Cebir İsminin Anlamı

cebir-isminin-anlami-50562

Cebir İsminin Anlamı

Bebek bekleyen anne-babalar için en heyecanlı geçirecekleri adımlardan biri de isim seçme aşamasıdır. Anne adayı hamile olduğunu öğrendiği andan itibaren bebeğine isim koymak için isim arayışlarına yönelmeye başlar. Bu aşamada zorlanan ebeveynlere yardımcı olmak adına açıklayacağımız isimlerden biri de Cebir ismidir. Peki, Cebir isminin anlamı nedir? Detaylı bir şekilde ifade edelim…

Cebir TDK’deki anlamı; 2 şekilde açıklanmıştır. İlki, harflerin yardımıyla sayılar ve nicelikler arasında bağlantı kurulmasını sağlayan matematik koludur. İkincisi ise, zor ve zorlayış anlamına gelmektedir. Bunların dışında Cebir isminin 2 farklı anlamı daha bulunmaktadır. Bunlar; onarmak, kırık ve ya çıkmış olan bir kemiği yerine takıp sarmak anlamlarıdır.

Cebir isminin kökeni Farsçadır. Erkek ismi olarak kullanılmaktadır. Cebir ismi Kuran’da geçmez fakat Cebir ismi caiz mi sorusunun cevabı evet caizdir. Yani Cebir isminin Kuran’da geçmemesi bu ismin kullanılmasında herhangi bir yasak ve ya sakınca yaratmamaktadır.

Cebir kelimesi ile ilgili ek bilgiler: Cebir birleştirilmesi gereken parçalar anlamına da gelmektedir. Cebir’in içinde sayılar, geometri ve analiz bulunmaktadır. Aynı zamanda Cebir isminin kökeni, Harezmî tarafından kaleme alınmış bir kitaba dayanmaktadır. 12. Yüzyıldan itibaren ise bu kitap farklı dillere çevrilmeye başlanmıştır. Cebir kelimesi İspanyolcada ameliyat anlamında kullanılmaktadır.

İstatistiklerin sonuçlarına göre Türkiye’de Cebir ismini kullanan 103 kişi bulunmaktadır. Cebir ismini İstanbul’da 15, İzmir’de 3, Ankara’da 2 kişi kullanmaktadır. Türkiye genelinde en sık kullanılan isimler arasında Cebir ismi 6120.sırada yer almaktadır. En sık kullanılan erkek isimleri arasında ise 3057.sırada bulunmaktadır.

Cebir isminin analizi şöyle yapılabilir: İradesi kuvvetli, motive edici ve gereksiz detaylara takılmayan kişilerdir. Bencil yapıları vardır. Bencil yapılarından dolayı zaman zaman dostlarıyla ve çevresiyle problemler yaşama ihtimalleri yüksektir. Kendilerini herkesten çok önemserler. Para kazanmaya önem verirler ve kolay para harcayabilirler. Kendilerini kontrol etme mekanizmaları zayıftır. Bu zayıflıklarını düzeltebilirlerse yakın zamanda başarılı bir konuma gelme ihtimalleri yüksektir.

Cebir isminin olumlu yönleri; risk almaktan kaçınmayan, cesaretleri yüksek, mert ve girişimcilik yetenekleri yüksek kişilerdir. Çevresindekilere liderlik etmekten hoşlanana, duygularında ve davranışlarında samimi, dışa dönük yapıları bulunan kişilerdir.

Cebir isminin olumsuz yönleri; kararları hemen değişebilen, çabuk etkilenen, yönünü verilen şartlara göre belirleyen ve sabırsız kişilikleri vardır.

Cebir isminin fiziksel özellikleri; üçgen yüz tipi, zayıf ve atletik vücut tipi, geniş omuzları, büyük çene yapısı, ince dudakları ve geniş alınları vardır.

Cebir isminin harf analizi: C: Yazma ve konuşma becerileri yüksek olan kişileri, E: Hayatında bulunan sıkıntı ve problemlere kolay çözüm yolları üreten ve sıkılmayan kişileri temsil eder.  B: Önsezilerine güvenen, İ: Hassas ve duygusal olarak kırılgan ve dengesizlikler yaşayan, R: Çok kolay kuşku duyan ve sık sık her konuda tereddüt eden kişileri temsil eder.

Cebir isminin kişilik analizi şöyle yapılabilir. Cebir ismine sahip olan kişiler, manevi anlamda kendilerini daima geliştirmek isteyen, duygularını ifade etmede ve manevi anlamda her konuda kişilere bilgilerini aktarmayı seven ve yardımsever kişilerdir. Bu kişiler kariyer yapma konusunda yetenekli, akıllı ve pratik olan kişilerdir. Bu isme sahip olan kişilerin iş hayatlarında başarılı olma ihtimalleri yüksektir. Para kazanma konusunda hevesli ve istikrarlıdırlar. Meslek hayatları, hayatlarının her alanını kaplamış durumda olduğu için özel hayatlarına zaman ayırmada problem yaşayabilen kişilerdir.

Cebir isminin numeroloji analizi: C:3, E:6, B:2, İ:12, R:21 olmak üzere toplam numeroloji değeri 44’tür. Bu kişilerin kader sayısı ise 1’dir.

Cebir ismine benzer isimler: Cebrail, Cebi, Cebbar, Kebir, Cabir, Sabir, Elbir, Habir, Cemşir, Cevahir, Cesur, Cafer, Cihangir, Caner, Cansever, Cafer ve Cevher isimleri olarak örnek verilebilir.

Cebir ismine sahip olan ünlüler arasında herhangi birine rastlanmamaktadır.

cebir-isminin-anlami-50562
Cebir İsminin Anlamı

Cebir isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 3 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Zorlamak.
  • 2 – Onarma, düzeltme
  • 3 – Kırık Veya Çıkık Bir Kemiği Yerleştirip Sarmak.

Cinsiyeti: Erkek
Kökeni: Farsça/Arapça
Kuran ‘da geçmiyor.

Cebir ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Cebir ismini kullanan 103 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Cebir ismini kullanan 15 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Cebir ismini kullanan 2 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Cebir ismini kullanan 3 kişi bulunmaktadır.

Cebir isminin Türkiye sıralaması

Cebir en çok kullanılan 6120. isimdir.

Erkek isimleri arasında, en çok kullanılan 3057. isimdir.

Cebir isminin Harf Analizi

Kişiye Cebir ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

C : Konuşma ve yazma yetenekleri olan çağrıştırır.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

B : Önsezileri kuvvetli anlamı yükler.

İ : Hassas ve duygusal anlamlarını çağrıştırır, i harfi olmazsa da olur.

R : Tereddütlü birini çağrıştırır, olmasa da olur.

Cebir İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Cebir ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Cebir isminin anlamını gözden geçirin!

Cebir İsminin Numerolojisi

Cebir isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

C: üç
E: altı
B: iki
İ: on iki
R: yirmi bir
TOPLAM: 44

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap