Çırayla Mangal Nasıl Yakılır? Püf Noktaları

cirayla-mangal-nasil-yakilir-puf-noktalari-69168

Mangal Nasıl Yakılır Mangal yakmak size eziyet veriyorsa çıra ve diğer malzemeleri hazır bulundurarak kolayca yakabilirsiniz. Mangal yakmak için püf noktalar yazımızda.

Mangal Nasıl Yakılır Genellikle yemek ihtiyacını karşılamak için yapmış olduğumuz Türklerin vazgeçilmez unsurlarından bir tanesi olan mangal son derece keyifli bir yemek pişirme metodu olmaktadır.

Mangaldan keyif alabilmeniz için doğru bir şekilde yapmanız ve doğru bir şekilde pişirme işlemleri tamamlamanız gerekiyor. Doğru biçimde yapmadığınız mangallar da hem yemek pişirmek zor hale gelecektir hem de sağlıksız olabilir.

Mangal Nasıl Yakılır

Mangal Nasıl Yakılır

Çıra ile mangal yakmak son derece uygun bir pişirme yöntemi oluşturacaktır şimdi bu işlemlerin nasıl gerçekleştirileceğini beraber bakalım .

Mangalı yaka bilmeniz için mangal, mangal kömürü, çıra ,Ateş kaynağınız, Kağıt ızgara teli ve 1 adet Maşa ve ihtiyacınız bulunuyor.Bu ihtiyaçlarınızı tamamladıktan sonra rahat bir şekilde malımızı rahatlıkla yakabilirsiniz.

Mangalı yakmak için fazla Rüzgar almayacak bir ortam seçmenizi tavsiye ediyoruz çünkü rüzgar hem mangalı yakmanızı zorlaştıracaktır hem de yakmış olduktan sonra mangalın içerisindeki kor etrafı rüzgardan dolayı sıçrayabilir böyle bir güvenlik önlemi almanızda tavsiye edilir.

Özellikle mangalın yakılma esnasında az bir miktar daha da olsa rüzgara ihtiyacınız bulunuyor bunun için herhangi bir alet kullanarak yalancı Rüzgar oluşturup yenileme işlemi de yapabilirsiniz.
Mangal büyük mangal kömürleri yerleştirilerek Ateşlere tutulmalıdır çünkü en doğru şekilde yapabilmek için buna ihtiyaç bulunmaktadır aynı zamanda burada çırak kullanmanız da gerekir.

Mangal yakarken gazete kağıtlarını kullanırsanız gazete parçaları yanarak Etin üstüne yapışabilir ve et de bazı kimyasal maddeler oluşabilir. Bu durumlardan ötürü sağlıklı bir şekilde mangal yakmak için kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

Çıra Kuru ve hızlı bir şekilde yanma özelliğine sahip Kendinden daha büyük gözleri tutuşturmakla kullanılan ufak ağaç parçalarına verilen genel isimdir. Gidildiği takdirde tüm alanlarda ve marketlerde bunları rahatlıkla bulabilirsiniz.

Kurumuş ağaçların altından toparla ya bileceğiniz kiralarla mangalı yapmanız son derece basittir. Şunları topladıktan sonra mangalı kurun Ve Mangal hazırlanınca sıraları belli aralıklarla mangalın alt bölümüne yerleştirin.

Bu kısımlarda dikkat etmeniz gereken en önemli nokta kiraların yoğun ve üst üste dizilmesidir. Mangalın Alev aldıktan sonra kiraları mangal büyüklüğüne göre ekleyebilirsiniz.

Çıralar yanmaya başladıktan sonra üzerine biraz daha çıra atarak ateşin kuvvetlenmesi sağlanır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap