Bulut İsminin Anlamı

bulut-isminin-anlami-55041

Bulut İsmin Anlamı Nedir?

Türkçe kökenli olan Bulut ismin anlamı baklagillerden bir bitki türü, suyun buharlaşması ile  oluşan yoğun şekilde buharın yoğunlaşması ile hava kütlesi birleşiminden oluşan gökyüzünde oluşan beyaz veya kahverengi renklerde olan bir tür kütledir. Yük taşımaya yarayan, taş, denk taşı, aynı yaşta bulunan, akran yaşıt, eşit anlamında gelir. Herhangi bir şeyden oluşan yığın ve endişe ve keder anlamını temsil eder. Bulut ismi çoğu zaman erkek çocuklara verilse de kız çocuklarına da konulabilen bir isimdir.  

Birçok anne ve babalar çocuklarına isim koyarken ilk başta Kuran’da geçip geçmediğini araştırmaktadır. Bulut isminin anlamı ve söylenişi oldukça kolay ve huzurlu bir isimdir. Bulut ismi Kuran’da geçmeyen isimler içerisindedir. 

Bulut isminin TDK’deki anlamı hava bulunan su damlalarının ve buz tanelerinin görülebilir yoğunluk kazanması ile oluşan yükseklikleri ve biçimleri hava yolları ile birbirinden ayrılan yığınlar anlamına gelmektedir. 

Çekiciliği ile öne çıkan bulut ismi tüm bebekleri olan ailelerin araştırdığı konulardan biride Bulut ismini koymak caiz mi? Olarak sorgulanmaktadır. Bulut ismi sakıncalı olan isimler arasında değildir. İsmin konulmasında hiçbir sorun yoktur.  Bulut isminin kişilik analizi güvenilir ve sevimli olarak bilinirler. Yaşantısında önceliği güvende olduğunu hissedebilieceği manevi ortamı sağlamaya çalışır. Etrafındaki insanların tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecek yapıya sahiptir. 

Bulut isminin anlamı içerisinde kin tutmayı bilmeyen sabırlı ve kimseye karşı öfkesi olmayan kişidir. Oldukça yaratıcı ve hayal gücünün kattığı yükseklik her zaman başarı yolunu açar.  

Doğada bulunan her şeye oldukça özenli davranır. İsminde verdiği naiflikle fedakâr, duygusal, zarif ve çok fazla düşünceli biridir. Bulut ismi adlı kişiler sevmedikleri kişileri kızdırmayı çok severler. Bulut isminin anlamı  başarılı bir iş hayatları bulunur. Etrafındaki kişilerin cümleleri onları etkilemez. Yapmak istediği işte hırs ön plandadır. Başarmak için elinden geleni yapar. Tutumlu ve yaptığı işe özen gösterir. Mantıklı davranarak, esnek ve zeki olaraktan bilinir. Disiplinli sabırlıdır. El becerisi yüksek, sağlığına önem veren, yardım sever, hızlı düşünüp karar veren, çalışkan, anlayışlı pratik zekâlı olarak bilinir.  

Bulut isminin fiziksel özelikleri ise Bulut isminin anlamı ile de benzemektedir. Kaşlar arası geniş mesafe uzun, büyük ve fark edilir gözler, kıvrımlı geniş burun yapısı, köşeli çene yapısı, pürüzsüz bir cilt, yuvarlak omuzlu, gövde kısa, kalın ve çok saçlı, koyu renkli gözler ve kısık bir ses tonuna sahiptir. 

Bulut ismi söylendiğinde kişinin kişiliğini de belirtmektedir. Bulut isminin analizi yapılırsa 5 harften oluşan isimler içerisine girmektedir. B harfi önsezileri kuvvetli anlamındadır. U harfi bereketi bolluğu anımsatır. L harfi sanatsal yeteneğinin ön planda olduğu izlenimi vermektedir. T harfi ise hissettiklerini hiçbir şekilde ifade edemeyen anlamına gelir.

Bulut ismine benzer isimler de kız veya erkek olarak vardır.  

Bulut isminin anlamı içerisinde en çok benzeyen kız isimleri içerisinde Bulca, Buse, Buket, Buğlem, Bereket, Belit, Bidayet olarak bilinmektedir. Bulut ismine benzer erkek isimler Aras, Akbulut, Bulutay, Karabulut, Gökbulut, Buluttekin, Bulak, Buluç, Bulud, Bulgu, Bulgucan, Bulgunoyan, Bulgubay , Bulgar, Talut, Calut, Mevlut gibi isimler de Bulut ismine benzer isimlerdir. Bulut ismi Türkiye’de 1023 kişide bulunmaktadır. Son bir yılda ise aileler çocuklarına bulut isminin çok fazla koymuşlardır. Bir yıl içerisinde 814 kişi artmıştır. 

Bulut ismine sahip ünlüler içerisinde Bulut Duman adlı ses sanatçısı vardır. Yıllardır sesi ve yazarlığı ile ön planda olan soyadı Bulut olan Hakkı Bulut ise Bulut isminin anlamı özelinde uyumlu olan usta Arabesk şarkıcısı, oyuncu ve öğretmenliği ile yıllardır hiç dillerden düşmeyen şarkıları ile usta sanatçılarımızdandır. Bulut isminin anlamının güzelliğinden anımsanarak oluşturulan dizi bir Bulut Olsam adlı TV dizisi de yayınlanmıştır.  

Formun Üstü

Formun Altı

Bulut isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 6 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Su Buharlarının Yoğunlaşmasıyla Meydana Gelen Ve Gökyüzünde Mahiyetine Göre Farklı Yükseklikte Bulunan Hava Kütlesi. – Erkek Ve Kadın Adı Olarak Kullanılır.
  • 2 – Baklagillerden Bir Bitki
  • 3 – Yük Yüklemeye Yarayan, Taş, Denk Taşı, Aynı Yaşta Bulunan, Yaşıt, Akran, Eşit Özdeş
  • 4 – Atmosferdeki su damlacıkları ve buz taneciklerinin görülebilir yoğunluk kazanmasıyla oluşan, biçimleri, yükseklikleri ve yol açtıkları hava olaylarıyla birbirinden ayrılan yığınlar.
  • 5 – Herhangi bir şeyden oluşan yoğun yığın
  • 6 – Endişe, keder

Cinsiyeti: Erkek
Kökeni: Türkçe
Kuran ‘da geçmiyor.

Bulut ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Bulut ismini kullanan 11.080 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Bulut ismini kullanan 2.628 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Bulut ismini kullanan 865 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Bulut ismini kullanan 995 kişi bulunmaktadır.

Bulut isminin Türkiye sıralaması

Bulut en çok kullanılan 1023. isimdir.

Erkek isimleri arasında, en çok kullanılan 469. isimdir.

Bulut ismini kullananların sayısı, son bir yılda 814 kişi artmıştır.

Aşağıdaki grafik, Bulut isminin en son hangi yıllar popular olduğunu, o yıl doğan bebeklere verilen erkek isimleri arasında kaçıncı sırada olduğunu göstermektedir.

Aşağıdaki grafik, Bulut isminin en son hangi yıllar popular olduğunu, o yıl doğan bebeklere verilen erkek isimleri arasında kaçıncı sırada olduğunu göstermektedir.

Bulut isminin Harf Analizi

Kişiye Bulut ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

B : Önsezileri kuvvetli anlamı yükler.

U : Bereketi ve bolluğu çağrıştırır, bir taneden fazla olmaması kaydıyla olur.

L : Sanatsal yeteneğe bir kişiliğe sahip izlemi yaratır, l harfi isimde barındırabilir.

U : Bereketi ve bolluğu çağrıştırır, bir taneden fazla olmaması kaydıyla olur.

T : Duygularını zor açabilen birini akılda uyandırır,T harfini çok tercih edilmemelidir.

Bulut İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Bulut ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Bulut isminin anlamını gözden geçirin!

Bulut İsminin Numerolojisi

Bulut isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

B: iki
U: yirmi beş
L: on beş
U: yirmi beş
T: yirmi dört
TOPLAM: 91

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap