Ceren İsminin Anlamı

Ceren İsmi

Ceren İsminin Anlamı Kız çocuklarına verilmek istenen isim beş farklı şekilde yapılabilir. Fars dilinde genç delikanlı anlamını taşır. Şükreden ve hamd eden kişi anlamı bulunur. Aynı zamanda halk arasında yaygın olarak ceylan anlamında kullanılmaktadır. Kökeni Moğolca olan bir isimdir. Türkiye’de oldukça popüler olan ve ailelerin tercih etmiş olduğu seçenekler arasında bulunur. 

Ceren ismine sahip olan Türkiye’de toplam 74407 kişi bulunur. En çok tercih edilen 205. Kız ismidir. Özellikle son yıllarda tercih edilme oranı artmıştır. İsimler hakkında bilgi araştırması yapılırken Ceren isminin kişilik özellikleri ortaya koyulmuştur. Kişiler için en uygun olan renk yeşildir ve kader sayıları 7’dir. Yapılan analizlere göre kader sayısı 7 olan kişilerin dostlarının az olduğu ama sağlam arkadaşlık ilişkileri içerisinde olduğu bilinir. 

Ceren İsminin Anlamı
Ceren İsminin Anlamı

Birine bağlandıkları zaman içten bir şekilde bağlanırlar ve heyecan içinde olurlar. Geniş bir kalp ve ruh sahibidirler. Ceren isminin sahip olmuş olduğu olumlu özellikler arasında yaratıcı olunması bulunur. Arkadaş canlısı yapıları vardır ve tarafsız olarak olayları yorumlayabilirler. Sosyal olan kişiler huzur duygusunu çok sevmektedirler. Sanata yatkındırlar ve eğlenmeyi severler. 

Ceren ismini kullanan kişilerin aşırı detaya önem verdikleri bilinir. Birine kızdıkları zaman zor affederler. Her şeyi sorgularlar ve kuşkucu bir yapıları vardır. Titizlik onlar için önemlidir ve zor memnun olurlar. Ailelerin kız çocukları için kullanacakları Ceren isminin özellikleri aynı zamanda fiziksel olarak da açıklanmıştır. Pürüzsüz bir cilt, ince göz ve kaş yapısı, gamzeli olan yanakları, gür ses tonu ile birleşmiştir. 

Ceren ismini daha iyi analiz edebilmek için farklı seçenekler sunulmaktadır. Harflerin oluşturmuş olduğu titreşimler sonucunda yapılan anlam yüklemeleri vardır. Moğolca kökenli olan Ceren isminin harf analizi ise şu şekildedir:

C : Konuşmaya ve yazmaya olan yetenekler için çağrışım yapmaktadır. E : Sıkıntılı olan bir durumun üstesinden gelebilmek için verilen mücadele çağrışımını uyandırmaktadır. R : Tereddüt yaşayan biri için çağrışım yapar bu nedenle isimleri içerisinde olmasa da olur. E : Oluşan sıkıntılı durumlardan kurtulabilmek için ortaya koyulan mücadele anlamına gelir. N : Sağduyu sahibi olan bir kimse anlamını taşır. 

Harf analizlerinden elde edilen bilgiler ışığında  Ceren isminin kişiliz analizi yapılmaktadır. Ceren ismine sahip olan kişiler hayatlarına dokunduğu kişiler için güçlü bir örnek oluşturmaktadır. Büyük başarıları ve üstün yetenekleri olan kişiler arasındadır. Liderlik durumlarında oldukça iyidirler ve disiplin duygusuna önem verirler. Düzenli ve plan içerisinde olmak isim sahipleri için oldukça önemlidir. Hayatlarının içerisinde büyük çabalar harcayarak belli bir yere gelmiştirler. 

Kız çocukların isim vermeden önce Ceren ismi Kur’an’da geçiyor mu sorusu ailelerin sormuş olduğu sorular arasında yer alır. Ceren ismi Kur’an’da geçmez ancak kız çocuklarına verilmesinde herhangi bir sakınca bulunmaz. Anlamının oldukça güzel olması ve güçlü özelliklere sahip olması ailelerin tercih nedenleri arasında yer alır. İsim sahipleri hakkında yapılan bir diğer araştırma ise numeroloji sayılarıdır. 

Alfabede ismin içerisindeki her harfe karşılık gelen sayının toplanması ile elde edilen bir değerdir. Ceren beş harfi olan ve iki hece şeklinde söylenen isimler arasındadır. Toplam numeroloji sayısı ise 53 olarak belirtilmektedir. Ceren ismiyle birlikte ek bir isim kullanmak isteyen aileler için farklı seçenekler söz konusudur. Ceren Nur, Berfin Ceren, Ceren Damla birlikte kullanılabilecek olan isim seçenekleridir. 

Popüler bir isim olması nedeniyle Ceren ismine sahip ünlüler oldukça fazladır. Ceren Hindistan, Yeşim Ceren Bozoğlu, Ceren Yılmaz ve Ceren Moray verilebilecek olan en iyi örneklerdir. Belirtilen kişilerin hepsi oyuncudur ve oldukça başarılıdırlar. 


 Ceren isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 5 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Farsça’Da Genç, Delikanlı Anlamına Gelir.
  • 2 – Şükredici, Hamd Edici
  • 3 – Zilin Çıkardığı Ses.
  • 4 – Halk ağzında “ceylan” anlamına gelir
  • 5 – Ceylan (çöllerde yaşayan, çok hızlı koşan, gözlerinin güzelliği ile tanınan, ince bacaklı, zarif, memeli hayvan).

Cinsiyeti: Kız
Kökeni: Moğolca
Kuran ‘da geçmiyor.

Ceren ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Ceren ismini kullanan 74.407 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Ceren ismini kullanan 15.704 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Ceren ismini kullanan 6.343 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Ceren ismini kullanan 5.794 kişi bulunmaktadır.

Ceren isminin Türkiye sıralaması

Ceren en çok kullanılan 207. isimdir.

Kız isimleri arasında, en çok kullanılan 104. isimdir.

Ceren ismini kullananların sayısı, son bir yılda 847 kişi artmıştır.

Aşağıdaki grafik, Ceren isminin en son hangi yıllar popular olduğunu, o yıl doğan bebeklere verilen kız isimleri arasında kaçıncı sırada olduğunu göstermektedir.

Ceren isminin Harf Analizi

Kişiye Ceren ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

C : Konuşma ve yazma yetenekleri olan çağrıştırır.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

R : Tereddütlü birini çağrıştırır, olmasa da olur.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

N : Sağduyulu bir özelliğe sahip olduğunu çağrıştırır, n harfi fena değildir.

Ceren İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Ceren ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Ceren isminin anlamını gözden geçirin!

Ceren İsminin Numerolojisi

Ceren isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

C: üç
E: altı
R: yirmi bir
E: altı
N: on yedi
TOPLAM: 53

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap