Demir İsminin Anlamı

Uzun süren bekleyişin ardından bebeklerinin cinsiyeti belli olan anne ve baba adayları yeni doğacak olan bebeklerine doğru isim koyabilmek için telaşa kapılmaktadırlar. Yeni doğacak bebekleri için anne ve baba adaylarının aradığı isimler arasında geçen Demir isminin anlamı nedirÖnemli bir detaydır. Demir isminin anlamı güçlü, kuvvetli ve sert gibi manaları taşır.

Demir ismi zorluklara karşı dayanıklı, güçlüklerle baş edebilen anlamlarına gelmektedir. Bunların yanı sıra bu isimdekiler yaşamaktan zevk alan, her anını dolu dolu yaşayan, zamanını iyi değerlendiren özelliklerini üzerinde taşımaktadır. Ayrıca Demir ismi gücü ve ruhsal dengeyi bir arada barındıran özel simgelerle beraber anılmaktadır.

Ebeveynler bebeklerine isim koyarken dini inançlarına bağlı olarak isim koymak isteyebilirler. Bu amaçla Demir ismi Kur’an’da geçiyor mu? Şeklinde akıllarına takılan sorulara cevap ararlar. Demir ismi Kur ’anda geçmemektedir. Fakat dinimizde bu isminin koyulmasında herhangi bir sakınca yoktur. Demir isminin dinimizce koyulması caizdir. 

Türkiye’de Demir ismini yaklaşık 7.320 kişi taşımaktadır. Toplamda beş harf ve iki heceden oluşarak özgün bir karakteri temsil etmektedir. Ülkemizde Demir ismi sevilen aynı zamanda erkek bebekleri için ilk akla gelen isimler arasında yer almaktadır. Demir ismindekilerin uğurlu sayısı dört ve uğurlu rengi mavi olarak bilinir. 

Uzmanlar tarafından bireyin taşıdığı isim karakteristik yapısını, sosyal yaşamını ve hayat tarzını etkilemektedir. Anne ve baba adayları bebeklerine koymak istedikleri isimlerin analizini ve yorumlarını araştırarak bilgi edinmek isteyebilirler. Demir isminin kişilik analizi hakkında uzmanların savunduğu bazı yorumları sizlerle paylaşalım. Demir ismindeki kişiler sorumluluk sahibi, dürüst ve düzenli çalışan, başarı elde eden karakterdedirler.

Demir ismini taşıyan kişiler baskın karakteri, fazla detaycı olmasıyla çevresi tarafından negatif algılanabilirler. Demir ismi ayrıca çalışkanlığı ve dürüstlüğüyle güven oluşturan, sağlam dostluk ilişkileri kuran kişilik özelliklerini yansıtmaktadır. Bütün saydığımız özelliklerin yanı sıra duygusal olmasıyla da duygularını dışa dönük olarak yaşayan bir karakter taşır.

Türkçe kökenli ve erkek çocukları için koyulan, toplum tarafından da beğenilen bu ismin kişilik yapısı çağdaş, sıra dışı ve ileriyi görebilen olarak sıralanabilir. Hayatında yakaladığı tüm başarıları sağlam adımlarla hareket etmesine borçlu olduğunu öngörebiliriz. Yaptığı hataların hızlı farkına varan, gücünü kullanırken orantıyı kaçırmayan bir kişiliğe sahiptir. Ayrıca aşk insanı olarak bilinen ve aşkı tam anlamıyla yaşayan nadir insanlardandır. 

İsim için bir araya gelen harflerin her biri isme yeni bir anlam ve yorum katmaktadır. Anne ve baba adayları çocuklarına verecekleri Demir isminin kişilik analizinin yanı sıra Demir isminin harf analizi hakkında da bilgi sahibi olmak isterler.

 Sizler için bu ismin kısaca harf analizini yapalım. İlk har olan D zorluklarla baş edebilen hırslı güç ve kudretin simgesi, E harfi ise karışık ruh haline bürünen üzüntü ve sevinci bir arada yaşayan anlamını taşır. M harfi zeki ve başarılı özellikle ticaret konusunda başarılı, İ harfi de duyusal hassas çabuk kırılan manasına gelir, son olarak R harfinin şüpheci ve sert anlamlarını taşıdığını söyleyebiliriz. 

Bazı durumlarda ikinci bebekleri için Demir ismine benzer isimler düşünen anne ve baba adayları bu isme uyacak farklı isimler incelemek isteyebilirler. Demir ismine benzer kız isimleri, Derya, Deniz, Demet, Derin isimleri ilk akla gelirken, Demir ismine benzer erkek isimleri ise Demirkan, Demirhan, Emirhan isimleri olarak sıralanabilir. 

Anne ve baba adayları bazen televizyon veya sosyal medya dünyasından ünlü karakterlerden etkilenerek ya da başarılı işler yapan ünlü kişilerin isimlerini çocuklarına koymak isteyebilirler. Demir ismine sahip olan ünlüler arasında sayılabilecek Demir Demirkan isimli beste ve söz yazarı tercih edilebilir.

Demir isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 4 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Engin Yiğit
  • 2 – Koyu renkli, kolay işlenen, dayanıklı, kullanılış yerleri çok maden.
  • 3 – Güçlü, kuvvetli, sert kimse.
  • 4 – Dayanıklı ve kullanış sahası geniş, mavimsi esmer renkli bir maden

Cinsiyeti: Erkek
Kökeni: Türkçe
Kuran ‘da geçmiyor.

Demir ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Demir ismini kullanan 12.433 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Demir ismini kullanan 3.820 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Demir ismini kullanan 1.213 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Demir ismini kullanan 1.536 kişi bulunmaktadır.

Demir isminin Türkiye sıralaması

Demir en çok kullanılan 964. isimdir.

Erkek isimleri arasında, en çok kullanılan 434. isimdir.

Demir ismini kullananların sayısı, son bir yılda 1.224 kişi artmıştır.

Aşağıdaki grafik, Demir isminin en son hangi yıllar popular olduğunu, o yıl doğan bebeklere verilen erkek isimleri arasında kaçıncı sırada olduğunu göstermektedir.

Aşağıdaki grafik, Demir isminin en son hangi yıllar popular olduğunu, o yıl doğan bebeklere verilen erkek isimleri arasında kaçıncı sırada olduğunu göstermektedir.

Demir isminin Harf Analizi

Kişiye Demir ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

D : Üstün güçlere sahip olmayı ,hırsı akılda uyandırır.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

M : Ticarete yatkın biri fikrini uyandırır, m harfinin sağında ve solunda muhakkak a harfi barındırmalıdır.

İ : Hassas ve duygusal anlamlarını çağrıştırır, i harfi olmazsa da olur.

R : Tereddütlü birini çağrıştırır, olmasa da olur.

Demir İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Demir ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Demir isminin anlamını gözden geçirin!

Demir İsminin Numerolojisi

Demir isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

D: beş
E: altı
M: on altı
İ: on iki
R: yirmi bir
TOPLAM: 60

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap