DC Evreninde Yayınlanan Gelmiş Geçmiş En İyi DC Dizileri

Fantastik yapım sevenlerin takip ettiği DC, farklı animasyon dizi ve filmleri ile takipçilerini memnun ediyor. dc dizileri netflix izleme sıralaması Rehberi 2020 – 2021 Listesi

Her birinin ayrı birer yeteneğinin olduğu bu diziler süper kahraman dizileri olarak nitelendirilebilir. Bazen çocukken okunan masallardan etkilenerek kurgulanmaktadırlar. O masallardaki doğaüstü güçlere sahip yaratıklar, süper kahramanlar ve normal özelliklerdeki insanlar bu dizilerde de karşımıza çıkarlar.

Tıpkı DC dizileri olarak çıktığı gibi. Hiç kuşkusuz bunları kurgulayan süper beyinler kadar teknoloji de bu dizi ve filmlerin çıkışında etkili olmaktadır. Hatta teknoloji kahramanların oluşturulmasında başrolde yer almaktadır. Çok güçlü, çok akıllı ve çoğu zaman da iyi olan bu kahramanların sevenleri de oldukça fazla olmaktadır.

2019 Yılında Yayınlanan DC Comics Dizileri

1. Gotham Filmi

İsmini de aldığı Gotham şehrinde meydana gelen olayların yaşanması filmin konusu olmaktadır. Suçlular, çeteler, kötü politikacılar, yeraltı dünyasının karanlık simaları bu şehirde bulunan olayların sebepleri olmaktadır. Jim Gordon bu kötülüklerin sonunu getirmek için uğraşan bir dedektiftir. DC dizileri arasında üst sıralarda yer alan bu dizi 2019 yılında 5 sezonu yayınlanmıştır.

2. Young Justice: Outsiders Filmi

4. sezonunun yayınlandığı 2019 yılında, sevenleri yeni sezonun yayınlanacağını duyunca oldukça mutlu olmuşlardır. Suçlularla savaşan ve dünyayı kurtarmaya çalışan bir ekibin serüvenleri yer almaktadır.

3. Doom Patrol Filmi

Her bir kahramanları bir kaza geçirerek insanüstü yeteneklere sahip olmuşlardır. Bu kazalar insanüstü yetenekler verirken onlarda bazı yaralanmalara da neden olmuştur. Dünyayı kurtarmak için şef aracılığı ile bir araya getirilen bu eksik ama fazla olan grup her türlü mücadeleye hazırdır. 2019 senesinde ilk sezonu yayınlanmıştır.

4. Swamp Thing Filmi

DC dizileri 2019 sezonunda bu dizininde bölümler yer bulmuştur. Bu yılda ilk sezonunu yayınlamıştır. Ölümcül bir virüsün peşine düşen Doktor Abby, bunun için Louisiana Bataklığına gitmiştir. Her şey burada başlamış ve devam etmiştir.

5. Stargirl Filmi

Sıradan bir öğrencinin sıradan bir okulda okurken Stargirl ile tanışmasını konu almaktadır. Yeni bir dünyanın kapısını aralayan bu öğrenci için her şey değişmeye başlamıştır. 2019 yılında ilk sezonu yayınlanmıştır.

6. Lucifer Filmi

İlk bölümü 2016 yılında yayınlanmaya başlamıştır. DC dizileri listesi içerisinde yerini alan Lucifer cehennem lordudur. Artık cehennemden sıkılmıştır ve dünyaya gelmek ister. Bunun için de Los Angeles şehrini seçer. Fakat hiçbir şey yolunda gitmez. Bir cinayet olayının istemeden içine karışır.

7. Preacher Filmi

2016 yılında ilk sezonu yayınlanmıştır. DC dizileri kategorisinde yer verilen bu dizide  Custer vaizlik görevi için babasının da bulunduğu kilisede göreve başlamıştır. Karanlık insanlarla uğraşmak zorunda kalan Jesse ve doğaüstü güçler dizinin gidişatını belirlemektedir.

8. Pennyworth Filmi

DC dizileri 2019 arasında yer alan bu dizide Pennyworth bir uşaktır. Bruce Wayne çocuk yaşta anne ve babasını kaybetmiştir. Pennyworth ise onun hem yol göstereni hem uşağı hem de varisi olmuştur. Olay bu ikili etrafında şekillenmektedir.

2020 Yılında Yayınlanan ve Yayınlanacak Olan DC Comics Dizileri

1. Titans Filmi

Birkaç gencin serüvenlerinin anlatıldığı dizidir. Dünyayı kötülüklerden kurtarmak amacı güden bu ekip pek çok macerayı da yaşamaktadır. Dc filmler izlenme sırası göz önüne alındığında en çok izlenen diziler arasında yerini almıştır.

2. Arrow Filmi

DC dizileri 2020 sezonu bulunan dizilerden biridir. 2012 yılında ilk bölümü yayınlanmış ve 2020 de 8. sezonda  sona ermiştir. Issız bir adada tam beş yıl geçiren Oliver Queen yaşadıkları yer almaktadır. Adadan kurtulup ülkesine dönünce kötülerle mücadeleye başlamıştır.

3. The Flash Filmi

DC dizileri 2020 sezonu içerisinde The Flash dizisi de yer almaktadır. Bilim insanı olan Barry Allen laboratuvarında çalışırken bir yıldırımın düşmesi ile hayatı değişir. Çünkü bu yıldırım tam da laboratuvarın üstüne düşmüştür. Bunun sonucu olarak burada bulunan kimyasallara maruz kalmıştır. Olağanüstü güçler kazanmış ve çok hızlı hareket etmeye başlamıştır. Tabi her süper kahraman gibi gücünü suçluları yakalamak için kullanmaktadır.

4. Legends of Tomorrow Filmi

DC dizileri izlenme sırası göz önüne alındığında en çok izlenenler arasında yer almaktadır. Gezegenimiz tehlike altındadır. Kurtarmak için ise zamanda yolculuk yapmak gerekmektedir. Bu yolculuğu yapan süper kahramanlar gezegenimizi kurtarmak için ellerinden geleni yapmaktadırlar.

5. Batwomen Filmi

Kişisel servetini suçları ve suçluları ortadan kaldırmak için kullanan Batwoman sosyal adaleti sağlamaya çalışmaktadır. Üstün yeteneklere sahip bu kadın savaşçı Gotham sokaklarını yaşanabilir hale getirmek istemektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap