Cilt Bakımı İçin Zeytinyağının Mucizevi Faydaları

Cilt bakımı için zeytinyağının mucizevi faydaları sağlığımıza birçok faydası olan altın sıvı olarak nitelendirilen zeytinyağı sayesinde sizlerinde hayal ettiği..

Cilt bakımı için zeytinyağının mucizevi faydaları sağlığımıza birçok faydası olan altın sıvı olarak nitelendirilen zeytinyağı sayesinde sizlerinde hayal ettiğiniz pürüzsüz bir cilde kavuşmanızı sağlayacak tavsiyelerden oluşmaktadır.

Cilt bakımı için zeytinyağı kullanımı uzun yıllardır özellikle Akdenizli kadınların yaygın olarak kullanılmakla birlikte özellikle son zamanlarda sıklıkla duymaya başladığımız kürlerle uzmanlar tarafından da tavsiye edilmeye başlandı.

Zeytinyağı içinde bulunan A, D, E, K vitaminleri ile vücudumuzdaki tüm hücrelerin yenilenmesini sağlarken aynı zamanda yaşlanmayı geciktirici özelliği de içinde barındırmaktadır.

Doğal güzellik iksirleri arasında ilk sıralarda gelen zeytinyağı yüz maskesi, nemlendirici, serum, krem gibi kullanım şekilleri ile tatbik edilebileceği gibi doğal ve etkili cilt bakım ürünü olacaktır.

Cilt nemlendirme için zeytinyağı kullanımı gece yatmadan önce kullanılabileceği gibi temizlediğiniz cildinize direk sürerek tatbik edilmektedir. Cildinize parlaklık ve yumuşaklık kazandıran zeytinyağı formda bir güne başlamanızı sağlayacağı gibi uzmanlar tarafından en doğal nemlendirici olarak tanımlanmaktadır.

Cilt temizliği içinde zeytinyağı kullanabileceğiniz gibi avucunuza alacağınız zeytinyağını parmak uçlarınızla dairesel hareketler yaparak cildinize masaj yaparak kullanmanız tavsiye edilmektedir.

Kadınların en büyük sorunlarından biri olan makyaj temizlemede de kullanabileceğiniz mucize yağı bir parça pamuk üzerinde kullanarak kolaylıkla makyajınızı temizleyebilirsiniz.

Yaşlanma karşıtı etkisi ile antiaging özelliğe sahip olan zeytinyağı yaşlanma belirtileri gördüğünüz cilt bölgelerine gönül rahatlığıyla uygulayabileceğiniz gibi hücrelerin yenilendiği ve daha genç görünüme kavuştuğu kısa sürede görülecektir.

Yağlı ciltlerde oluşan siyah noktalar, lekeler, kistler ve sivilceler güzelliğinizi gölgelemeye yeterken sizlere tavsiyemiz yine zeytinyağı kullanmanız olacaktır.

Cildinizde oluşan farklı problemlerde temizleyici özelliği ile kullanmanızı tavsiye ettiğimiz bu yağ yağ üretimini dengeleme özelliği ile özellikle yağlı cilde sahip tüm kadınlara uzmanlar tarafından önerilmektedir.

Kuru cildi canlandırma, kırışıklıkları azaltma gibi güzelliğimiz için önemli yararları olan zeytinyağı ayaklarda oluşan çatlaklara karşı da kullanılabilmektedir.

Saç bakımında zeytinyağının faydaları da kanıtlanmış olmakla beraber saç derisindeki yağı azaltmasının yanında kullanılan şampuanların yol açtığı olumsuz etkileri gidermesi de bu yağın yararları arasında yer almaktadır.

Kepek sorunu yaşayanlara tavsiye edilen bu yağ saçlarımıza dolgunluk kazandırırken parlaklık verir.

Göz altlarında oluşan şişliklerin giderilmesini de sağlayan zeytinyağını göz kremi olarak da kullanabileceğiniz gibi gece uyumadan önce tatbik etmeniz yeterli olacaktır.

Göz kremi olarak kullanırken buzdolabında beklettiğiniz bu yağı şiş bölgelere uygulamanız önerilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap