Derin İsminin Anlamı

Derin İsminin Anlamı

Çocuklara isim koyulurken detaylı düşünmek ve dikkatli karar vermek gerekir. Ayrıca çocuklara isim koyulurken, o isme sahip olan kişinin zihninde ilerde bir manaya oturtması gerekir. Bu anlamda yeni anne-baba adayları isim koyma sürecinde dikkatli davranmaları önerilmektedir. Kız isimleri arasında sevilen isimlerden biri olan Derin isminin anlamı nedir? Detaylı bir şekilde inceleyelim…

Derin TDK’deki anlamı; çok gelişmiş, ilerlemiş, yoğun ve içten gelendir. Derin isminin diğer anlamları ise, yüzeyi, cephesi ve dip kısmıyla arasındaki olan mesafenin fazla olması, çabuk bozulmayan, kendi türleri arasında en ileride olan, içten gelen, uzun süren ve yoğun anlamlarıdır. Derin kadınlar için kullanılan bir isimdir. Derin isminin kökeni ise Türkçedir.

Derin ismi caiz mi sorusu Derin isminin anlamını öğrenmek isteyenlerin merak ettiği diğer sorudur. Derin ismi Kuran’da geçmemektedir. Fakat kişilere Derin isminin konmasında herhangi bir sakınca görülmemektedir.

Türkiye genelinde Derin ismini kullanan 24685 kişi bulunmaktadır. Derin ismi İstanbul’da 6939 kişi, Ankara’da 1930, İzmir’de ise, 3257 kişi tarafından kullanılmaktadır. Türkiye’de Derin en çok kullanılan 620.isimdir. En çok kullanılan kız isimleri arasında ise, 320.sıradadır. Derin ismini kullanan kişi sayısında son bir yılda 2368 kişi olarak artış gösterilmektedir.

Derin isminin analizi şöyle yapılabilir; sevdiklerine karşı fedakâr, vefakâr ve çevresindeki kişi ve olaylara merhametli yaklaşan kişilerdir. Bencil olmayan, kendinden ziyade diğer insanlara önem veren, arkadaşlık ve dostluk ilişkileri güçlü kişilerdir. Aile ilişkileri güçlü, doğru anne ve baba adayı olan kişilerdir.

Derin ismine sahip olanların olumlu özellikleri: Korkularıyla yüzleşmekten çekinmeyen, hırslı bir yapıya sahip, sevdiklerine karşı sadakatli olan, paylaşmayı seven ve sabırlı kişilerdir. Çekici, sevdiklerini sahiplenen, zorluklara karşı dayanıklı, araştırmacı özelliği ağır basan ve tutkulu kişilerdir. Sezgilerine göre hareket eden, sözlerinin arkasında duran, gizemli yapısı olan, duygusal anlamda hassas, detaycı ve içe dönük kişilerdir.

Derin ismine sahip olanların olumsuz özellikleri: Kolaylıkla vazgeçmeyen, rahatına önem veren, tartışmayı sevmeyen, karar vermekte zorluk çeken, her konuda tereddüt eden ve iletişim kurmak yerine tahammül eden kişilerdir.

Fiziksel özellikler: Belirgin ve keskin yüz hatları, boyları uzun, dik omuz yapısı olan, dalgalı saçları olan, açık renkte gözlere sahip ve kemikli yüzleri bulunan kişilerdir. Sesleri ise kararlı ve gür çıkmaktadır.

Derin isminin kişilik analizi; tutkulu kişiliği olan, sevdiklerine ve çevresine karşı merhametli, sezgilerine göre hareket eden ve romantik kişilikleri vardır. İnsancıl, açık görüşlü ve cömert kişiliklerdir. İnsanlara iyilik yapan, hizmet etmeyi seven ve sevecen kişilik özellikleri vardır. Çabuk fevri olabilen, duygularını yoğun yaşayan ve çabuk kırılan kişilerdir.

Derin isminin harf analizi: D: Üstün özellikleri bulunan ve hırslı kişileri temsil eder. E: Problemlerle mücadele etme konusunda başarılı kişileri temsil eder. R: Her konuda tereddüt eden kişilerdir. İ: Duygusal anlamda hassas ve kırılgan olan kişilerdir. N: Sağduyulu ve önsezileri olan kişilerdir.   

Derin isminin numerolojik analizi: D:5, E:6, R:21, İ:12 ve N:17’dir. Toplam numeroloji değeri 61’dir. Kader sayısı ise, 6’dır.

Derin ismine benzer isimler; Diren, Derim, Derya, Deren, Derem, Rozerin, Serin, Zerin, Merin, Bihterin, Narin, Ecrin, Nesrin, Şirin, Berrin, Zerrin, Lorin, Devin, Delfin, Dilan, Destan ve Dilvin isimleridir.

Derin ismine sahip olan ünlüler; araştırıldığında ünlü isim bulunamamıştır. Fakat Gonca Vuslateri Tehlikeli Karım dizisinde Derin karakterini canlandırmıştır. Aynı zamanda en çok izlenen diziler arasında bulunan Sadakatsiz dizisinde Melis Sezen Derin karakterini canlandırmıştır.

derin-isminin-anlami-55511
Derin İsminin Anlamı

Derin isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 6 farklı  şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Alçak Gönüllü, Hoşgörü Sahibi
  • 2 – Parılda, Pırıl Pırıl Aydınlık Saç
  • 3 – Çok gelişmiş, çok ilerlemiş.
  • 4 – Yoğun.
  • 5 – İçten gelen.
  • 6 – Yüzeyi tabanından uzak olan

Cinsiyeti: Kız
Kökeni: Türkçe
Kuran ‘da geçmiyor.

Derin ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Derin ismini kullanan 24.685 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Derin ismini kullanan 6.939 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Derin ismini kullanan 1.930 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Derin ismini kullanan 3.257 kişi bulunmaktadır.

Derin isminin Türkiye sıralaması

Derin en çok kullanılan 620. isimdir.

Kız isimleri arasında, en çok kullanılan 320. isimdir.

Derin ismini kullananların sayısı, son bir yılda 2.368 kişi artmıştır.

Aşağıdaki grafik, Derin isminin en son hangi yıllar popular olduğunu, o yıl doğan bebeklere verilen kız isimleri arasında kaçıncı sırada olduğunu göstermektedir.

Derin isminin Harf Analizi

Kişiye Derin ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

D : Üstün güçlere sahip olmayı ,hırsı akılda uyandırır.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

R : Tereddütlü birini çağrıştırır, olmasa da olur.

İ : Hassas ve duygusal anlamlarını çağrıştırır, i harfi olmazsa da olur.

N : Sağduyulu bir özelliğe sahip olduğunu çağrıştırır, n harfi fena değildir.

Derin İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Derin ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Derin isminin anlamını gözden geçirin!

Derin İsminin Numerolojisi

Derin isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

D: beş
E: altı
R: yirmi bir
İ: on iki
N: on yedi
TOPLAM: 61

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap