Çöp Kovası Nasıl Güzel Kokar?

Çöp kovaları evlerimizde, ofislerimizde, işyerlerinde, mutfaklarda, banyo ve tuvaletlerde, balkonlarda ve daha birçok alanda atıklarımızı dökmek için kullandığ..

Çöp kovaları evlerimizde, ofislerimizde, işyerlerinde, mutfaklarda, banyo ve tuvaletlerde, balkonlarda ve daha birçok alanda atıklarımızı dökmek için kullandığımız kovalardır.

Mutfakta ve balkonlarda kullandığımız çöp kovalarının içerisinden genellikle besin atıklarını attığımız için oldukça keskin ve kötü kokular ortaya çıkar ve bu çöp kovalarının kokusu ortamda hoş olmaz.

Çöp kovalarının temizliği ve düzenli olarak boşaltılması gerçekleştirilemediği takdirde ortaya çıkan kokular daha da rahatsız edici ve keskin bir hal alır.

Çöp Kovasının Güzel Kokması İçin Neler Yapılabilir?

Çöp kovasının iğrenç ve insanı kendinden geçiren keskin kokusunu engelleyebilmek için öncelikli olarak çöp poşetleri kullanmak gerekmektedir. Poşetlerin sık sık değişimini yapmak ve ağızlarını sıkıca bağlayarak büyük bir çöp kovasında biriktirmek gerekmektedir.

Günlük olarak değiştirmek ve böylece çöpteki karışımların özellikle de sıcak etkisiyle birleşerek daha da kötü kokulara neden olmasını engellemek gerekir.
Çöp kovasını boşalttıktan sonra içerisine muhakkak yıkamalı ve deterjanlar kullanılmalıdır.

Çöp kovasının güzel kokması için yapabileceğiniz küçük bir yöntem ise kokulu çöp poşeti kullanmak ve çöplerin baskın kokusunu ortadan kaldırmayı sağlayacak güzel koku kullanmaktır.

Bir diğer yöntem ise limon kabuğu gibi ferahlatıcı kokuya sahip olan maddelerin çöp kovasının dibine koymak ve üzerine çöp poşetini geçirmektir. Kullandığınız limon kabuğu ve lavanta çöp kutusunun dibinde oluşacak olan kötü kokuyu bastıracak ve engelleyecektir.

Bakterilerin etkisiz hale getirilmesinde oldukça önemli olan sirke çöp kovasının dibinde bakteri oluşumunu engellemek ve kötü kokuyu ortadan kaldırmak için kullanılabilecek bir diğer yöntemdir.

Sirke kokusu oldukça keskin bir koku olarak görülse de çöp kutusunun dibinde oluşacak olan kötü kokudan daha çok tercih edilir ve engelleyici bir yöntem olur.

Mutfak ve çocuk bezi çöpleri için sizler kokulu çöp poşetlerinden kullanmayı tercih etmelisiniz Ancak bu çöp poşetleri diğer çöp poşetlerinden daha maliyetli olduğu için kimi zaman bu poşetleri satın almak bütçenizi zorlayabilir.

Kokulu çöp poşetleri çöp kokusunun bastırılması açısından ve bulundukları ortama hoş koku yaymaları açısından değerlendirildiğinde oldukça etkili görülebilecek çözümlerden olacaklardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap