Cam tezgâhtaki çizikler nasıl giderilir?

cam-tezghtaki-cizikler-nasil-giderilir-52846

Cam tezgâhtaki çizikler nasıl giderilir? Yapısı gereği cama uygulama yapabilme imkanımız son derece kısıtlı olmakta. Metal be ahşapların boyatılması parlatılma..

Yapısı gereği cama uygulama yapabilme imkanımız son derece kısıtlı olmakta. Metal be ahşapların boyatılması parlatılması gibi uygulamalar çiziklerini giderirken camda bu işlemler daha zor bir şekilde gerçekleşecektir. Belli başlı teknikleri kullanarak cam yüzeylerde de, çiziklerin giderilmesi sağlayabilirsiniz. Doğru teknikleri söyle sıralayalım;

 Cam çizik giderici kremler;

Cam yüzeylerde oluşan çiziklerin ortadan kaldırılabilmesi için son yıllarda nano teknoloji ile üretilmiş olan bazı pasta ve kremler ortaya çıktı. Ortaya çıkan bu nanoteknoloji kremler cam tezgahların temizliğinde ve çiziklerin ortadan tamamen kaldırılmasında oldukça etkili sonuçlar göstermektedir.

Cam tezgahların üzerinde bulunmuş olan çizikli bölgeyi öncelikle temizlemeniz gerekiyor.
Temizleme işleminin hemen ardından kuruduktan sonra cam çizik giderici krem ince tabaka halinde bölgeye sürülür. Polisaj makinası cam çiziklerinin giderilmesinde kullanılan önemli bir makinadır.

Polisaj makinasının üzerine takacağınız bir sünger ile çizikli bölgeye krem uygulaması yapabilirsiniz. Yaklaşık 15 dakika kadar cam tezgah üzerinde gezdirme işlemini tamamladıktan sonra bir bez ile bölgenin temizleme işlemini gerçekleştirin ve ardından yıkayarak parlaklığını ortaya çıkartın.

Krom cam tezgah üzerinde oluşacak çizikleri rahatlıkla kapatacaktır ve polisaj makinasından yardım alarak bu bölgenin iyice içine işlemesini sağlayacaksınız. Cam tezgah üzerinde oluşmuş olan tüm çizikleri yapacağınız bu müdahaleyle ortadan kaldırma şansınız bulunuyor.

Makinayla uygulama yaparken dairesel hareketler uygulamanız daha iyi sonuçlar elde etmenizi sağlar. Tezgahtaki çizik giderme işleminde tamamladığınız bölgeye diğerlerine göre daha parlak olacağı için bütün tezgahın parlatılması dışarıdan görüntüyü daha güzel hale getirir. Bunun için cam parlatıcı kremleri kullanabilirsiniz.

Pratik yöntemler

Tezgahta bulunan çiziklerin evde bazı yapacağınız uygulamalarla giderilmesini yine sağlayabilirsiniz. Diş macunu bu alanda oldukça başarılı bir ürün olacaktır.

Çiziğin bulunduğu yüzey diş macunu sıkıp bir sünger yardımıyla bu macunu çizilen bölgeye getirin. Yine dairesel dokunuşlar yaparak yaklaşık 20 kadar kovalayıp yedirdiğini zaman fiziğin ortadan kalkacağını göreceksiniz.

HEY, BU MAKALELERE MUTLAKA GÖZAT!!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap

close

Bizden Haberdar Ol