Buğulu Sözler

Buğulu Sözler Öylesine, derinliğine inmeden yazılmış sözler değerini yitirir. Bazı sözler net değildir, anlamları gizler. Buğulu sözler birbirinden orijinal cümleleri örnekler. Sözler olayları birebir yaşamış, hisleri duymuş kişilerce yazıldığında ortaya değerli, anlamlı kelimeler çıkar. Duyguların ifade edilmesi yaşanmışlıklarla kendini gösterir.

Mutluluk için duyacağınız, okuyacağınız sözler sizi bambaşka bir çekim alanına götürecektir. Hüzünleri geride bırakmak kolay değildir evet ama anlamlı, yaşama bağlayan cümleler ile birazcık olsun nefes almak da ihtiyaçtır.

Hüzünler yaşama dairdir. Bu nedenle çoğu güzel söz ucundan kıyısından acı barındırır. Sevginin içinde acı, dostlukların seyrinde acılar mutlaka yaşanır. Güzel sözler hem huzur verir hem zaman zaman duygusallaştırır.

Yüreğimizdeki karamsarlıklar gitsin istersek gizemli ve düşündüren sözler birazcık olsun ferahlık verecektir. Duygular yoğunluk verir ve bunları dile getirmesi kolay değildir. Dolaylı anlatımlar buğulu sözler ile gizemli anlatımlar yaratır.

Şiirlere, şarkılara mısra olan sözler, bir perdenin arkasına gizlenen, derinlerinde anlamlar barındıran hali ile duyguları en iyi anlatan kelimelerden ibarettir. Duygu sağanağı dedikleri de bu olsa gerek.

Buğulu Sözler
Buğulu Sözler

Buğulu Sözler

  • Buğulu camlardaki sözler gibisin. Yani nefesim olmadan bir hiçsin. İlhan Berk
  • Buğulu aynalardan izliyorum hayatı.
  • Geldi içime oturdu. Hay Allah seni şiir etsin!
  • Gözlerim mi buğulu? Gökyüzü mü sisli?
  • İçimden bir ses diyor ki; anca içinden dersin!
  • Buğulu bir cam gibiyim senin hayatında.
  • Bir gecenin dibi iken sabah, buğulu bir yürek izi gibidir.
  • Duyulası bir sesin var. Buğulu, özlemli, sevgi dolu.

İnsanın gözlerine iyi bakın, hep kırıktır, hep buruk ve hep buğulu.

Gözlerin buğulu bakmak ekrana. Anlatamazsın, anlayamazlar.

Buğulu camlardaki sözler gibisin. Yani nefesim olmadan bir hiçsin. İlhan Berk

Senin manzaran bütün evlerden daha güzel ama camın buğulu güzelim.

Çocukken; gördüğüm her buğulu cama kalp çizerken mutlu olurdum, aşkı bilmezdim.

Cam buğusu ne kalem ister ne defter. Yazmaya da silmeye de bir nefes yeter.

Ben senin en çok sesini sevdim. Buğulu çoğu zaman, taze bir ekmek gibi. Ümit Yaşar Oğuzcan

Selası verilmemiş ölülerim var benim. Bir de selası verildiği halde ölmeyenlerim.

Yaşamak gecenin tüm karanlığına rağmen buğulu bir cama güneşi çizebilmektir yaşamak direnmektir.

Bazı parçalar buğulu, hatırlayamıyorum. Eksik bir şeyler var ve ben tamamlayamıyorum.

bir gün, yuvalanmış sanki içinizde. Buğulu cam tıpkı, hiçbir şey görünmüyor. Besbelli dışınızdan bakıyor. Edip Cansever

Sevdiğimizin gülüşünü fotoğraflardan izliyoruz, film seyredercesine, çay koyar gibi, buğulu pencereyi açar gibi.

Sen buğulu bir camın ardından izlediğim hayatın yarısısın. Sen sağanakla gelen sabahlarda çok eski; çok eski bir şarkının adısın. Yılmaz Odabaşı

Ben seni unutmak için sevseydim, sana olan tutkunluğumu kalbime değil güneş çıktığı zaman kaybolan buğulu camlara yazardım.

Yağan yağmurlarda ismini yazdım buğulu camlara göz bebeklerimde hayalini izledim sessizce ve aklımdan gitmedi ihanetinin bedeli sensiz gecelerimde lanetim sana.

Bu geceyi bağırtan ben değilim. Bu geceyi, bu bir yürek gibi buğulu, bu uğultulu yangın gecesini, rezil rezil bağırtan ben değilim. Attila İlhan

Uzun kış gecelerinde yalnızsan eğer; Ben senden uzak bir yerlerdeysem, buğulu cama yazıver adımı. Rüzgarlara söyle şarkılarımı, bakarsın duyarım. Bakarsın geliveririm. Apansız. Turgut Önal

Seni özleyerek yaşlanmak da güzeldi. Çünkü sen buğulu bir camın ardından izlediğim hayatın yarısısın. Sen sağanakla gelen sabahlarda çok eski, çok eski bir şarkının adısın. Yılmaz Odabaşı

Dostun yüzü can aynasıdır. Hohlayıp, puflayıp onu buğulandırma! Sonra ayna seni göstermez olur. Toprak,  dostu olan bahara kavuşunca coşar ve çiçekler açar. Sen topraktan daha aşağı değilsin. Öyleyse dost kıymeti bil!

Bazen buğulu gözlerim anlatmak ister çoğu şeyi boğazıma saplanan kelimeler iç çekiş olarak çıkar o an. Ve ne güç görünenden daha kötü bir vaziyettedir. Benim anlatacak kelimem kalmamış aslında.

Sabah olmak her gece kolay mı sanırsınız? Bulutları dağıtıp güneş olarak doğmak, Denizle gök arasında çiy yorgunu şehre kurşun kubbeleri buğulu minareleri ıslak, soğuk bir trenden inmiştiniz. Yalnızdınız bilmem kaçıncı defadır yine yanılmıştınız. Attila İlhan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap