Çınar İsminin Anlamı

Çınar İsminin Anlamı

İsimlerin anlamları çoğu kişi tarafından hep merak konusu olmaktadır. Özellikle tınısı hoş olan ve farklı isimler dikkat çekmektedir. Çınar ismi de bunlardan biridir. Çınar isminin anlamı nedir? Detaylı bir şekilde açıklayalım.

Çınar isminin kökeni Farsçadır. Erkekler için kullanılan bir isimdir. Çınar ismi 6 farklı anlama sahiptir. Çınar isminin anlamları;  hiç kimsenin karşısında boyun eğmeyen, eğilmeyen, kırmızı rengi olan bir meyve, çok uzun ömürlü boyu 30 metreye varan uzun dallı ağaç, uzun ömürlü ve uzun dalları olan ağaç türü ve güç almak için dayanılan kimsedir. Peki, Çınar TDK’deki anlamı nedir diye inceleyecek olursak, dalları 30 metreye kadar uzanan, uzun ömürlü, geniş yapraklı, süs amacıyla ekilen bir ağaç türü ve Diyarbakır iline bağlı ilçelerden biri anlamına geldiği görülmektedir.

Türkiye’de Çınar ismini kullanan 49008 kişi bulunmaktadır. Çınar ismi Türkiye genelinde en çok kullanılan 349. İsim olarak geçmektedir. Erkek isimleri arasında en çok kullanılan 168. sırada bulunmaktadır. Çınar ismini kullanan kişi sayısı son 1 yılda 3788 kişi olarak artış göstermektedir.

Çınar isminin analizi yapılacak olursa şunları ifade edebiliriz. Çınar ismine sahip olan kişiler genel itibariyle karizmatik ve alımlı olurlar. Sabit fikirleri bulunmaz, değişikliklere açıktır. İnsanlara kendilerini sevdirmeyi başarırlar. Çevresi tarafından çabuk sevilen ve sayılan kişilerdir.

Olumlu tarafları; amaçları olan, sabit fikirleri bulunmayan, sosyal ortamlarda sevilen, dostluk ilişkilerinde iyi, hoşgörülü, uyumlu mizacı bulunan, çevresi tarafından sevilen, değişikliklere açık olan, hayatında ki her şeyden memnun olabilen, iyimser, insanlara karşı hoşgörülü ve sempatik kişilikleri vardır.

Olumsuz tarafları; çabuk kırılan, hassas, duygularını rahat ifade edemeyen ve kolay kuşku duyan kişilikleri vardır.

Fiziksel özellikleri ise şöyledir; sağlıklı bir fiziki görüntüsü olan, dalgalı ve gür saçları olan, geniş alnı olan, büyük gözleri olan ve yüzü açık olan kişilerdir.

Çınar isminin kişilik analizi şöyledir; sorumluluk almaktan çekinmeyen, çevreleri tarafından güvenilen, giyimleri ile dikkatleri üzerinde toplayabilen, dış görünüşüne özen gösteren, sempatik, yardım sever ve çalışkan kişiliklerdir. Kısa sürede işlerinde başarıyı yakalayabilen kişilerdir. Özel ikili ilişkilerinde özenli davranan ve aranan kişilerdir. Çınar ismine sahip olan kişiler hayvansever insanlardır. Aynı zamanda özgüvenleri yüksek ve hayatlarından memnun olan kimselerdir. Çevresindeki insanlara yardım etmekten mutlu olan kişilerdir. Hayatlarında yoğun iş temposuna alışmış kişilerdir. Mizahi yönleri gelişmiş, çevresindeki insanları güldürme yeteneği olan kişilerdir.

Çınar isminin harf analizi; Ç: Zevkine ve eğlenceye düşkünlük, I: Hassas ve kırılganlık, N: Sağduyulu bir yapısı bulunan, A: Enerjik yapılı, aktif ve dışa dönük olan, R: Hayatlarında daima tereddüt bulunan, kararsızlık çeken kişiler olarak ifade edilebilir.

Çınar ismi caiz mi diye merak edenler için açıklayabiliriz. Çınar ismi Kuran’da geçmemektedir. Fakat çocuklara Çınar isminin konulmasında herhangi bir sakınca görülmemektedir.

Çınar isminin numerolojik analizi yapılacak olursa; Ç: 4, I:11, N:17, A:1, R:21’dir. Yapılan analizi ise Çınar isminin numerolojik rakamı 54’tür. Kader sayısı ise 5’tir.

Çınar ismine benzer isimler; Arınç, Gülçınar, Özçınar, Çınak, Çıngı, Özpınar, Tanpınar, Arpınar, Gülnar, Zinar, Yanar, Elnar, Köknar, Senar, Anar, Pınar, Renginar ve Sunar isimleridir.

Çınar ismine sahip olan ünlüler: Tolgahan Sayışman Lale Devri adlı dizi de Çınar karakterini canlandırmıştır. Aşk Mantık İntikam adlı dizi de Burak Yörük Çınar karakterini canlandırmıştır. Yargı dizisinde Arda Anarat Çınar karakterini canlandırmıştır. Aynı zamanda Kırık Hayatlar dizisinde Erdem Yılmaz Çınar karakterine hayat vermiştir.

Çınar
Çınar

 

Çınar isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 6 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Kırmızı Renkli Bir Meyve.
  • 2 – Hiçbirşey Karşısında Eğilmeyen, Boyun Eğmeyen
  • 3 – Boyu 30 m.ye ulaşabilen, kalın dallı, çok uzun ömürlü bir ağaç türü.
  • 4 – Çınar ağacı
  • 5 – Uzun boylu, kalın dallı, uzun ömürlü bir ağaç.
  • 6 – Dayanak, destek, güç alınan kimse, güçlü kimse.

Cinsiyeti: Erkek
Kökeni: Farsça
Kuran ‘da geçmiyor.

Çınar ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Çınar ismini kullanan 49.008 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Çınar ismini kullanan 10.646 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Çınar ismini kullanan 4.098 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Çınar ismini kullanan 4.981 kişi bulunmaktadır.

Çınar isminin Türkiye sıralaması

Çınar en çok kullanılan 349. isimdir.

Erkek isimleri arasında, en çok kullanılan 168. isimdir.

Çınar ismini kullananların sayısı, son bir yılda 3.788 kişi artmıştır.

Aşağıdaki grafik, Çınar isminin en son hangi yıllar popular olduğunu, o yıl doğan bebeklere verilen erkek isimleri arasında kaçıncı sırada olduğunu göstermektedir.

Aşağıdaki grafik, Çınar isminin en son hangi yıllar popular olduğunu, o yıl doğan bebeklere verilen erkek isimleri arasında kaçıncı sırada olduğunu göstermektedir.

Çınar isminin Harf Analizi

Kişiye Çınar ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

Ç : Zevk sefa düşkünü çağrıştırır, bu harfi içermese de olur.

I : Hassas anlamını çağrıştırır, ı harfi olmazsa da olur.

N : Sağduyulu bir özelliğe sahip olduğunu çağrıştırır, n harfi fena değildir.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

R : Tereddütlü birini çağrıştırır, olmasa da olur.

Çınar İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Çınar ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Çınar isminin anlamını gözden geçirin!

Çınar İsminin Numerolojisi

Çınar isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

Ç: dört
I: on bir
N: on yedi
A: bir
R: yirmi bir
TOPLAM: 54

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap