Civan İsminin Anlamı

Civan İsminin Anlamı

Dünyanın en farklı duygularından bir tanesi anne baba olmaktır. Ebeveyn adayları anne baba olacağını öğrendikleri ilk andan itibaren çocuklarına en özel ismi koymayı hedefler. Genellikle ebeveynler modern resimlerden yana tercihlerini kullanıyor olsalar da bazı ebeveynler ise tercihini geleneksel isimlerden yana kullanmak ister.

Tercihini geleneksel isimlerden  yana kullanmak isteyen ve  erkek bebek bekleyen anne baba adayları mutlaka Civan ismi ile karşılaşırlar. Civan ismi geçmişten günümüzde kadar oldukça sık kullanılan ve geçmişte de pek çok kişinin tercih ettiği isimlerden bir tanesidir. Hem kulağa hoş gelmesi hem de dikkat çekici bir isim olması sebebiyle pek çok anne baba adayı Civan isminin anlamı nedir? Sorusunu gündeme  getirmektedir.

Uzmanların Civan ismi hakkında gerçekleştirdiği açıklamalara göre Civan isminin anlamları arasında pek çok anlamdan söz etmek mümkündür. Civan isminin ilk anlamı kabına sığmayan, ikinci anlamı ay kadar güzel olan, üçüncü anlamı taze, dördüncü anlamı genç delikanlı, beşinci anlamı cevan, altıncı anlamı genç, yedinci anlamı delikanlı, sekizinci anlamı ise yakışıklı olarak bilinmektedir.

Farsça kökenli olan ve pek çok kişi tarafından kullanılan bu isim hakkında merak edilen sorulardan bir değilse Civan ismi Kuran-ı  Kerim içerisinde geçiyor mu? Sorusudur. Genel olarak erkek çocuklarında kullanılan ve Farsça kökenli olması sebebiyle Kuran-ı Kerim içerisinde geçtiği düşünülen bu isim Kuranı Kerim’in içerisinde geçmemektedir. Uzmanlar Kuranı Kerim içerisine geçmemesine rağmen bu ismin çocuklara verilmesinde herhangi bir sorun olmadığını ve çocuklarda kullanabilecek isimler arasında yer aldığını söylemektedir.

Civan ismi çocuklarda kullanılmadan önce mutlaka araştırılmalı ve Civan isminin özellikleri öğrenildikten sonra bu isim tercih edilmelidir. Genel bir değerlendirme yapıldığına ve Civan isminin olumlu ve  olumsuz özellikleri göz önünde bulundurulduğunda bu ismin olumlu özellikleri arasında işine önem verme, zeka, mantık, gerçekçilik, analitik düşünce, sabır, el becerisi, prensipler, çalışkanlık, detaycılık, yardımseverlik, anlayış ve mükemmeliyetçilik özelliklerini ön plana çıktığı görülmektedir.

Tüm bunların yanı sıra Civan isminin olumsuz özellikleri arasında ise eleştiriden hoşlanmama ve aşırı hırs yer almaktadır. Ebeveynler bu ismi çocuklarına vermeden önce Civan isminin tüm bu özelliklerini değerlendirmeli ve genel bir değerlendirme yapılmasının ardından Civan isminin çocuğa verilip verilmeyeceğine karar vermelidirler.

Civan ismi hakkında merak edilen bir diğer konu ise Civan isminin fiziksel özellikleri olmaktadır. Bu isme sahip olan kişilerde genellikle büyük gözler, kaşlar arasında geniş bir mesafe, kıvrımlı bir burun, köseli çene, kusursuz bir cilt, kalın saçlar ve düz bir kalça görülmektedir.

Bazı ebeveynler çocuklarına isim verirken iki çocuğunun ismini birbiriyle uyumlu olmasını tercih etmektedir. Bu durum ile karşılaşılması durumunda Civan ismi ile uyumlu isimler araştırılmaktadır. Civan ismi ile uyumlu isim arayış içerisinde olan kişiler için aşağıdaki liste hazırlanmıştır.

Aşağıda yer alan listeden Civan ismi ile uyum sağlayan isimlere  ulaşabilir ve pek çok isim arasından tercihinizi gerçekleştirebilirsiniz. Listede yer alan tüm isimler  Civan ismi ile uyum sağlamakta ve bazıları kız çocuklarına hitap ederken bazıları ise erkek çocuklara hitap etmektedir. Sizler de çocuğunuz için uyumlu iki isim arayış içerisindeyseniz aşağıdaki listeden tercihinizi yapabilir ve çocuğunuz için anlamlı bir isim tercihi gerçekleştirebilirsiniz.

Nevcivan, Ercivan, Nurcivan, Civanmert, Akcivan, Civanşir, Civanban, Şivan, Pehlivan, Rıdvan, Elvan, Mervan, Şervan, Şirvan, Ridvan, Rızvan, Cihan, Cinan, Can, Coşkun, Cemalettin, Ceyhun, Celalettin, Cengizhan, Ceyhan, Berivan, Elvan, Revan, Sevan, Keyvan, Evan, Cinan, Canan, Ceren, Ceylan, Ceylin, Ceyhan isimleri Civan ismi ile uyumlu isimler arasında yer almaktadır.

civan-isminin-anlami-6870
Civan İsminin Anlamı

Civan isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 3 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Kabına Sığmayan Ve Ay Gibi Güzel Olan
  • 2 – Taze, genç delikanlı, cevan.
  • 3 – Genç, delikanlı, yakışıklı. – [Bakınız: Cevan]

Cinsiyeti: Erkek
Kökeni: Farsça
Kuran ‘da geçmiyor.

Civan ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Civan ismini kullanan 4.328 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Civan ismini kullanan 769 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Civan ismini kullanan 140 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Civan ismini kullanan 199 kişi bulunmaktadır.

Civan isminin Türkiye sıralaması

Civan en çok kullanılan 1588. isimdir.

Erkek isimleri arasında, en çok kullanılan 760. isimdir.

Civan ismini kullananların sayısı, son bir yılda 145 kişi artmıştır.

Civan isminin Harf Analizi

Kişiye Civan ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

C : Konuşma ve yazma yetenekleri olan çağrıştırır.

İ : Hassas ve duygusal anlamlarını çağrıştırır, i harfi olmazsa da olur.

V : Kendi içine dönük, umursamaz birini çağrıştırır, v harfinin çok bir etkisi yoktur.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

N : Sağduyulu bir özelliğe sahip olduğunu çağrıştırır, n harfi fena değildir.

Civan İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Civan ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Civan isminin anlamını gözden geçirin!

Civan İsminin Numerolojisi

Civan isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

C: üç
İ: on iki
V: yirmi yedi
A: bir
N: on yedi
TOPLAM: 60

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap