki Eder?

Dermaroller Ne Kadar Sürede Etki Eder?

Cildin altında çalışan hücrelerin zamanla yavaşlaması sonucu kırışıklıklar ve canlılık kaybı ortaya çıkmaktadır. Bu işlemde hedeflenen durum deri altında hasar yaratma uyarısı verip iyileştirici hücrelerin o bölgeye yoğunlaşıp hızla çalışmasını sağlamaktır. Dermaroller ne kadar sürede etki eder diye baktığımızda, kısa sürede bile gözle görülür iyileşmelerin olduğu gözlemlenebilmektedir.

Dermaroller ne zaman etki eder diye soranlar vardır. İyileşme etkisi ve hızı kişiye göre farklılık göstermektedir. Bazı kişilerde seansların bitiminde gelişmeler görülürken bazı kişilerde çok erken dönemde ciddi farklılıklar gözlemlenebilir. Dermaroller ne zaman etkisini gösterir diye bakıldığında, genel olarak ilk 6 haftanın geçmesinin beklenmesi gerektiği söylenebilir.

Ekonomik ve zahmetsiz bir işlem olduğu söylenebilir. Çalışma şekli açısından manuel olan dermaroller, herkes için kullanılması uygun olan bir üründür. Güvenilir markalardan alınması gereken bu ürünün, hijyenik bir şekilde muhafaza edilmesi sağlık açısından çok önemlidir. Çünkü iğneler yoluyla cilt altına bakteri bulaşma riski oldukça fazladır.

Dermaroller nasıl kullanılır diyenlere çok kolay kullanıldığı ve etkisinin mucizevi olduğu söylenebilir. Ciltteki kaybın fazla olduğu ileri yaştaki kişilerde etki çok daha geç görülebilir. Bu yüzden bu gibi cilt bakım işlemlerinin 30’lu yaşlarda yapılmaya başlanması çok daha doğru olacaktır. Pratik uygulama şekli açısından insanların profesyonel yardım almadan evde yapabilmelerini sağlamaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap