Cuma Günü İle İlgili Sözler

Cuma Günü İle İlgili Sözler. Cuma günü, tüm Müslüman âleminin bayramı olarak nitelendirilen dini önemi ve maneviyatı büyük olan bir gündür. Bu günde tüm Müslümanlar birbirlerinin cumasını kutlar ve her Müslüman hem kendi hem de diğer Müslümanlar için dua eder. Cuma günleri erkekler camiye gider ve Cuma namazı kılarlar. Müslümanların bayramı olan Cuma günü, Allah’a bol dua ederiz ve Allah’tan tüm günahlarımız için af dileriz. Bu kadar önemli ve bereketli bir günde diğer Müslümanları da sevindirmek, onlara selam vermek ve onlara dua etmek de Allah katında sevaptır. Bu nedenle de sevdiklerinize Cuma günü ile ilgili sözler paylaşarak tüm sevdiklerinizin mübarek gününü kutlayabilir ve siz de onların dualarında yerinizi alabilirsiniz.

Dini sözler, aynı zamanda Müslümanları birbirlerine daha çok yakınlaştıran güzel sözlerdir. Bu sözleri sevdiklerinize mesajla atabileceğiniz gibi eğer daha fazla kişiye ulaştırmak istiyorsanız sosyal medya hesaplarınızdan paylaşabilir ya da toplu mesaj olarak tüm kişilere bu sözleri atarak herkesin faydalanmasını sağlayabilirsiniz. Dualar ve tüm güzel duygular paylaştıkça çoğalan güzel duygulardır.

Cuma Günü İle İlgili Sözler
Cuma Günü İle İlgili Sözler

Cuma Günü İle İlgili Sözler

  • Bugün bereket, bugün rahmet, bugün şefaat. Hayırlı cumalar dilerim…
  • Allah’ın nuruyla, ümmetini selamlayan gül yüzlü nur Peygamberin (sav) şefaati üzerinize olsun. Hayırlı Cumalar…
  • Gönüller duada birleşince cumalar güzelleşir. Hayırlı cumalar olsun…
  • Yükü sevgi, özü saygı, gücü barış, süsü hoşgörü olan mübarek dinimizin seçtiği haftanın özel günü olan cumanızı kutlarım.
  • Dualarda bu Cuma günü de buluşmak dileğiyle. Cumanın bereketi üstünüze olsun.
  • Allah’ım; inancımızdan ötürü bizi zillete düşürmeye gayret edenlere fırsat verme. Bizleri İslam yolundan ayırma. Hayırlı Cumalar.
  • Tüm Müslüman kardeşlerimin en değerli gününü kutlarım. Bereketli cumalar dilerim.
  • Allah’ım; bizleri rahmetinin o engin lütfuyla bağışla, bize merhamet et. Bize hidayet ver ve sırat-ı müstakimden ayırma. Hayırlı Cumalar…

Bu güzel Cuma gününde tüm Müslümanlığa huzurlu günler dilerim.

Bu dünya fani sakın güvenme, giden gelmez, gelen durmaz, Allah sevgisi gönülden çıkmaz, gönlünüz iman mekânınız cennet olsun, hayırlı Cumalar.

Üstüne güneş doğan en kutlu gündür Cuma. Hayırlı cumalar dilerim.

Hayatın şereflisini, rızkın bereketlisini, vücudun sıhhatlisini, ahlakın faziletlisini, evladın edeplisini, nasip eyle ya Rabbim. Hayırlı Cumalar dilerim.

Umutsuz kapılar vardır açılmaz, Rabbimin kapısı büyüktür, kapanmaz. Sen umudunu kaybetme Rabbim kulunu bırakmaz. Hayırlı Cumalar…

İmkanların bittiği yerde iman vardır. Derdin ne kadar büyük olursa olsun, derdinden büyük Allah vardır. Cumanız Mübarek Olsun.

Bildirdiğin ve gizlediğin tüm isimlerini ve Kur’an-ı Kerim’i, kalbimizin baharı, gönlümüzün nuru, sıkıntımızın ilacı yap. Hayırlı Cumalar…

Kalpler imanla, gönüller huzurla dolsun. Saadetler hepimizin olsun. Ne kurulan bağlar bozulsun, nede dostlar unutulsun. Cumanız mübarek olsun.

Duaların geri çevrilmeyeceği bugünde rabbim dualarımızı kabul etsin. Bizleri rahmetinden mahrum bırakmasın güzel Mevla’m. Hayırlı Cuma’lar.

Ey Rabbim dinimizden dolayı bizi zillete düşürmeye çaba sarf edenlere fırsat verme. Bizleri İslamın yolundan ayırma… Hayırlı cumalar…

Bütün güzelliklerin kilidini kendinde bulunduran Rabbim hakkımızda en hayırlı kilitleri aç… Cumamız bayram tadında olsun inşallah…

Güneşin pembeliğiyle doğan, saflığıyla süzülen, herkese nasip olmayan mutluluk denen o en güzel duygu sizle olsun. Hayırlı cumalar dilerim.

Ya Rabbi; sana açılan elleri, sana yönelen gönülleri, sana bükülen boyunları, sana yalvaran dilleri, ne olur boş çevirme… Hayırlı cumalar…

Önce yollar uzanır hakka yürümek için, tomurcuklar güller açar onu görmek için, dua eden biri var senin için. Sende dua et Allah için. Cumanız mübarek olsun.

Allah’ım, peygamberin Muhammed (s.a.v) in hürmeti için senden istiyorum, sana yöneliyorum. Bu mübarek gün dualarımızı kabul eyle. Hayırlı nurlu cumalar…

Rabbimiz! Güçsüzlüğümüzü ve Senin isteklerini yerine getirmedeki yeteneksizliğimizi Sana şikâyet ediyoruz. Üzüntümüzü ve tasamızı da yalnız Sana arz ediyoruz.

Önce yollar uzanır hakka yürümek için, tomurcuklar güller açar onu görmek için, dua eden biri var senin için. Sen de dua et ALLAH için. Cumanız mübarek olsun.

Günlerin en değerlisi cumadır. Cuma günü Bayramlardan ve Aşure gününden daha değerlidir. Cuma günü dünyada ve Ahirette müminlerin bayramıdır. Cumanız Mübarek Olsun.

Rabbim sen kalbi kırıkların sığınağı, yolda kalmışların yoldaşı, sen yalnızlığıma arkadaş olan ve tüm gönüllerin dert ortağısın. Beni benden uzağa at, senden uzağa atma. Cumanız mübarek olsun.

Anlatmaya dilde lisan yetmiyor, utancından durdu kalem gitmiyor, ne yapsak da, bizde kusur bitmiyor; olmuşuz bir kere isyana tabi, kurtar bizi Yarabbi… Cumanız hayırlı ve mübarek olsun…

Ya Rabbi; gönlümdeki boşlukları öyle güzel şeylerle doldur ki; kemiği olmayan dilim Allah kelimesinden başka bir şey demesin. Hayırlı Nurlu Cumalar…

Allah hikmetiyle bir kapıyı kapatırsa rahmetiyle diğerini açar. Ya Rabbi bu mübarek Cuma günü hürmetine bizlere hayırlı kapılar aç. Hayırlı Cumalar…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap