Buzdolabının İçi Nasıl Güzel Kokar?

Buzdolabı içerisinde çok eski tarihli, küflü ve bozulmuş yemekler olmaması gerekenlerdir. Bunları dolaptan temizleyerek güzel kokmasını sağlayabilirsiniz.

Her evde bulunan buzdolapları birçok yiyeceğim muhafaza etmeniz için sürekli olarak ev içerisinde kullanılan bölgelerden eşyalardan bir tanesi olmaktadır.

Nedenlerden ötürü zaman zaman bozulmuş olan meyveler ve yemekler dökülen diğer gıdalardan artan hususlar buzdolabının ve evin kötü kopmasını sağlayabilir. Buzdolabının güzel kokması için yapacağımız belli başlı teknikler vardır şimdi onları inceleyelim.

Birçok yemeğin bozulmaması ve farklı alabilmesi için saklandığı yerlerden bir tanesi olarak buzdolaplarında her türden yiyecek ve meyve sebze bulunabiliyor.

Yiyeceklerin karışık halde bir arada bulunmasının koku yayması gibi önemli yan etkileri de bulunmaktadır. Dikkat edeceğiniz unsurlar söyleyince diye.

Bozuk yemekler

Buzdolabının kötü kokmasındaki birinci sebep bozuk yemekler olmaktır Çünkü bozuk yemekler yemeyin bozulduğu anlaşılmadan dolabın içerisinde kokuyu sindirir.

Yemekten kötü kokular yayılmaya başladığında bu buzdolabı içerisindeki diğer kaplara ve buzdolabının bütün bölgelerine yayılabilir.

Hukuk kabul plastik ya da metal olmasına göre daha ağır bir hale gelebilir bunu engellemek için yemekleri uzun süre buzdolabında Saklama alışkanlığınız lan vazgeçmeniz gerekiyor.

Son kullanma tarihi geçen yiyecekler

Son kullanma tarihi geçen yiyecekler de bozuk kokmaya başladığı gibi etrafında bulunan diğer tüm yiyeceklerin de bozulmasına sebep verecektir.

Bunun için ürünler hemen diğerlerinin yanından alınmalıdır ve sürekli olarak buzdolabı içerisinde saklamakta olduğunuz gıdaların son kullanma tarihini kontrol etmeniz gerekmektedir.

Buzdolabınızda Aynı tür yiyecekleri aynı rahat yine büyük bir Özen gösterin Aksi takdirde birbiri üzerine koku geçiş yapabilecek olan gıdalar bütün buzdolabının kokmasına sebep verebilir.

Dökülen veya akan soslar

Dolabınızın kirlenmesinde ve kopmasında en önemli problemlerden biri de yemeklerin içerisinde lezzet katması için hazırlamış olduğunuz sosların Buzdolabının iç kısımlarına kadar akması durumudur.

Eğer hazırlamış olduğunuz lezzet amaçlı olarak yemeklerin içerisine katılmış olan soslar buzdolabında dökülme gibi durumlar yaşarsam ağır yağlar ve baharatların tüm kokusu buzdolabının içerisine Siner ve Bu sadece bir gece unutulması gibi bir durum söz konulursa bütün buzdolabı kokmaya başlar.

Bu nedenlerden ötürü özellikle sulu yemek yaptıysanız yada içeriğinde sos bulunan yemekler hazırladı insanız dökülmesini engellemek amacıyla doğru bir şekilde buzdolabında muhafaza etmeye gayret gösterin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap