Cilde İyi Gelen Besinler

Cilde iyi gelen besinler mucizevi etkileri ile geçmişten günümüze kadınların hayal ettikleri güzelliği kendilerine kazandırırken sıkılaştırıcı ve parlaklık kaz..

Cilde iyi gelen besinler mucizevi etkileri ile geçmişten günümüze kadınların hayal ettikleri güzelliği kendilerine kazandırırken sıkılaştırıcı ve parlaklık kazandırıcı özellikleri içlerinde barındırmaktadır.

Cilde iyi gelen besinler günlük hayatta karşı karşıya kaldığımız olumsuz etkilerden zarar gören cildimizde oluşan kırışıklık, kuruluk ve çatlamaların önüne geçen minarel, vitaminlerle gerekli bakımı doğal yollardan yapabilmemiz sağlamaktadır.

Cilde faydalı yiyecekler listemizin ilk sırasında Omega 3 yağ asitleri bakımından zengin balık gelirken vücudumuza birçok faydası da kanıtlanmıştır.

Cildi nemlendirme ve farklı nedenlerle tahriş olan cildin iyileşmesini hızlandırıcı özelliği ile haftalık yemek listemizde mutlaka 2 ya da 3 öğün almamız gereken balık yararlı birçok minarele de sahip olmasıyla tüketimi tavsiye edilen besinler arasında yer almaktadır.

Cilt ve göz sağlığı açısından vücudumuza sayısız yararları olan havuç tüketimi de uzmanlar tarafından tavsiye edildiği gibi günümüzde birçok kozmetik kremin hazırlanmasında kullanılan bu mucize besini doğal yollarla almanız daha da etkili olacaktır.

Retinol içeriği sayesinde cildimizin istenilen görünüme kavuşmasında etkili olan havucu salatalarınızda veya tek olan tüketmeyi ihmal etmemenizi öneririz.
Cilde yararlı besinler listemizde Likopen içeriği ile çok faydalı olan domateste yer almakla beraber ciltte oluşan lekelerin, kırışıklıkların giderilmesinde yararlı olacaktır.

Domates özellikle dış ortamlarda çok fazla vakit geçirenlere güneşin zararlı ultraviyole ışınlarından korumasıyla da tavsiye edilen besinlerdendir. Cilt hücrelerini güçlendirme ve tüm kadınların korkulu rüyası olan lekelerin oluşmasını engelleme özelliği ile bilinen yumurta içerdiği protein sayesinde sağlığımıza da faydalı olacaktır.

Yumurta tüketimiz özellikle alerjisi olan kişilere tavsiye edilmezken çok fazla alınması halinde yarar yerine zarar getirebileceği de unutulmayarak kararında tüketmenizi tavsiye ederiz.

Cilde iyi gelen meyveler listemizin başında yer alan portakal içerdiği C vitamini sayesinde yaşlanma etkilerini giderirken özellikle sigara tiryakilerinin kullanması önerilmektedir.

Ciltte oluşan kırışıklıkları geciktirme özelliği de taşıyan portakal ve C vitamini yönünden zengin kivi, mandalina, çilek de mutlaka beslenme listenizde yer alması gereken meyvelerdendir.

C Vitamini yönünden zengin meyvelerin tüketilmesi aynı zamanda iltihaplanmalarında önüne geçmesini sağladığından uzmanlar tarafından tavsiye edilmekle beraber yaban mersini, böğürtlen, ahududu da cilt güzelliği bakımında alınması gereken meyveler arasındadır.

Yeşil yapraklı sebzeler demir eksikliğinden kaynaklanan solgun görünümü ortadan kaldırma özelliği taşırken kırışıklıkların derinleşmesini önlemesi ve cildin kendini yenilemesini sağlamasıyla mutlaka tüketilmelidir.

Cilt güzelliği için su tüketimi sanırım hepimiz tarafından bilinmekle beraber burada tekrar sizlere hatırlatarak toksinlerin vücuttan atılmasındaki etkisini vurgulamak istiyoruz.

Yaşlanma etkilerini azaltan ve kırışıklık oluşumunu geciktiren su tüketimi günlük olarak 2,5 litre civarında olmalıdır. Su tüketimi yanında sağlığımıza faydaları ve her an yaşadığımız stresten kurtularak sakinleşmemizi sağlayan papatya çayını da aksatmadan içmenizi tavsiye ederiz.

Uykuya dalmadan önce papatya çayı veya süt tüketiminin yararları uzmanlar tarafından da kabul görürken cilt güzelliği ile konuşulan kadınlardan olmak istiyorsanız tavsiyelerimizi uygulamanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap