Çerçi İsminin Anlamı

Çerçi  İsminin Anlamı

İsimlerin anlamları ve kökenleri kişilerin karakterine yön vermektedirler ve kendilerine has enerjilere sahip oldukları söylenmektedir. Genellikle çocuk sahibi olmak isteye ebeveynlerin zorlandığı konulardan biri isim seçimidir. İşte bu aşamada Çerçi  isminin anlamı nedir diye bir göz atalım.

Çerçi bir erkek ismidir ve bir anlamı vardır o da köylerde dolaşarak ufak tefek eşya satan gezgin satıcı olmaktadır.

Çerçi ismi Kur’an da geçmemektedir ama eğer Çerçi ismi caiz mi diye soracak olursanız, bu isminin kullanılması İslami açıdan caizdir ve kullanılması bir sorun içermez.

Çerçi hakkında verilebilen ek bilgi, Çankırı ili, Şabanözü ilçesi, merkez bucağına bağlı olan bir yerleşim bölgesi olmasıdır. Ordu ili, Mesudiye ilçesinde, merkeze bağlı bir bölge olmaktadır. Tokat kenti, merkez belediyesi, merkez bucağına bağlı olan bir yerleşim bölgesi olmaktadır.

Bu kişiler çekici, bakımlı ,ılımlı ve alımlı olmaktadırlar. Onlarda şeytan tüyü vardır ve haklarında söylenilen şey genelde herkesin gönlünü rahatça kazanabilmeleridir. Bu kişilerin fikirleri  değişebilir ve sabit değildir. Bazen hoş sohbetli bazen de çok suskun olabilirler.

Köy ve pazar gibi yerlerde dolaşarak ufak tefek tuhafiye eşyası satan kimse Çerçi’nin TDK’deki anlamı olmaktadır ve bunun yanı sıra başka anlamı ise bazı bölgelerde tuhafiyeci olmaktadır. Bu isim çok popüler değildir ve Türkiye genelinde bu isme sahip biri bulunmamaktadır.

Şimdi Çerçi ismini daha detaylı bir şekilde inceleyelim. Çerçi isminin kişilik analizi; bu isme sahip kişiler arkadaş canlısı ve hoşgörülü olmaktadırlar. Bunun yanı sıra özgürlükçü ve  çekincesiz oldukları söylenebilir. Dışa dönük ve sıcakkanlı olmalarını da ilave etmeliyizdir. Bu kişiler yeni hedefler peşinde koşarlar ve ayrıca küçük şeylerle mutlu olabilme huyuna sahiplerdir. Çerçi adında bireyler gelişimci, aktif ve canlıdırlar. Bunun yanı sıra maceracı ve yenilikçi olduklarını da vurgulamak gerekmektedir. Başka olumlu yönleri sempatik, şakacı ve iyimser olmalarıdır. Bu kişiler saf, hevesli ve sosyal olmaktadırlar. Neşeli ve sporcu kişiler olmaktadırlar. Bu kişiler deneyime açık olup değişim isterler. Bazı olumsuz yönleri de olmaktadır. Bunların önde geleni ise duygularını bastırmalarıdır. Ayrıca kolayca incinen insanlardırlar ve bazen yıkıcı da olabiliyorlar. Asla vazgeçemezler ve kuşkucu olabilirler. Bunun yanı sıra aşırı duyguları vardır. Fiziksel açıdan ise sağlıklı bir görünüme sahip olmaktadırlar. Yüzleri geniş ve açık olmaktadır ve  kalın, gür ve genellikle dalgalı saçları vardır. Alın yapıları geniş ve düz olmaktadır ve büyük ve yuvarlak gözlere sahiplerdir. Kaşlar eğri şeklinde olabilir ve genellikle dik ve enerjik  bir duruşa sahiplerdir.

Çerçi isminin harf analizi hakkında da bilgi verelim.  Ç, zevk ve sefa düşkünü olduklarını göstermektedir. E harfi sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi göstermektedir. R, tereddütlü biri olmanın göstergesidir. Ç ise yine zevk sefa düşkünü olduklarını göstermektedir. İ, hassas ve duygusal anlamlarına gelmektedir.

İsimlerin benzerleri de araştırılan konular içinde bulunmaktadır. Çerçi ismine benzer isimler çok değillerdir. Bu ismin kullanımı az olduğundan ona benzer isim de oldukça azdır. Ama harf ve ses olarak uyumlu isimler;  Çerkez , Çerağ , Çeri, Çerme ve Çilenti olabilirler.

Çerçi ismine sahip çok az kişi vardır ve hatta daha önce söylediğimiz gibi Türkiye’de bu isimde biri yoktur. Çerçi ismine sahip olan ünlüler hakkında bilgi almak istediğinizde de bu kelimeyi soyadı olarak taşıyan iki kişi bulunmaktadır; Türk-Alman futbolcu ve teknik direktördür Ferhat Çerçi ve Türk siyasetçi Mehmet Yaşar Çerçi.

cerci-isminin-anlami-53963
Çerçi İsminin Anlamı

Çerçi isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 1 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Köylerde dolaşarak ufak tefek eşya satan gezgin satıcı.

Cinsiyeti: Erkek
Kökeni: Türkçe
Kuran ‘da geçmiyor.

Çerçi ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Çerçi ismini kullanan bulunmamaktadır.
İstanbul’da Çerçi ismini kullanan bulunmamaktadır.
Ankara’da Çerçi ismini kullanan bulunmamaktadır.
İzmir’de Çerçi ismini kullanan bulunmamaktadır.

Çerçi isminin Türkiye sıralaması

Çerçi en çok kullanılan 39556. isimdir.

Erkek isimleri arasında, en çok kullanılan 8394. isimdir.

Çerçi isminin Harf Analizi

Kişiye Çerçi ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

Ç : Zevk sefa düşkünü çağrıştırır, bu harfi içermese de olur.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

R : Tereddütlü birini çağrıştırır, olmasa da olur.

Ç : Zevk sefa düşkünü çağrıştırır, bu harfi içermese de olur.

İ : Hassas ve duygusal anlamlarını çağrıştırır, i harfi olmazsa da olur.

Çerçi İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Çerçi ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Çerçi isminin anlamını gözden geçirin!

Çerçi İsminin Numerolojisi

Çerçi isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

Ç: dört
E: altı
R: yirmi bir
Ç: dört
İ: on iki
TOPLAM: 47

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap