Dermapen Nedir? Ne İçin kullanılır? Ne İşe Yarar? 2021 Fiyatı

Dermapen profesyonel bir cilt bakımı yöntemidir. Tanım olarak; 12 mikro iğneli, tek kullanımlık bir iğne ucu kartuşuyla çalışan motorlu bir cerrahi alettir.

Aynaya baktığımızda ilk olarak gördüğümüz ve en değerli giysimiz olan cildimiz! Hepimiz cildimizin her zaman bakımlı ve güzel görünmesini isteriz. Ancak bazen cildimizde görmeye dayanamadığımız problemler muhakkak oluşur.

Sivilce gibi cilt kusurları, zaman içindeki yaşlılık lekeleri ve kırışıklıklar. Tüm bu sorunları ortadan kaldırmak, belirtileri mümkün olduğunca geciktirmek hatta durdurmak da kişinin kendi elinde. Nasıl mı? Tabii ki cildimize önem vererek ve bakımını yaparak.

İnsanlar yıllar boyu cilt güzelliklerini korumak ya da ciltlerinde problemler oluştuktan sonra geri eski güzel ciltlerine kavuşmak adına başvurduğu birçok yöntem bulunmaktadır. Elbette teknolojinin de gelişmesi ile güzellik anlamında çok büyük adımlar atılmıştır.

Tüm bunlarla birlikte cilt bakımı yöntemleri gelişmiş ve çeşitlenmiştir. Günümüzde de oldukça popüler olan dermapenuygulaması da bunlardan biridir. Bu yazımızda “Dermapen tedavisi nedir? uygulaması nasıl yapılır? faydaları ve zararları neler? Tüm ayrıntıları ile ele alacağız.

Dermapen uygulaması, yaş kaç olursa olsun kadın erkek farketmez her daim cildinin genç, bakımlı ve canlı görünmesini isteyen herkesin başvurduğu bir yöntemdir.

Yüzdeki yaşlanma bulgularını azaltmak, cildi sıkılaştırmak ve daha bakımlı bir görünüme kavuşmak için en yaygın başvurulan uygulamaların başında gelmektedir. Geçmişi Çin’e kadar dayanan bu uygulamanın, zamanında Çin prenseslerine mikroiğne sistemi ile yapılırken günümüz modern tıbbı ile bu uygulama, dermapen adını almıştır.

Dermapen; gözenekleri sıkılaştıran, güneş lekelerini azaltan ve ciltteki renk tonu farklılıklarını tedavi eden başarılı bir cilt gençleştirme tedavisidir.

Dermapen Hakkında
Dermapen Hakkında

Uygulama sayesinde ciltteki ince kırışıklıklar giderilir ve cilde ışıltı kazandırılır. Skar doku ameliyat izlerini en aza indirmede Dermapen uygulaması çok başarılı olmaktadır. Bu alanda 2012 yılında Amerika’nın en başarılı cilt gençleştirme yöntemi seçilmiştir.

Dermapen Nasıl Yapılır?

Dermapen uygulaması nasıl yapılır? Uygulama öncesi kişinin yüzünde makyaj varsa temizlenir ve cilt dezenfekte edilir. Ardından ciltte uygulama yapılacak olan bölgeye, saf hyaluronik asit, mezoterapi solüsyonları ya da PRP uygulanır.

Dermapen uygulama esnasında ciltte birden fazla mikro kanal açılır. Bu kanallara titreşimli iğneleme yöntemi uygulanır. Bu uygulamanın amacı; kişinin ağrı hissini en aza indirmek, uygulanan ürünlerin emilim miktarını arttırarak tedavide daha etkili bir sonuca ulaşmaktadır.

Dermapen uygulamasında cilde dik olarak hızla girip çıkan iğneler sayesinde cildin iyileşme mekanizması tetiklenir.

Bu tip bir teknolojinin arkasındaki teori, cilt üzerinde küçük bir yara oluşturarak, kolajenle dolu yeni bir hücre oluşturmak ve bunun tepki vermesini sağlamaktır.

Tedavi türüne bağlı olarak, cilt derinliği 0,25 ile 2,5 mm arasında değişebilir. Yararları iğne penetrasyonunun derinliğine bağlıdır. Yani iğne cildin alt katmanlarına ne kadar çok ulaşırsa ve derine inerse, o kadar etkili olur

Tüm bu işlemler yaklaşık 20 ile 40 dakika arası sürer. Bittiğinde ise yenilenmiş ve daha genç görünen ışıl ışıl bir cilde sahip olursunuz.

Dermapen Uygulanabilen Bölgeler

Dermapen uygulaması, cildin çeşitli yerlerine yapılabilir. Bunlar şu şekilde:

Alın bölgesi,
Kaş bölgesi,
Kazayağı,
Gözaltı torbaları,
Yanak bölgesindeki akne ve skar izleri ile gözenekler,
Üst dudak çizgileri,
Çene bölgesi sarkıklıkları,
Boyun ve çevresi

Gibi yerlere rahatlıkla uygulanabilir. Ayrıca el bölgesine de uygulanabilen bu yöntem, kol içlerine de yapılabilir.

Kırışıklıklar İçin Dermapen

Cildi uyarmanın en etkili yolu Dermapen‘dir. Bu uygulama, Kolajen İndüksiyon Terapisi olarak da bilinir. Zaman içinde bozulan cilt bu yöntem ile canlandırılır.

Kolajen ve elastinin uyarılması, kırışıklıklar, ince çizgiler ve kaz ayakları dahil olmak üzere tüm yaşlılık belirtilerinin ve cilt kusurlarının görünümünü azaltmaya yardımcı olur. Geleneksel cilt gençleştirme tedavilerinden farklı olarak, bu yöntemde, ısı veya ışık kullanılmaz. Bu nedenle güvenirliği yüzde yüz ‘dür.

Dermapen ile Leke Tedavisi

Cilt tabakasında melaninin fazla üretildiği her yerde, koyu lekeler ve güneş lekeleri belirir. Melanin oluşumundaki bu düzensizlik sivilce, kesikler, güneş yanığı gibi cilt sorunlarına neden olabilir.

Bu koyu lekeler ne yazık ki doğal olarak kaybolmaz hatta aksine zamanla daha belirgin hale gelir. Bunun arkasındaki neden, cilt yaşlandıkça yeni hücreler üretmeyi bırakmasıdır. Eski hücreler zamanla ciltte birikir ve cildin çok mat görünmesine neden olur.

Dermapen işlemi ciltte açılan küçük yaralar ile cildin iyileşme sürecini başlatmaya zorlayan yüzey kanamalarına neden olur. Eski cilt tabakası kurumaya başlar ve bir hafta içerisinde soyulur. 10 ile 14 günlük bir süre zarfında, yaraları kapatan yeni bir kolajen cilt tabakası oluşur. Bu yeni cilt tabakasından koyu lekeler ve güneş lekelerinden hiçbir iz kalmaz.

Özellikle koyu renkli lekeler için dermapen en iyi tedavi yöntemidir çünkü kimyasal madde içermez ve vücudun doğal olarak kendini iyileştirmesine neden olur. Hiçbir yan etkisi yoktur ve sonuçları uzun süre kalıcıdır. Tüm cilt tipleri için etkili sonuç gösterir. Dermapen uygulaması evde yapılacak bir işlem değildir.

Dermapen Uygulaması Kaç Seans Sürer?

Dermapen uygulaması kaç seans sürer? En çok merak edilenlerden biride Dermapen işleminde kaç seansta sonuç alacağımızdır. Bu işlem cildin yapısına ve ihtiyacına göre değişir

. Ciltteki hasara ve kırışıklıklara bakılarak bunun yanı sıra tabiki yaş durumunda göz önüne alınarak yapılan bir işlemdir. Bu nedenle cildin ihtiyacına bakılarak seans belirlenir. Uzmanlar ortalama olarak sıradan bir Dermapen tedavisinin 3 – 6 seans arası tamamlanacağını belirtmektedirler. Kırışıklık tedavisi için ise 2 – 4 seansta sonuç elde edilir. İşlemin tekrarlanması için hekim tarafından uygun görülmesi beklenmelidir.

Dermapenin Faydaları Nelerdir?

Tüm cilt tiplerinde rahatlıkla uygulanabilir. Ciltte leke ve iz bırakmaz.

Bildiğimiz lazer ile cilt güzelleştirme uygulamasından farklı olarak deride ısı oluşturmadan ve deriyi soymadan cilt yenilenmesini sağlar.

Ulaşılması zor tüm bölgelere kolaylıkla uygulama yapılabilir. Dermapen uygulaması öncesi sonrası farklılığı siz de rahatlıkla gözlemleyeceksiniz.

Dermapenin Zararları Nelerdir?

Bu uygulama çoğunlukla cilde zarar verici olmasa da bazı yan etkileri bulunabiliyor ve kimi hastalara uygulanamıyor. Uygulanması doğru olmayan hastalar;

Alerjik reaksiyonu bulunanlar,

Diyabet hastaları,

Cildinde iltihap bulunanlar.

şeklinde sıralanabilir. Bu kişiler dermapeni ya hiç yaptırmamalı ya da yaptırmadan önce doktorlarına mutlaka danışmalıdır.

Önemle bilinmesi gereken bir diğer konu ise; evde veya steril olmayan herhangi bir ortamda, dermapen uygulaması yapılmasını asla önermiyoruz. Uygulama mutlaka bir klinik ortamında, alanında uzman kişiler tarafından yaptırılmalıdır. Ayrıca uygulama sonrasında muhakkak güneş koruyucu krem kullanılmalıdır.

Dermapen uygulaması fiyat konusunda da oldukça uygun bir uygulamadır. Dermapen uygulaması kadınlar klübü yorumlarından hem uygulama hakkında fikir edinmiş hem de farklı fiyat bildirimleri sonucu en uygun kararı vermiş olursunuz. Dermapen uygulaması izle diyerek uygulamayı canlı olarak da izleme şansına sahipsiniz.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

Hayat Ölümden Önce Bir Rüyadır.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Bizden Haberdar Ol