Buzlanan Camlar İçin Pratik Çözümler

Kış aylarının gelmesiyle birlikte gece sıcaklığı düşük seviyelere gittiğinden dolayı arabalarda ve evlerin camlarında buzlanma ortaya çıkar. Eğer Buzlar dikkat..

Kış aylarının gelmesiyle birlikte gece sıcaklığı düşük seviyelere gittiğinden dolayı arabalarda ve evlerin camlarında buzlanma ortaya çıkar. Eğer Buzlar dikkatli bir şekilde giderilmezse özellikle araçların camlarında ciddi boyutlarda problemler yaşanabilir. Bu sebeplerden ötürü buzlu cama çözmekte belli başlı teknikler vardır şimdi o teknikleri beraber inceleyelim

Sıcak su ile temizleme

Buzlanma riskinin yoğun olduğu illerde bir şişe kadar sıcak suyu yanınızda bulundurabilirsiniz araçların camlarında büyük bir yardımcıyı yanınızda tutuyorsunuz demektir. Arabaların camlarına sıcak su ile yapacağınız müdahalede, bir de arabanın kaloriferi ne çalıştırdığınız zaman son derece Kısa bir süre zarfı içerisinde canlılar kısaca için Buzlar hızlı bir şekilde dökülmeye başlar.

Aynı çalışmayı ev camlarında da uygulayabilirsiniz. Evdeki camların üzerine takı çayınız Kaynar suyu Kısa bir süre bekledikten sonra buzların bütün yoğunluğunu giderecektir ve hızlı bir şekilde buzlanmanın önüne geçmeyi başaracaktır.

Dikkat edilmesi gereken en önemli nokta suyun aşırı kaynağı Gürsu olmamasıdır Çünkü aşırı Kaynar suyla temas ettiği zaman çatlama gibi bir durumla karşılaşabilirsiniz ılık su kullanmanız daha iyi sonuçlar verir.

Buz sprey kullanma

Daha çok otomobillerde kullanılan Bu yöntem zaman kaybetmek istemeyen insanlar için birebir etkilidir. Otomobil parçaları satılan tüm işletmelerde bulabileceğiniz bu malzemeyi araçların camına doğrudan uygulayıp silme işlemini gerçekleştirdiğiniz zaman kısa süre içerisinde buzu temizlemiş olursunuz. Eğer isterseniz bu spreyleri evlerde de  kullanabilirsiniz.

Kolonya ile buzu temizleme

Kolonyanın içerisinde bulunan asit ilk parkta hızlı bir şekilde buzların çözülmesini sağlayabilir. Evlada araç camlarına Bir bez yardımıyla tampon uygulayarak kolonyanın içerisindeki alkol sayesinde buzların erimesini sağlayabilirsiniz. Beyaz cami ciddi anlamda kalın bir Cansa doğrudan kolonyayı camın üstüne dökebilirsiniz

Tuz kullanarak buz temizliği

Buzlar üzerinde yıllardır özellikle karayollarında en çok kullanılan tuz cam silme işlemlerinde de son derece Başarılı bir şekilde kullanılabilir. Tuz oldukça sert bir İçeriğe sahip olduğundan dolayı camın çizilmemesi adına sert bir şekilde uygulama işlemi yapmayınız.      Aksi halde tuz sayesinde camlarınızla büyük çizikler oluşabilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap