Bukre İsminin Anlamı

bukre-isminin-anlami-30611

Bukre İsminin Anlamı  

Hiç tanımadığınız, hatta hiç görmediğiniz biri için onun tüm hayatını etkileyeceği ve yaşamı boyunca üzerinde taşıyacağı bir isme karar vermek ağır bir sorumluluktur. Bu sorumluluğu en doğru şekilde yerine getirmek için çok hassas ve duyarlı olunmalıdır. Sadece söylenişindeki güzelliğe kapılmamalı tüm yönleriyle araştırılmalıdır. Tarihten esinlenilmiş, anlamı güzel olan, duyulduğunda merak uyandıran bir isim olan Bukre isminin anlamı nedir? Diye sorulabilir. Güzel isimlerden biri olan bu isim az ve öz anlamlara sahiptir.

Çok fazla anlamı olmayan Bukre, Göktürk devletinin kurucusudur. En çok bu anlamıyla bilinir. Aynı zamanda baykuş demektir. TDK’ya göre Bukre isminin anlamı ise sabaha karşı olan vakit, erken demektir.

Farsça kökenli bu isim hem kız hem de erkek ismi olarak tercih edilebilir. Bazı aileler isim seçerken birçok kriteri değerlendirir. Bunlardan biri olan Bukre Kur’an da geçiyor mu diye merak eder. Bukre ismi Kur’an’da geçmemektedir. Dilenirse bu konuda farklı kaynaklardan da araştırma yapılabilir.

Size ait bir bebek olsa dahi onun için bir isim seçmek oldukça önemli ve değerlidir. İsim verdiğiniz bir bebek büyüdüğünde farkındalıkları artar. Herkes gibi her şeyi sorgulamaya başlar. Günümüz de bile doğru isim bulmak için uzmanlardan destek alanlar vardır. Uzmanlar isimleri etraflıca analiz ederler. Ailelerin nasıl bir isim tercih etmek istediklerini anlamaya çalışırlar. Bukre isminin analizi yapılarak bu ismi beğenenlerle paylaşılır. Güçlü iradeleri sayesinde belirledikleri amaca ulaşmak için her şeyi yapabilirler. Detayları sevmezler onlar için önemli olan hedeftir.

Olumlu yönleri kararlı tutumlarıyla kendilerine güvenleri tamdır. Rekabet etmekten sakınmaz istediklerini elde ederler. Düşüncelerinde kararlıdırlar ve kendilerini ifade etmekte oldukça iyilerdir. Tüm bu özelliklerinden dolayı sosyal olmaları kaçınılmazdır.

Olumsuz yönleri karamsar olmaları ve başkalarının sözleri etkisinde kalmaları ile bilinirler. Disiplinli çalışmak onlara göre değildir. Zorluklara karşı direnç gösteremezler ve çabuk kırılırlar.

Fiziksel özellikleri ise uzun boylu dik yapılı atletik görünümleri vardır. Omuzları geniş boyunları kısadır. Yüz hatları oldukça keskin ve belirgindir. Gözleri büyük koyu renktedir. Ses tonları kararlı ve etkileyicidir.

Her bebek kendi anne ve babası için en farklı bebektir. Güzelliği, bakışı, kokusu, gülüşü kısacası her şeyi ile farklıdır. Tüm bu farklılıkları için farklı bir ismi olsun isterler. Çevrelerinde çok fazla olsun istemezler. Bukre ismi ülkemizde bulunma sıklığı 5.371 sıradadır. Kız ve erkek isimleri arasındaki sıralaması da 386.’dir. Son bir yıldaki artışı 26’dır.

İsimlerin taşıdıkları kişiler üzerinde yaşam şekli olarak etkisi olduğu düşünülmektedir. Bu düşünceler doğrultusunda aynı ismi taşıyan kişilerin yaşam şekilleri ve karakterleri arasında benzerlik olup olmadığı araştırılmaktadır. Aileler ve uzmanlar bu konu üzerinde oldukça durmakta ve önem vermektedir. Bukre isminin kişilik analizi oldukça ilgi çekicidir. Çok güçlü yapıları vardır. Çok çalışkan olup para kazanmayı ve harcamayı severler. Amaçları uğruna çevresindekilerle çıkar çatışması yaşarsa kırıcı olabilir.

Aileler sahip oldukları bebeklerinin isimlerinin birbiriyle uyumlu olmasını isterler. Bir bebekleri olsun veya olmasın seçtikleri isme uyumlu mutlaka bir kız bir de erkek ismi düşünürler. Bukre ismine benzer isimler arasında bulunan kız isimleri Buse, Bukle, Büşra, Bilge, Belgin, Buket, Sude erkek isimleri ise, Burak, Burhan, Berkan, Birkan, Birol, Şükrü gibi isimler bulunur.

İsim seçiminde bulunurken ailelerin dikkat ettiği diğer bir unsurda ismin caiz olup olmadığıdır. Bukre ismi caiz mi sorusuna cevap verecek olursak caiz olmayan isimler arasında olmadığı görülmüştür.

Bukre ismini taşıyan ünlü ülkemizde yok. Ancak yine de Bukre ismini taşıyan ünlüler var mı diye merak ediyor olabilirsiniz. Kişi ismi olmasa da kitap isimlerinde bu ismi bulabilirsiniz.

Bukre isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 1 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Baykuş, Göktürk Devletinin Kurucusu.

Cinsiyeti: Üniseks
Kökeni: Farsça
Kuran ‘da geçmiyor.

Bukre ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Bukre ismini kullanan 165 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Bukre ismini kullanan 27 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Bukre ismini kullanan 8 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Bukre ismini kullanan 10 kişi bulunmaktadır.

Bukre isminin Türkiye sıralaması

Bukre en çok kullanılan 5371. isimdir.

Üniseks isimleri arasında, en çok kullanılan 386. isimdir.

Bukre ismini kullananların sayısı, son bir yılda 26 kişi artmıştır.

Bukre isminin Harf Analizi

Kişiye Bukre ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

B : Önsezileri kuvvetli anlamı yükler.

U : Bereketi ve bolluğu çağrıştırır, bir taneden fazla olmaması kaydıyla olur.

K : Başarılı, unvan sahibi çağrışımda bulundurtur,en az bir tane bulundurması çok iyidir.

R : Tereddütlü birini çağrıştırır, olmasa da olur.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

Bukre İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Bukre ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Bukre isminin anlamını gözden geçirin!

Bukre İsminin Numerolojisi

Bukre isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

B: iki
U: yirmi beş
K: on dört
R: yirmi bir
E: altı
TOPLAM: 68

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap