Cengaver İsminin Anlamı

cengaver-isminin-anlami-20392

Cengaver İsminin Anlamı Nedir?

Erkek çocukları için karakterine de etki edecek kuvvetli isim arayışında olan anne ve babalar Cengaver isminin anlamı nedir sorusunun cevabını oldukça merak ediyor. Cengaver, kelime anlamı olarak eski zamanda savaşa katılan erkeklere verilen bir sıfat olarak biliniyor.

Korkusuz, cesur, kuvvetli gibi anlamlara da sahip isim olarak kullanılmasının dışında genellikle delikanlılar için söylenen bir ifade şekli olarak dilimizde yer alıyor. Erkek çocukları için en özel isimler arasında bulunan Cengaver, Cihangir ve Cengiz gibi isimlerle de benzerlik gösteriyor. Enerjisel anlamda da erkek çocuklarında güçlü bir ifade oluşturması ve bunun yayılması için kullanılıyor. Bu isim kelime olarak yüzyıllar öncesinden beri kullanılıyor.

Cengaver ismini koymak için araştırmalar yapan aileler için bir diğer önemli soru da Cengaver ismi Kur’an’da geçiyor mu sorusudur. Bu isim doğrudan bir şekilde Kur’an-ı Kerim üzerinde gözlemlenmiyor. Yakın anlamlı ya da eş anlamlı kelimeler Kur’an’da yer alsa da Cengaver kelimesine rastlanmıyor. Ancak isim hiçbir kötü anlam taşımadığı için çocuklara verilmesinde de herhangi bir sakınca görülmüyor. Bu sebeple uzun yıllardır aileler Cengaver ismini erkek çocuklarına veriyor. Kur’an-ı Kerim içerisinde hiçbir yerde bu isim gözlenmese de oldukça derin ve olumlu anlamlar içeriyor. Üstelik tarihi eski olan geçmiş dönem isimler arasında bulunuyor. 

Cengaver isminin anlamı kadar kökeni de merak ediliyor. Cengaver ismi Farsça dilinden dilimize geçen bir kelime ve bir isimdir. Türkçe bir isim olmasa da anlamı da kendisi de dilimizde sıkça kullanılıyor. Bu sebeple bu isim konulduğunda herhangi bir sorun yaşanmıyor. Üstelik isim içerisinde yer alan tüm karakterler birçok dilde ortak bir şekilde kullanılan harflerden oluşuyor. Söylenişte de yazılışta da bu anlamda kolaylık sağlanmış oluyor. Yiğit, Mert, Efe gibi isimler Cengaver ismi ile yakın anlamları ve aynı enerjiyi taşıyor. Cengaver eski dönemlerde bir isimden ziyade bir sıfat olarak kullanılıyordu ve zamanla Cengaver kelimesi erkek çocuklarına verilen bir isim haline geldi. Ancak sıfat olarak kullanıldığında kadınlar için de kullanılabiliyor. 

Cengaver isminin merak konusu olması ile birlikte Cengaver ismine sahip olan ünlüler de araştırılmaya başlandı. Bu isme sahip olan ünlülerin oranı, ne iş yaptıkları ve ismin duruşu aileler için bir referans teşkil ediyor. Cengaver ismine sahip olan ünlülerin sayısı çok fazla olmasa da Cengaver ismi dizi ve filmlerde özellikle dönem yapımlarında çok sık kullanılıyor. Bu isme olan ilginin artması da son dönemde oldukça fazla dönem yapımları çıkartılmasından kaynaklanıyor. Gelişen ve değişen düzen içerisinde eskilerin olağan durumlarda daha fazla değer görmesi ile birlikte Cengaver ismi de daha değerli bir hale geldi.

Cengaver isminin kimlerde olduğu, kökeni, ne kadar eski olduğu ve bu gibi tüm konular Cengaver isminin analizi ile doğrudan bağlantılı. Bu ismin analizi yapılırken ilk başta anlamı ön planda tutuluyor. Çok güçlü ve olumlu bir anlamı olduğu için enerjisi yükselmeye başlıyor. İsimde iki kez kullanılan ve bu vesile ile en fazla kullanılan harf E harfi. E harfi hem en baştan sonra hem de en sondan önce isim içerisinde yer alıyor. Azmi ve çabayı simgeliyor. C harfi affediciliği ve kapsayıcılığı, N harfi eşitliği ve dengeyi, G harfi güveni, A harfi öncülüğü ve liderliği, V harfi tutumu ve  birikimi, R harfi ise zorluklara karşı düzlüğe çıkabilen bir yapıyı temsil ediyor. İsmin uzun bir isim olması da enerjisini yoğun oranda arttırıyor. 

Cengaver isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 1 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Savaşçı, Silahşor. Savaşı Seven, Savaşkan, Dövüşken.

Cinsiyeti: Erkek
Kökeni: Farsça
Söylenişi: cengâ:ver
Kuran ‘da geçmiyor.

Cengaver ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Cengaver ismini kullanan 94 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Cengaver ismini kullanan 17 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Cengaver ismini kullanan 9 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Cengaver ismini kullanan 7 kişi bulunmaktadır.

Cengaver isminin Türkiye sıralaması

Cengaver en çok kullanılan 6260. isimdir.

Erkek isimleri arasında, en çok kullanılan 3137. isimdir.

Cengaver ismini kullananların sayısı, son bir yılda 2 kişi artmıştır.

Cengaver isminin Harf Analizi

Kişiye Cengaver ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

C : Konuşma ve yazma yetenekleri olan çağrıştırır.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

N : Sağduyulu bir özelliğe sahip olduğunu çağrıştırır, n harfi fena değildir.

G : İnatçı kişilik, gerginlik çağrıştırır, g harfinin olması iyidir.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

V : Kendi içine dönük, umursamaz birini çağrıştırır, v harfinin çok bir etkisi yoktur.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

R : Tereddütlü birini çağrıştırır, olmasa da olur.

Cengaver İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Cengaver ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Cengaver isminin anlamını gözden geçirin!

Cengaver İsminin Numerolojisi

Cengaver isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

C: üç
E: altı
N: on yedi
G: sekiz
A: bir
V: yirmi yedi
E: altı
R: yirmi bir
TOPLAM: 89

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap