Ciğer Dondurucuda Nasıl Saklanır?

Ciğer Dondurucuda Nasıl Saklanır? İçerisinde bulunduğu besinlerden ve vitaminlerden ötürü oldukça kıymetli bir yiyecek olan diğer dolaplarda hem çiğ olarak hem..

Ciğer Dondurucuda Nasıl Muhafaza Edilir?

İçerisinde bulunduğu besinlerden ve vitaminlerden ötürü oldukça kıymetli bir yiyecek olan diğer dolaplarda hem çiğ olarak hem de Pişmiş olarak muhafaza edilebilir.

Ciğerlerin dondurucuda iki farklı yöntemle saklanması diğer et türlerine göre ömürlerinin daha kısa sürmesini sağlıyor. Yöntemlerden birinde Yaklaşık 4 ay muhafaza edilebilir iken pişmiş yöntemde sadece iki ay kadar muhafaza edebilirsiniz.

Diyar besinler gibi ciğerinde dondurucuda muhafaza edilirken bazı önemli püf noktaları bulunmaktadır. Ciğer dondurucuya koyduktan sonra çıkartma işlemini gerçekleştirdiğiniz de tekrardan dondurucuya yerleştiremezsiniz.

Bu işlem sağlık açısından oldukça büyük tehlikelere yol açabilir. Tekrardan dondurucuya koyduğunuz zaman bakteriler hızlı bir şekilde çoğu alacağı için saklama işlemi son derece gereksiz olacaktır.

Pişmemiş ciğer dondurucuda nasıl saklanır?

Çiğ şekilde ciğeri dondurucuda saklayacaksın eğer ince dilimler haline getirmeli ya da küp şeklinde doğranmalıdır. Doğrama işlemlerinde ciğerin ince şekilde davrandığına Emine. Şekilde dilimlediğiniz de parçaların donma süreci uzayacağı için istediğiniz muhafaza koşullarını sağlayamazsınız.

Hazırlamış olduğunuz diğer içerisinde kan olacağı için kağıt havlu yardımıyla veya bez yardımıyla Yıkanmadan önce bu temizliği gerçekleştirmeniz gerekiyor.

Yıkandıktan sonra da aynı işlemi yapmanız daha temiz bir şekilde ciğeri muhafaza etmenize yardımcı olacak.

Bu işlemleri gerçekleştirdikten sonra buzdolabı poşetlerinden içerisine yerleştiriyorsunuz. Poşetlerin hava almadığından ve ağzının sıkı kapandığından Emin olmanız gerekiyor.

Poşetlerin üzerine son kullanma tarihini belirlemek için bir tarih atabilirsiniz Böylece tazeliği geçmeden İstediğiniz zaman ciğerlerimizi tüketebilirsiniz.

Pişirilmiş ciğer dondurucuda nasıl muhafaza edilir?

Pişirilmiş ciğerinizi dondurucuda saklamak istiyorsanız küçük parçalara geldikten sonra pişirmeye Özen gösterin.

Küçük parçaların iç kısımları daha kısa süre içerisinde soğuyacağı için ufak parçalara ayrılması oldukça önemli. Pişirilmiş olan cihaz buzdolabı poşetinin içerisine sıcak haliyle yerleştirilmelidir.

Öncelikle ciğerin oda sıcaklığı ne kadar soğuması için bir süre bekleyin. Son olarak ciğerlerinizi yağlardan alındıktan sonra buzdolabı poşetlerine birer porsiyon olacak biçimde yerleştirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap