Cici İsminin Anlamı

cici-isminin-anlami-15386

Cici İsminin Anlamı

İsimler ve anlamları üzerine çeşitli araştırmalar gerçekleştirilmektedir. Ülkemizde insanlar tarafından farklı isimler ve anlamı güzel olan isimler, hep merak konusu olmuştur. Bu isimler arasında Cici ismi de yer almaktadır. Cici isminin anlamı nedir? sorusu hakkında detaylı bir açıklama yapılacak olursa; Bu isim düşüklüğüne anlamı taşırken, temiz, sevimli, cana yakın, güzel ve hoş anlamları ile de ifade edilmektedir. Cici TDK’deki anlamı ise, aynı şekilde ifade edilmektedir.

Ülkemizde bu isme cinsiyet açısından bakıldığında, kızlar tarafından tercih edildiği ortaya çıkmaktadır. Ayrıca bu ismin kökeninin ise, Türkçeye dayandığı belirtilmektedir. Bir ismin Kur’an’da geçip geçmemesi konusu, toplumumuzda önemli bir konu olmaktadır. Bu noktada Cici ismi, Kuran’ın herhangi bir ayetinde yer almamaktadır.

İsim anlamlarının yanında yapılan kişilik analizleri de, pek çok açıdan büyük bir öneme sahiptir. Hem insanların karakterlerine ait bilgiler sunarken hem de olaylar karşısında nasıl bir tutum sergilendiği hakkında bilgilere ulaşılabilmektedir. Bu noktada Cici isminin kişilik analizi açıklanacak olursa, şu şekilde ifade edilebilmektedir; Bu isme sahip kişilerin çok fazla dostu bulunmamaktadır. Yani herkesle dost olmazlar ancak bir kimseyi dost olarak kabul ettiklerinde, içten bir bağlılık duymaktadırlar. Heyecanlı bir yapıları bulunmaktadır. Bu özelliklerinden dolayı bazı durumlarda gözleri hiçbir şey görmemektedir. Hatta heyecanlandıklarında, bazen kalp kırıcı davranışlar sergileyebilirler. Bu isme sahip kişilerin, geniş bir kalbi bulunmaktadır. Aynı zamanda geniş bir ruha da sahiptirler.

Bu isme sahip kişilerin olumlu özellikleri arasında yaratıcı, zarif, ılımlı ve arkadaş canlısı olmaları yer almaktadır. Aynı zamanda tarafsız, uzlaşmacı, yumuşak, iyimser, uyumlu, estetik kaygılarının yüksek olması, zevk sahibi, sosyal, hoşgörülü, adil, eğlenmeyi ve huzuru seven, nezaketli, duyarlı, sanatsal, sevecen, dengeli ve tatlı dilli olması vardır.

Olumsuz özellikleri arasında ise aşırı bir şekilde detayları önem verilmesi ve zor memnun olunması bulunmaktadır. Aynı zamanda zor affeden, sorgulayan, kuşkucu, aşırı titiz olması da yer almaktadır

Bu isme sahip kişilerin fiziksel özellikleri açıklanacak olursa; Atletik bir vücuda ve pürüzsüz bir cilde sahiptirler.  Göz yapıları ince ve düz, kaş yapıları ise düz ve arası açık olmaktadır. Kısa çeneli, gamzeli ve düz saçlı olmaktadırlar. Gür ve kalın olan bir ses tonuna sahiptirler.

Bu isim hakkında araştırılan konular arasında, harf analizi de yer almaktadır. Cici isminin harf analizi açıklanacak olursa; C: Yazma ve konuşma yeteneğine sahip olan kişileri temsil etmektir. İ: Hassas bir yapıya sahip olan kişiler olmaktadır. C: Konuşma ve yazma yeteneğine sahip olan kişilere çağrışım yapmaktadır. İ: Hassas yapıları bulunan kişiler olmaktadırlar.

Cici ismi, bazı isimlere benzer şekilde olabilmektedir. Özellikle ilk çocuğuna Cici ismini koymak isteyen kişiler, bu isme benzer olan isimleri de merak etmektedirler. Cici ismine benzer isimler açıklanacak olursa, şu şekilde sıralanabilir; Cicada ve Cicelia şeklinde ifade edilebilir.

Bu isimle alâkalı olarak merak edilen ve araştırılan konular arasında, caiz olup olmaması da yer almaktadır. Özellikle toplumumuzda caiz olan isimler tercih edilmektedir. Cici ismi caiz mi sorusu açıklanacak olursa; Bu isim sakıncalı olan ve caiz olmayan isimler listesinde yer almamaktadır. Ancak bu ismi tercih etmek isteyen kişiler, anlamını ve analizini detaylı bir şekilde araştırarak karar vermelidir.

Ülkemizde Cici ismine sahip olan ünlüler hakkında da bilgi sahibi olunmak istenmektedir. Bu konu hakkında detaylı bir açıklama yapılacak olursa; Ülkemizde Cici ismine sahip herhangi bir ünlü isim yer almamaktadır.

Cici isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 2 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – düşüklüğüne
  • 2 – Temiz, hoş, cana yakın, sevimli, güzel.

Cinsiyeti: Kız
Kökeni: Türkçe
Kuran ‘da geçmiyor.

Cici ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Cici ismini kullanan bulunmamaktadır.
İstanbul’da Cici ismini kullanan bulunmamaktadır.
Ankara’da Cici ismini kullanan bulunmamaktadır.
İzmir’de Cici ismini kullanan bulunmamaktadır.

Cici isminin Türkiye sıralaması

Cici en çok kullanılan 19101. isimdir.

Kız isimleri arasında, en çok kullanılan 7914. isimdir.

Cici isminin Harf Analizi

Kişiye Cici ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

C : Konuşma ve yazma yetenekleri olan çağrıştırır.

İ : Hassas ve duygusal anlamlarını çağrıştırır, i harfi olmazsa da olur.

C : Konuşma ve yazma yetenekleri olan çağrıştırır.

İ : Hassas ve duygusal anlamlarını çağrıştırır, i harfi olmazsa da olur.

Cici İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Cici ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Cici isminin anlamını gözden geçirin!

Cici İsminin Numerolojisi

Cici isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

C: üç
İ: on iki
C: üç
İ: on iki
TOPLAM: 30

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap