Çilekli Dondurma Tarifi, Nasıl Yapılır?

Ev yapımı çilekli dondurma sağlıklı ve lezzetli olması nedeni ile tercih edilir. Ortalama 8-10 tane çilek ve diğer malzemeler ile tarifi uygulayabilirsiniz.

Yaz aylarının en serinletici lezzetli yiyeceklerin başında Hiç kuşkusuz doldurmalar gelmektedir. Birçok aramada ve birçok markada dondurma günümüzde piyasada çok fazla satılmaktadır Çünkü yaz aylarında hem besleyici özelliği ile hem de lezzetiyle herkesin sevdiği yiyeceklerdir.

Ev yapımı olmayan dondurmaların bazıları katkı maddesi ve ilave şeker bulunduğundan dolayı kanserojen içerikli olabilir bu nedenlerden ötürü dikkatli olmak gerekiyor.

Birçok insan lezzetli olduğunu bildiği için bunları aldırma Sada Daha lezzetli dondurmaları kolay ve basit bir şekilde evinizde yapabilirsiniz.  Hafifletici aroması ile beraber çilekli dondurmalar bu alanda çok basit gerçekleştirilebilir

Malzemeler (1 porsiyon için)

7-10 adet çilek
Süt
3 yemek kaşığı şeker
4 yumurta,
Yoğurt ya da ekşi krema

Çilekli dondurma yapımına başlarken blenderdan geçirmek istediğiniz çileklerin Daha kolay bir şekilde parçalama bilmesi için 45 küçük parçaya bölme niz işinize yarayacaktır. Blendırdan geçirdikten sonra meyve suyu kıvamına gelene kadar bu işleme devam edilmektedir.

Kısık ateşte bir kapta süt yavaşça karıştırılır ve kaynayana kadar bu işleme devam edilir Fakat bu işlemi esnasında dibinin tutmaması çok kritik bir unsurdur. Kaynayan süt içine şeker yumurtalar ve diğer çilekler eklenir.

Birkaç dakika alt kısmı Kapalı kalacak şekilde tencerede karıştırılır göz kararı tüm malzemelerin birbirinden homojen şekilde karıştığında emin olana kadar bu işleme devam edilir.

Elde edilmiş olan karışım Daha sonra bir anda alınır Ve blender da defalarca kez geçirilme işlemi uygulanır. Daha önceden ayarlamış olduğunuz kapların içerisinde boşaltılan karışım dondurucularda yaklaşık 6 saat kadar bekletilmektedir

Buzluktan çıkarıldıktan sonra çilekli dondurma Eğer tercih ediyorsanız yanında meyvelerle de servis edilebilir. Aynı zamanda kek şerbetli tatlılar ve diğer ürünlerin yanında da servis edilirse çok lezzetli olur. Sağlıklı ve lezzetli ev yapımı olan çilekli dondurmaları bu şekilde rahatlıkla tüketme şansına bulunuyorsunuz.

Marketlerden hazır satın alabileceğiniz çikolata sosları ile üzerine Desenler yapabilir ve dondurma servisimizin çok daha güzel bir şekilde gözükmesini sağlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap