Canon İsminin Anlamı

Canon İsminin Anlamı

Günümüz toplumlarında yeni doğan çocuklara, anne ve babaları tarafından modern isimlerin yanında geleneksel isimlerde koyulmaktadır. Anne ve babaların yeni doğan çocuklarına koydukları isimler çocuklarının kişiliği oluşmasına katkıda bulunur. Bu nedenle anne ve babalar çocuklarına isim seçerken dikkatli olması, gerekli araştırmaları yapmaları gerekir. Birçok ismin anlamı gibi Canon isminin anlamı, erkek çocuklarına mı kız çocuklarına mı konulduğu, genel fiziksel ve kişilik özellikleri çok merak edilen konular arasındadır.

Canon isminin TDK’deki anlamı ile beraber anne ve babalar tarafından çocuklarına konulan isimler onların kişilik özelliklerini kazanmasında önemli bir yer tutarken maalesef anlamı yanlış bilinen isimlerin çocuklara koyulmasının olumsuz etkileri de olabilmektedir. Bu nedenle anne ve babaların koymuş olduğu isimler çocuğun karakteri üzerinde bir takım olumlu ve olumsuz etkiler bırakabileceğinden dolayı isim tercih edilirken her yönü ile ismin anlamının araştırılması gerekir. Kişiliğin gelişmesine, özgüvenin artmasına, sağduyu kazanılmasına katkı sağlayan isimlerin tercihi önemlidir. Canon isminin anlamı bu nedenle bilinmesi ve öğrenilmesi gerekli isimler arasında yer almaktadır.

Canon isminin anlamı, toplumumuzda çok bilinmemekte, ismin ahenkli yapısı ve benzersiz oluşu nedeniyle tercih edilebilmektedir. Ancak ülkemizde bu ismi taşıyan kişi bulunmamaktadır. TDK’ya ve diğer kaynaklara göre Canon ismi; kilise resmi anlamına gelmektedir.

Canon isminin anlamı, incelenecek olursa kelime kökeni olarak Türkçe kökenli bir isim olup günümüzde kullanımı yaygın değildir. Genellikle başka bir isimle beraber bu isim tercih edilmesi mümkündür.

Canon isminin anlamı,  Canon isminin kişilik analizi göre bu ismi taşıyan kişiler duygusal bir yapıya sahip olup romantik ve aynı zamanda sağduyuludurlar. Oldukça sıcakkanlı olduklarından arkadaş edinme konusunda hiç problem yaşamazlar. Maneviyata daha çok önem verirler ve ağızları çok iyi laf yapar. Bu nedenle karşısındaki kişileri konuşmalarıyla çok çabuk etkileyebilirler. Rahat davranmayı severler ve dürüstlerdir. Ancak eleştirilmeyi hiç sevmezler. İş hayatlarında başarılı, işine bağlıdırlar. Sağduyulu ve olaylara mantık çerçevesinde yaklaşmaları ile bilinirler.

Canon isminin isim analizi;

  • Konuşma ve yazma yetenekleri çağrıştırır.
  • Atılgan-enerjik anlamı uyandırır
  • Sağduyulu bir özelliğe sahip olduğunu çağrıştırır
  • Gizliliği sever
  • Sağduyulu bir özelliğe sahiptirler

Canon isminin anlamı özelinde bakıldığında bu isim Kuran-ı Kerim’de geçen isimler arasında da yer almamaktadır. Kuran’da geçmemesi çocuklara bu ismin konulmayacağı anlamına gelmemektedir.

Canon ismi caiz mi  özelinde Türkiye’de Canon ismini taşıyan hiç kimse bulunmamaktadır. Canon ismini taşıyan kişilerin olumsuz yönleri; beklenmedik kararlar alan, aşırı risk almaktan kaçınmayan, abartıcı, aşırı hareketli, çabuk inanan, fazla kontrolcü bir kişiliğe sahiptirler. Çekingen tavırları vardır ve duyguları aşırı gizlerler.

Canon ismini taşıyan kişilerin olumlu yönleri; sakin, sessiz, merhametli ve şefkatli, mükemmeliyetçi, titiz ve duyarlı, el becerileri yüksek, insancıl, ekip çalışmasına yatkın, sözüne güvenilir, çalışkan, prensipli, özverilidirler.

Canon ismini taşıyan kişilerin genellikle yüz hatları orantılıdır. Canon ismine benzer isimler özelinde vücut kemikleri ince elleri ve ayakları büyüktür, geniş omuz yapısına sahiptirler.  Belirgin elmacık kemikleri, kalın ve dalgalı saç tipine sahiptirler. Ses tonları kalındır ve kemerli bir burun yapıları vardır.

Canon isminin anlamı dikkate alınarak bakıldığında çocuklara konulması caiz isimlerden olduğu söylenebilir. Ancak yine de isim koyarken Canon isminin anlamı ve kişilik özellikleri gözden geçirilmelidir. Canon ismine uyumlu ve benzer ikinci isimler; Canowicakte, Canol Cannan, Cannon, Candido, Canning, Candian, Canviss, Canterbury.

Canon isminin numerolojisine bakıldığında; toplam 56 çıkmaktadır. Canon isminin alfabedeki harf sıralaması ile bu sonuç bulunur. Canon ismine sahip ünlüler ünlü bulunmamaktadır.

canon-isminin-anlami-4209
Canon İsminin Anlamı

Canon isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 1 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Kilise resmi

Cinsiyeti: Erkek
Kökeni: Türkçe
Kuran ‘da geçmiyor.

Canon ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Canon ismini kullanan bulunmamaktadır.
İstanbul’da Canon ismini kullanan bulunmamaktadır.
Ankara’da Canon ismini kullanan bulunmamaktadır.
İzmir’de Canon ismini kullanan bulunmamaktadır.

Canon isminin Türkiye sıralaması

Canon en çok kullanılan 34116. isimdir.

Erkek isimleri arasında, en çok kullanılan 9361. isimdir.

Canon isminin Harf Analizi

Kişiye Canon ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

C : Konuşma ve yazma yetenekleri olan çağrıştırır.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

N : Sağduyulu bir özelliğe sahip olduğunu çağrıştırır, n harfi fena değildir.

O : Gizliliği sever manasını kişide uyandırır,olabilir.

N : Sağduyulu bir özelliğe sahip olduğunu çağrıştırır, n harfi fena değildir.

Canon İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Canon ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Canon isminin anlamını gözden geçirin!

Canon İsminin Numerolojisi

Canon isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

C: üç
A: bir
N: on yedi
O: on sekiz
N: on yedi
TOPLAM: 56

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap