Cansu İsminin Anlamı

Cansu İsminin Anlamı Nedir?

Günümüzde çoğu birey dışında özellikle annebaba adaylarının sık sık araştırdığı bir konu olan isim anlamları ve söz konusu isimlerin ne anlamları çağrıştırdıkları oldukça merak edilmektedir çünkü anne – baba adayları dünyaya gelecek çocukları için en özel ve değerli ismi koymak istemektedirler. Buna göre bakıldığında Cansu isminin anlamı nedir sorusunun cevabını merak ediyorsanız, aşağıdaki yazımızda söz konusu ismin tüm detaylarına erişebilirsiniz.

Aslında bakıldığında Cansu ismi birçok anlama gelmektedir. Cansu denildiğinde ilk akla gelenler ise şu şekildedir; hiperaktif, yavaşlıktan hoşlanmayan, kaya gibi sert, akan su kadar doğal, hayat dolu, ve saf, titiz ve temiz, oldukça samimi ve sempatik.

Ayrıca söz konusu ismin genellikle kız çocuklarına verildiği karşımıza çıkmaktadır ve bunun yanı sıra kökenini Farsça ve Türkçeden alan Cansu isminin TDK’deki anlamı ise özetle hayat suyu olarak belirtilmektedir. İsimler konusunda araştırma yapan bireylerin merak ettiği bir diğer konu da isimlerin Kuran’ı Kerim’de geçip geçmemesidir. Buna göre bakıldığında Cansu isminin Kuran’ı Kerim’de geçmediği görülmektedir.

Ülkemizde Cansu ismini 76.913 birey kullanmakta ve bu isim en sık kullanılan 194. isim olarak karşımıza çıkmaktadır. Bunun yanında Cansu ismi kız çocuklarına verilen isimler arasında en sık kullanılan 97. isim olmuştur ve bir yıl içerisinde Cansu ismini kullanan bireylerin sayısı 707 kişi artış göstermiştir.

Bu bilgiler ışığında Cansu isminin kişilik analizine göre; iş zamanı iş eğlence zamanı eğlence gerçekleştirebilen, oldukça güler yüzlü, sadakatli bireyler olduğu belirtilmektedir.

Olumlu yönleri; oldukça insan canlısı, uyumlu, hoşgörülü ve duyarlı, kısıtlanmaktan ve duygularla hareket etmekten hoşlanmadığı, yeni olan her şeyden hoşlandığı belirtilmektedir.

Olumsuz yönleri; etrafındaki her olayı kontrol etmekten hoşlanan, aşırı işkolik ve görev adamı, bazı durumlarda çekingen olabilen bireyler oldukları belirtilmektedir.

Fiziksel özellikleri; açık alınlı, ince ve uzun parmaklı, açık olmayan küçük gözlü, oval şekilli olan yüze sahip ve etrafındaki bireylere göre uzun boylu ve bunun yanı sıra da uzun boyunlu bireyler oldukları belirtilmektedir.

İsimlerin anlamları kadar kişilik analizleri de araştırılmaktadır. Buna göre Cansu isminin kişilik analizi ise; oldukça geniş hayal kurma yeteneğine sahiptirler, buna bağlı olarak da oldukça yaratıcı fikirleri olabilmektedir, yetenekleri fazladır ve bu çoğu zaman başarı ile sonuçlanmaktadır. Sanat ile çok yakından ilgilenirler ve bundan oldukça keyif alırlar. Çok fazla duygusal olmasalar da duygu durumları sürekli değişebilmektedir. Bu nedenle fazla değişken ve dengesiz olabilmektedir.

İsimlerin kişilik analizinin yanı sıra harf analizleri de merak edilmektedir. buna göre Cansu isminin harf analizi ise; C; iletişim konusunda çok becerikli olmak, A; sosyal ortamlarda fazla enerji yüklü ve hiperaktif olmak, N; çevreye karşı duyarlı olmak, S; hayal kurmaya eğimli olmak, U; bereket anlamını çağrıştırmakta olduğu karşımıza çıkmaktadır.

Tüm bunların yanı sıra isimlerin benzer isimleri de bireyler tarafından oldukça sık araştırılmaktadır. Buna göre bakıldığında Cansu ismine benzer isimler şu şekildedir; Cansun, Cansunar, Tansu, Kansu, Cansoy.

Ebeveynler tarafından merak edilen bir diğer konu ise çocuklarına verecek oldukları isimlerin caiz olup olmadığıdır. Buna göre Cansu ismi caiz mi diye bakıldığında söz konusu ismin herhangi bir sakıncası olmadığı belirtilmektedir.

Cansu ismine sahip birçok ünlü vardır. buna göre Cansu ismine sahip ünlüler; Oyuncu Cansu Dere, Cansu Dicle Tosun ve Cansu Demirci olarak bilinmektedir.

Dizilere bakıldığında ise, Baba dizisindeki Cansu karakterini Özge Özacar canlandırdığı karşımıza çıkmaktadır.

cansu-isminin-anlami-66695
Cansu İsminin Anlamı

Cansu isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 6 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Aceleci, Yerinde Duramayan
  • 2 – Taş, Kaya Parçası, Çakıl
  • 3 – Su Gibi Saf, Temiz, Samimi Sevgili Demektir.
  • 4 – Hayat Veren Su, Tazelik.
  • 5 – Sevimli, sevgili
  • 6 – Can suyu, yaşam veren su.

Cinsiyeti: Kız
Kökeni: Farsça+Türkçe
Kuran ‘da geçmiyor.

Cansu ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Cansu ismini kullanan 76.913 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Cansu ismini kullanan 15.689 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Cansu ismini kullanan 6.226 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Cansu ismini kullanan 5.660 kişi bulunmaktadır.

Cansu isminin Türkiye sıralaması

Cansu en çok kullanılan 194. isimdir.

Kız isimleri arasında, en çok kullanılan 97. isimdir.

Cansu ismini kullananların sayısı, son bir yılda 707 kişi artmıştır.

Aşağıdaki grafik, Cansu isminin en son hangi yıllar popular olduğunu, o yıl doğan bebeklere verilen kız isimleri arasında kaçıncı sırada olduğunu göstermektedir.

Cansu isminin Harf Analizi

Kişiye Cansu ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

C : Konuşma ve yazma yetenekleri olan çağrıştırır.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

N : Sağduyulu bir özelliğe sahip olduğunu çağrıştırır, n harfi fena değildir.

S : Hayalperest bir kişiliği uyandırır, s harfinin olması iyidir.

U : Bereketi ve bolluğu çağrıştırır, bir taneden fazla olmaması kaydıyla olur.

Cansu İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Cansu ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Cansu isminin anlamını gözden geçirin!

Cansu İsminin Numerolojisi

Cansu isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

C: üç
A: bir
N: on yedi
S: yirmi iki
U: yirmi beş
TOPLAM: 68

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap