Cumhuriyet Bayramı Mesajları

Cumhuriyet Bayramı Mesajları Ülkemizin demokratik yönetim şekli olarak kabul edilen Cumhuriyet, 29 Ekim 1923’de kabul edilmiştir. Dünyada uzun yıllar hüküm sürmüş bir imparatorluğun halkı olarak, yapımızda bulunan bağımsız yaşamak duygusu ile bağımsız Türkiye Cumhuriyeti kurulmuştur. Kurtuluş Savaşı’nın ertesinde kurulan meclis ile halkımızın da isteği ile kendi kendini yöneten bir toplum olarak dünya milletleri arasındaki yerimizi aldık.

Bu ülke kolay kazanılmamıştır. Her toprağında şehitlerimizin kanı vardır. Ülkemiz masa başında kurulmuş bir devlet değildir. Aksine her karış toprağı büyük mücadeleler, büyük savaşlarla elde edilmiş, korunmuştur. Atalarımız vatanımızı çoluk çocuk demeden büyük mücadele ve müdafaa ile düşmanların elinden kurtarmıştır. Bugünlere gelmemizde Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının hakları ödenemez. Onlar bizlere önderlik ve liderlik etmişlerdir.

Her yıl Türkiye ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde özel günler kapsamında coşkuyla kutlanan resmi bayramımızdır. Her yıl çoluk çocuk tüm Türk halkının coşku ve gururla kutladığı bu bayramımızda birbirimize göndereceğimiz Cumhuriyet Bayramı mesajları sayesinde gurur ve coşkumuz katlanarak artacaktır.

Cumhuriyet Bayramı Mesajları
Cumhuriyet Bayramı Mesajları

Editörün Seçimi ile Milli Değerimiz Cumhuriyet Bayramı Mesajları

 1. “Cumhuriyetimizin 98. yıl dönümünde, milletimizin birlik ve beraberlik içinde yazdığı bu destanı coşkuyla kutluyor, geleceğe olan inancımızı bir kez daha pekiştiriyoruz.”
 2. “Cumhuriyet Bayramı, milletimizin bağımsızlık ve özgürlük sevdasının en güzel kutlandığı gündür. Bu özel günü birlikte coşkuyla yaşayalım.”
 3. “Cumhuriyet, milletimizin ortak değerlerinin ve birliğimizin teminatıdır. Cumhuriyet Bayramı kutlu olsun, hep birlikte aydınlık yarınlara yürüyoruz.”
 4. “Cumhuriyet, milletimizin tarih boyunca gösterdiği en büyük eserdir. 98 yıl önce kazandığımız bu büyük zaferi gururla kutluyoruz.”
 5. “Cumhuriyet Bayramı, Türk milletinin bağımsızlık meşalesini yaktığı, özgürlük sevdasının tüm dünyaya haykırıldığı kutsal bir gündür.”
 6. “Cumhuriyet, milletin egemenliğine dayanan en değerli mirastır. Bu anlamlı bayramı birlikte kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz.”
 7. “Cumhuriyet Bayramı, milletimizin kahramanlık destanlarının en güzel kutlandığı gündür. Şanlı geçmişimize olan vefa borcumuzu ödemek için buradayız.”
 8. “Cumhuriyet, milletimizin aydınlık yarınlara olan inancının simgesidir. Birlik ve beraberlik içinde kutladığımız bu özel günü sevgiyle selamlıyorum.”
 9. “Cumhuriyet, milletin iradesinin, hürriyetin ve demokrasinin yüceltildiği bir rejimdir. Cumhuriyet Bayramı’nı en içten duygularla kutluyorum.”
 10. “Cumhuriyet Bayramı, milletimizin göğsünü kabartan, bağımsızlık aşkını yürekten hissettiği kutlu bir gündür. Geleceğe olan umudumuzla kutlamaya devam edelim.”

Cumhuriyet, Türk milletinin bağımsızlık ve özgürlük aşkının somutlaştığı, demokrasi ve laikliğin temellerinin atıldığı en kıymetli mirastır. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının önderliğinde kurulan Türkiye Cumhuriyeti’nin temel taşıdır. Millet olarak, birlik ve beraberlik içinde kutladığımız bu anlamlı günde, Cumhuriyetimizin değerine olan inancımızı yürekten kutluyoruz. Türkiye Cumhuriyeti’nin sonsuza kadar var olmasını diliyor, aziz şehitlerimizi rahmetle anıyoruz. Cumhuriyet Bayramı kutlu olsun!

Cumhuriyet Bayramı Mesajları

 • Cumhuriyet Bayramınızı en içten dileklerimle kutlarım.
 • Cumhuriyet, düşüncesi hür, anlayışı hür, vicdanı hür nesiller ister.
 • Cumhuriyet Bir ülkenin damarıdır. Cumhuriyet Bayramınız Kutlu Olsun.
 • 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun! Ne mutlu Türküm diyene!
 • Cumhuriyet erdeme dayanan bir yönetimdir. Cumhuriyet Bayramınız Kutlu Olsun.
 • Cumhuriyet düşüncede, bilgide, sağlıkta güçlü ve yüksek karakterli koruyucular ister.
 • Cumhuriyet bayramı coşkusunun bütün milletimizce derinden yaşanması temennileriyle.
 • Cumhuriyetsiz bir toplum yarınsız bir gündür. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramınız Kutlu Olsun.

Bugün cumhuriyetimizin 97. yıl dönümü. Atam sen yerinde rahat uyu. Cumhuriyetin bizlere emanet.

Ey yükselen yeni nesil! istikbal sizsiniz. Cumhuriyeti biz kurduk, onu yükseltecek ve yaşatacak sizsiniz.

Cumhuriyet demokratik bir ülkenin bozulmaz simgesidir. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramınız Kutlu Olsun.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun. Atatürk”ün çocukları olarak atamızı hasret ve özlemle anıyoruz.

Benim naçiz vücudum bir gün elbet toprak olacaktır. Fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır.

Türk ulusunun yaratılışına en uygun olan yönetim cumhuriyettir. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramınız Kutlu Olsun.

Cumhuriyet düşünce, beden ve bilim bakımından güçlü koruyucular ister. Cumhuriyet Bayramınız Kutlu Olsun.

Bugün Cumhuriyetimizin 97. yıl dönümünü sevgiyle, barışla kutluyoruz hep birlikte el ele nice bayramlara.

Benim naçiz vücudum nasıl olsa bir gün toprak olacaktır. Fakat Türkiye Cumhuriyeti ebediyen yaşayacaktır.

Cumhuriyet, yüksek ahlaki değer ve niteliklere dayanan bir idaredir. Cumhuriyet fazilettir. Cumhuriyet Bayramınız Kutlu Olsun.

El birliğiyle daha Laik, daha çağdaş, daha engin görüşlü insanların var olduğu yaşamlara. Cumhuriyet Bayramınız Kutlu Olsun.

Cumhuriyet; fikren, ilmen ve bedenen kuvvetli ve yüksek seciyeli muhafızlar ister. Cumhuriyet Bayramınız Kutlu Olsun.

Belki aranıza 30 sene rötarlı katıldım, ama bu ülkede yaşamaktan dolayı gururluyum, Cumhuriyet Bayramı kutlu olsun.

Türk milletinin karakterine ve adetlerine en uygun olan idare, Cumhuriyet idaresidir. Cumhuriyet Bayramınız Kutlu Olsun.

Cumhuriyet bayramı coşkusunun bütün milletimizce derinden yaşanması temennisiyle, Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun.

Geleceğe güçlü biçimde ulaşabilmek, Cumhuriyetimizi korumak ve yaşatmakla olanaklıdır. Cumhuriyet Bayramınız Kutlu Olsun.

Türk ulusu büyüktür. Özgürlüğü ve barışı sever. Canı pahasına da olsa, Cumhuriyeti sonsuza kadar yaşatacak güçtedir. Ve yaşatacaktır.

Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün Bize Bıraktığı Bu ülkeyi Korumak Bizim Görevimizdir. Cumhuriyet Bayramınız Kutlu Olsun.

Demokrasi ilkesinin en yeni ve akılcı uygulamasını sağlayan hükümet biçimi cumhuriyettir. Cumhuriyet Bayramınız Kutlu Olsun.

Atam bu gençlik emanetine hep sahip çıktı hep göklerde taşıdı al bayrağını gururla. Cumhuriyet bayramımızın 96. yıl dönümü kutlu olsun.

Milletin saltanat ve hakimiyet makamı yalnız ve ancak Türkiye Büyük Millet Meclisi’dir. Cumhuriyeti kuranlar onu korumaya da muktedir olmalıdır.

Biz doğrudan doğruya milletseveriz ve Türk milliyetçisiyiz. Cumhuriyetimizin dayanağı, Türk topluluğudur. Cumhuriyet Bayramınız Kutlu Olsun.

Türk milletinin yeniden doğuşu ile kurulan Cumhuriyetin 97. yılını kutlamanın onur ve gururunu yaşamaktayız. Cumhuriyet Bayramınız Kutlu Olsun.

Cumhuriyetimizin 97. yılını, kıvanç ve coşkuyla kutladığımız büyük günde milletçe huzurunuzdayız Yüce Atatürk. Cumhuriyet Bayramınız Kutlu Olsun.

Tüm temennim bu yılın Cumhuriyet kavramının ne olduğunu dahi bilmeyenlere; Cumhuriyet adına bir şeyler öğretmesi. Cumhuriyet Bayramınız Kutlu Olsun.

Türk milleti bugün sana olan bağlılığını, özlemini ve sevgisini yürekten ve büyük bir sesle hep birlikte dile getiriyor Yüce Atam. Cumhuriyet Bayramınız Kutlu Olsun.

Cumhuriyet fikir serbestliği taraftandır. Samimî ve meşru olmak şartıyla, her fikre hürmet ederiz. Her kanaat bizce muhteremdir. Cumhuriyet Bayramınız Kutlu Olsun.

Cumhuriyetimizin 96. yılını kutladığımız bu günlerde, geleceğe büyük bir ümit, inanç ve gayretle yürümek azmi ve de kararlılığı dileğiyle. Cumhuriyet Bayramınız Kutlu Olsun.

İmkân kalmayacak surette muhafazasının mecburî kılan bir devlet şeklinde, cumhuriyet idaresi ilân olunsa bile, onu yaşatmak mümkün değildir. Cumhuriyet Bayramınız Kutlu Olsun.

Şanlı geçmişinde sınav niteliğinde pek çok güçlüğü yüz akı ile aşma başarısını gösteren Türkiye’nin, bu hedeflere ulaşacağından kuşku duyulmamalıdır. Cumhuriyet Bayramınız Kutlu Olsun.

Ulusumuzu Çağdaş bir anlayışın ürünü olan Cumhuriyetimize kavuşturan bağımsızlık mücadelemizin de tüm dünyaya örnek olmasını temenni ederim. Cumhuriyet Bayramınız Kutlu Olsun.

Aydınlığı söndürmek isteyen art niyetli zihniyetlerin varlığıyla bugüne ulaşan ve büyüyen Cumhuriyetin ilerleyişini kimse durduramayacak. Cumhuriyet Bayramınız Kutlu Olsun.

Esin kaynağımız, Atatürk’ün öncülük ettiği Türk aydınlanma felsefesi, gücümüz ise yurt sevgimiz, ulusal bilincimiz, birlik ve dayanışma ruhumuz olacaktır. Cumhuriyet Bayramınız Kutlu Olsun.

Cumhuriyetimizin bugün Ulu Önder Atatürk’ün açtığı yolda çağdaş uygarlık seviyesine ulaşmak için olumlu atılımlar yaptığını büyük bir onur ve gururu içerisinde. Cumhuriyet Bayramınız Kutlu Olsun.

Bugün, bizim bağımsız ve özgür bir devlet olarak yeniden ayağa kalktığımız ve Cumhuriyeti kurduğumuz Atatürk’ün ifadesi ile En Büyük Bayram günüdür. Cumhuriyet Bayramınız Kutlu Olsun.

Cumhuriyet’in geleceğe büyük bir ümitle bakmamızı sağlayan gurur verici atılım ve başarıları her türlü zorlu engelin aşılması konusunda bizlere güç vermesi dileğiyle. Cumhuriyet Bayramınız Kutlu Olsun.

Atatürk’ün liderliğinde kurulan Cumhuriyetimizin 97. yıldönümünü tüm Türkiye’de coşkuyla kutlamaktayız. Türkiye Cumhuriyeti ilelebet var olacaktır. Cumhuriyet Bayramınızı en içten dileklerimle kutlarım.

20 yorum

Cumhuriyet Bayramı’nı kutlamak için en uygun mesajlar burada.

Bayramın ruhunu bu sözlerle daha da hissettim.

Bu sayfa, Cumhuriyet Bayramı ruhunu anlamamı sağladı.

Bayramın önemini anlatan mükemmel sözler.

Bu sözlerle bayramımız daha da coşkulu geçecek.

Bu sayfayla Cumhuriyet Bayramı daha da coşkulu geçecek.

Bu sözler gerçekten duygularımı ifade ediyor.

Bayram coşkumuzu anlatan en güzel sözler bu sayfada.

Cumhuriyet Bayramı için en güzel mesajlar burada.

Bu sayfada bayramın ne kadar özel olduğunu hissedebilirsiniz.

Bayramımızı daha da anlamlı kılan güzel sözler var burada.

Bu sözlerle bayramımız daha da anlamlı oldu.

Cumhuriyet Bayramı’na yakışır sözlerle dolu bir sayfa, beğendim!

Tam da Cumhuriyet Bayramı’nda paylaşmak istediklerimi burada buldum.

Cumhuriyet Bayramı’na dair ne ararsanız bu sayfada.

En anlamlı Cumhuriyet Bayramı mesajları bu sayfada.

Aradığım en özel Cumhuriyet Bayramı sözleri burada.

Çok güzel ifadelerle dolu bir sayfa, herkese tavsiye ederim.

Her bir söz, bayramın değerini yansıtıyor.

Bayramımızı en güzel şekilde ifade eden sözler burada.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap