Çörek Otu Yağı Neye İyi Gelir? Nerelerde Kullanılır?

  Yüzyıllardır süre gelen bir şifa bitkisi olarak bilinen çörek otu aynı zamanda çok sayıda yiyeceğe tat vermesi için konulur. Çörek otu yağı ise bin derd..

Yüzyıllardır süre gelen bir şifa bitkisi olarak bilinen çörek otu aynı zamanda çok sayıda yiyeceğe tat vermesi için konulur.

Çörek otu yağı ise bin derde deva diye tanımlanan bitkisel bir çözüm olarak görülebilir. Aslında çok sık tüketilmemesi doğal ürünlerden koparak kimyasal bazlı ilaçlara başvurmamızdan kaynaklanmaktadır.

Öğütülmüş çörek otunun zeytinyağı ile harmanlanması sonucunda ortaya çıkan bu yağın sağlık yönünden en bilinen tanımı kansere karşı sağladığı etkidir.

Kanser hastalarının onkolojik sürecinde sıkça başvurmasının dışında saç bakımı ve cilt bakımı için kullanmakta olan geniş bir kitle vardır.

Haliyle kanserli hücrelerin çoğalmasına, üremesine ve vücudumuzun yavaş yavaş teslim olmasına engel olan bir doğallıktan bahsetmekteyiz.

Çörek Otu Yağı Nasıl Yapılır?

Çörek otu yağı üretimi için ilk etapta öğütülmüş çörek otuna ihtiyaç duyulur. Kendi içerisinde bir yağ birikintisine sahip olmasına karşılık bir diğer doğal mucize zeytinyağı ile karıştırılmaktadır.

Bunu bizzat çörek otunu öğüttükten sonra yeterli miktarda zeytinyağı ile birleştirerek kendiniz yapabilmeniz mümkündür.

Fakat günümüzde bunu yapmak yerine aktarlardan şişeler halinde satılan varyasyonlarına ulaşmak mümkündür.

Evde hazırlanılan tarifte yaklaşık bir haftalık bir bekleme süresi vardır. Bu bekleme süresini şu şekilde maddelere ayırabiliriz.

Çörek otu tohumunu öğütün.

Öğütürken bir havan işinzi görecektir. Daha etkin olması için mutfak robotu ya da kesici diğer elektronik ürünleri tercih edebilirsiniz.

Bir kavanoz ya da uygun kabın içerisine öğütülmüş çörek otunu koyduktan sonra üzerine tereyağını dolduruyoruz.

Sonrasında bir haftalık bekleme süreci var.

Bu bekleme sürecinde kapalı durmasına gerek yok.

Keza ortalama olarak 8 saatte bir karıştırarak yağ ile çörek otu yağının tamamıyla birbirine entegre olmasını sağlamalısınız.

Bir hafta sonra doğal ev yapımı çörek otu yağınız hazır.

Çörek Otu Yağı Kansere Karşı Etkili Mi?

Birçok kanser hastasının çörek otu yağı mucizesi ile tanışması zaman alıyor.

Fakat kanserli hücrelerle savaşmak, savaşmanın yanı sıra bunların yayılmasını önlemek sandığınızdan oldukça kolaydır.

Onkoloji uzmanlarının tavsiyelerine baktığımızda çörekotu yağı ile bal karışımının düzenli tüketilmesi kanserli hücre yapılarının bozulmasına sebep oluyor.

Vücudunuzun bağışıklık sistemini güçlendirmesinin dışında kanser teşhisiniz ne olursa olsun yerinde bir tedavi şansı sağlayabiliyor. Etkin olduğu kanser türlerinde ise neredeyse bir ayrım yok.

Kolon kanseri

Cilt kanseri

Karaciğer kanseri

Rahim kanseri

Beyin kanseri

Mide kanseri

Meme kanseri

Prostat kanseri

Pankreas kanseri

Kanserden korunmanın doğal yolları arasında yer alan çörek otu yağının faydaları yalnızca kanser hastalığıyla savaşması da değil.

Alternatif tıbbın en gelişmiş yöntemleri arasında görülüp tüm uygarlıklar tarafından kullanıldığını hesaba katarsak etkilerini anlamak daha da mümkün hale geliyor.

Çörek Otu Yağının Faydaları

Çörek otu yağı yararları ile vücudumuzun ihtiyaç duyduğu çok sayıda enzimi bize geri kazandırmaktadır.

Kendi başına bir panzehir olarak adlandırılan zeytinyağı ile birleştiğinde, üzerine doğal bal eklendiğinde sağlığımıza katacaklarını düşünmek yeterli olabiliyor.

Kanser Hücreleriyle Savaşır

Kanser teşhisi konulmuş, erken tanı ya da şüpheli durumlarda, hatta önlem alabilmek için kullanılabilecek bir bitkisel kürdür. Çörek otu yağı kanserli hücrelerle savaşarak vücudumuzu korur.

Bağışıklık Sistemini Güçlendirir

Bağışıklık sistemini güçlü kılarak kanser gibi hastalıkların bile önüne geçmeyi başarır. Bu diğer hastalıklar içinde ciddi bir önlem anlamına gelir.

Enfeksiyonlara Karşı

Grip ya da nezle gibi, hava yoluyla alınabilecek soğul algınlığı benzeri enfeksiyonel rahatsızlıklarda tedavi edici etkisi vardır.

Halsizlik ve Yorgunluk

Eğer hiçbir iş yapmadan kendinizi halsiz ya da yorgun hissediyorsanız çörek otu yağıyla bunu üzerinizden atabilirsiniz.

Kronik Rahatsızlıklar İçin

Bronşit ve astım gibi küçük yaşlardan beri var olan, aileden geçen ve bu gibi rahatsızlıklarla denk olan durumların yatıştırılmasında ana etkenler arasında kullanılabilir. Doğal bir antibiyotik etkisi görecektir.

Cilt ve Saç Bakımı

Hem saçlarınız için hem de cilt bakımınız için gereken birçok minerali içerisinde barındırır. Daha esnek ve diri bir tene, parlak saçlara sahip olmanızı sağlamaktadır.

Baş Ağrıları

En basit örneğiyle ülkemizde herkesin şikâyetçi olduğu baş ağrılarında çözüm yolu çörek otu yağıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap